26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koordynacją działań zajmuje się Paramount TV Studios

Koordynacją działań zajmuje się Paramount TV Studios

Ekskluzywny Zaktualizowano o więcej nazwWe wtorek zaczynają pojawiać się szczegóły dotyczące dużej rundy zwolnień w Paramount Global, która dotknie około 800 pracowników w Stanach Zjednoczonych.

Przed dzisiejszymi cięciami mówiono, że Paramount TV Studios może zostać zwolnione. Studio kierowane przez Nicole Clemens uniezależniło się od większego studia CBS w listopadzie 2022 roku jako dwie zintegrowane operacje wspierające, koncentrujące się na finansach, prawie, produkcji, sprawach biznesowych i castingu.

Paramount TV Studios, które w 2022 roku wchłonie zespół ds. oryginalnych scenariuszy Paramount+, usprawni swoją działalność programową poprzez integrację rozwoju i ciągłego rozwoju z Janą Helman, która w dalszym ciągu będzie raportować do prezesa studia Clemensa.

Odeszli Cheryl Boznakwiceprezes i obecny prezes PTVS; Kate GillRozwój starszego wiceprezesa; Julia Katchen, obecny wiceprezes; I Devina CrossfieldaMenedżer, Rozwój.

Odchodzi także starszy wiceprezes i dyrektor ds. komunikacji PTVS Dominik BekonObjął to stanowisko rok temu, po pięciu latach pracy w Showtime i 18 latach pracy w FX. Działalność komunikacyjna CBS Studios i PTVS jest obecnie skonsolidowana w ramach Kristen Hall, wiceprezesa ds. komunikacji CBS Studios.

Zespoły programistyczne CBS Studios i Paramount TV Studios pozostaną oddzielne.

PTVS utworzyło odrębny bieżący dział w 2019 r., kiedy na jego kierownictwo powołano Boznaka, byłego dyrektora Disney ABC.

Mówi się, że zwolnienia dotkną wszystkie dywizje Paramount.

Na Nickelodeonie, Liz Paulson, szef animacji i castingów na żywo oraz rozwoju talentów dla sieci i treści studyjnych dla platform zewnętrznych, odchodzi. Słyszałem, że pula talentów dywizji jest zdecentralizowana. Dział animacji Nicka został znacząco dotknięty, co doprowadziło do zwolnień około 10 na obu wybrzeżach.

Inni znani dyrektorzy telewizyjni, którzy odeszli do tej pory, to: Bri Neymonda, starszy wiceprezes ds. seriali bieżących, kablowych i streamingowych w CBS Studios, który pracuje w studiu od 2,5 roku; I Jeffa SteeraSVP ds. programów oryginalnych w Showtime Network, gdzie pracował przez pięć lat.

READ  Kentucky Derby: Maj jako pierwszy przekracza linię mety

Dzisiejsze zwolnienia stanowią około 3% globalnego zatrudnienia w Paramount. Na początku 2023 r. firma Paramount zatrudniała 24 500 pracowników w pełnym i niepełnym wymiarze godzin w 37 krajach oraz 5800 pracowników pracujących nad projektami.

„Tym, z którymi się rozstajemy, jesteśmy niesamowicie wdzięczni za waszą ciężką pracę i poświęcenie” – napisał dziś rano dyrektor generalny Paramount Bob Bakish w notatce firmowej na początku zwolnień. „Twoje talenty pomogły nam w realizacji naszej misji uwolnienia mocy treści na całym świecie”.

Podobnie jak inne tradycyjne firmy medialne, Paramount odczuwa spowolnienie w branży reklamowej w związku z przejściem od telewizji linearnej do transmisji strumieniowej.