24 kwietnia, 2024

Kyrgios maltretuje sędziego, pozuje do selfie i kończy mecz w Miami Open porażką | Nick Kyrgios

Nick Kyrgios ponownie stracił panowanie nad sobą po tym, jak uległ porażce w niezwykłym meczu na wtorkowym Miami Open.

Australijczyk przegrał w czwartej rundzie 7:6, 6:3 z Yannickiem Senerem i starł się z sędzią Carlosem Bernardesem. Kyrgios zaczął dobrze, zmuszając swojego włoskiego przeciwnika do oszczędzania punktów przełamania w meczach jeden po drugim. Ale wkrótce dał upust swojej frustracji na dachu, który, jak sądził, odtwarzał się zbyt wolno, a następnie na głośności walkie-talkie Bernardesa.

„nie do wiary!” Krzyczał, zmieniając końcówki pod koniec pierwszego seta. „Miami – jedna z największych lig – i nie możesz wykonywać swojej pracy. To żenujące!”

Następnie gracz 102 uderzył swoją rakietę, gdy przegrywał w tiebreaku i został wyczyszczony o punkt, po czym popełnił podwójny błąd, wręczając pierwszego seta Sinnerowi.

Kyrgios nadal był niezadowolony z wślizgu na początku drugiego seta.

„Co jest niesportowe? Co nie jest atletyczne? Wielokrotnie mówił Bernardisowi, zanim poprosił o spotkanie z przedstawicielem turnieju. Potem 26-latek ponownie uderzył rakietą o ziemię, a Bernandez złapał go w meczu, dając Sinnerowi przerwę. w ćwierćfinale Jakby mecz nie był wystarczająco chaotyczny, kibic wbiegł na stadion podczas gry, by zrobić sobie selfie z Kyrgiosem.

Młody kibic robi sobie selfie z Nickiem Kyrgios po wejściu na stadion
Młody kibic robi sobie selfie z Nickiem Kyrgios po wejściu na stadion. Zdjęcie: Jeff Burke/USA Today Sports

Kyrgios wydawał się nie mieć animozji do Senera, a duet przyjaźnił się rozmawiał w sieci pod koniec meczu. Jednak Kyrgios spieszył się na mecz deblowy późnym popołudniem i zapomniał wziąć parę swoich tenisówek, które znajdowały się obok jego krzesła, kiedy opuszczał boisko.

READ  Źródła - Sacramento Kings zatrudni asystenta Golden State Warriors, Mike'a Browna, jako głównego trenera

Wtorkowy mecz wyraźnie różnił się od mistrzostwa Kyrgios do tego momentu, podczas którego wydawał się ujarzmić swój niesławny temperament. Wcześniej w tym tygodniu mówił o inspiracji Naomi Osaki, która mówiła o rozwiązywaniu problemów ze swoim zdrowiem psychicznym.

„Czułem, że ciągle grałem pod wpływem stresu i negatywności, że tak naprawdę nie pracowałem już pod presją” – powiedział Kyrgios. „Nie mogłem poradzić sobie z negatywnością. Każdy dzień był po prostu ciągłym negatywizmem ze strony was, mojej rodziny na końcu, a ostatecznie moich przyjaciół i wszystkich. Nie było żadnej pozytywności, to po prostu mnie zjadało i szczerze nienawidziłem swojego życia. Trwało to tak długo. „…ale teraz jestem szczęśliwy.”

Wcześniej tego dnia Cameron Norrie, grający z ciężkim paskiem na lewej nodze, nie był w stanie osiągnąć wyżyn, które doprowadziły go do ćwierćfinału lub lepiej w ostatnich czterech turniejach.

Brytyjczykowi numer 1 nie udało się stworzyć szansy na jedną przerwę przeciwko Norweżowi Casperowi Ruudowi, dopóki nie wymienił ostatnich trzech punktów w ósmym meczu drugiego seta, uniemożliwiając numerowi świata 8 opuszczenie meczu.

Ale w tym momencie było poczucie nieuniknionego przedłużania się i Rudd nie popełnił błędu w swojej drugiej próbie wygrania 6-3 6-4 w nieco ponad półtorej godziny.