28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kompleksowy przegląd Windows 11 22H2, pierwszej dużej corocznej aktualizacji systemu operacyjnego

Kompleksowy przegląd Windows 11 22H2, pierwszej dużej corocznej aktualizacji systemu operacyjnego
Powiększenie / Według plotek Windows 11 22H2 wkracza w kolejny etap rozwoju – i sam system operacyjny.

Andrzeja Cunninghama

Od tego czasu Windows 11 bardzo się zmienił Wersja, którą sprawdziliśmy w październiku Firma Microsoft wydała stały strumień przeprojektowanych aktualizacji aplikacji, poprawek błędów i ulepszeń interfejsu użytkownika.

Ale duże coroczne aktualizacje systemu Windows firmy nadal mają znaczenie. To tutaj Microsoft wprowadza najważniejsze zmiany w wyglądzie, działaniu i funkcjach systemu Windows 11. w tym tygodniu, Zasugeruj plotki Że Microsoft kończy prace nad tym, co ostatecznie zostanie wydane jako wersja 22H2 systemu Windows 11, pierwsza coroczna aktualizacja systemu operacyjnego. Ta wersja jest obecnie dostępna dla kanału Windows Insider Beta jako plik Budynek nr 22621.1Będzie stanowić podstawę dla przyszłorocznych aktualizacji systemu Windows.

Często omawiamy nowe kompilacje Windows Insider, w zależności od tego, jak ważne są zmiany. Aby jednak oszczędzić ci kłopotu z przewijaniem artykułów z miesiąca na miesiąc, podsumowaliśmy wszystkie najważniejsze różnice między obecnym publicznym wydaniem systemu Windows 11 21H2 (dla przypomnienia, 22000.675) a najnowszą wersją beta systemu 22H2.

Coroczne aktualizacje nie są już takie, jak kiedyś

Po pierwsze, ostrzeżenie: Microsoft celowo zmienił sposób aktualizacji systemu Windows w zeszłym roku; Firma wydaje teraz aktualizacje aplikacji i ulepszenia interfejsu użytkownika Kiedy będą gotowi Zamiast czekać na coroczną aktualizację systemu operacyjnego, jak to miało miejsce w czasach Windows 10. Ten bardziej elastyczny harmonogram pozwolił już firmie Microsoft naprawić niektóre z wczesnych niedociągnięć systemu Windows 11, w tym brakujące funkcje paska zadań i aplikacje, które nie zostały zaktualizowane. I nowy wygląd.

Oznacza to również, że ten przegląd nie będzie zawierał wszystkich funkcji systemu Windows, które będą częścią aktualizacji 22H2 po jej uruchomieniu. Prawdopodobnie dla aplikacji takich jak nowy dyktafon, obecnie w wersji zapoznawczej na kanale deweloperskim, zostanie udostępniony publicznie przed oficjalnym wydaniem aktualizacji 22H2. Funkcje są nadal testowane, takie jak Eksplorator plików z zakładkami Można to również zrobić na czas. Te i inne zmiany mogą być zawarte w aktualizacji 22H2 i mogą zostać wydane przed jej wydaniem lub mogą zostać wydane nigdy jest zwolniony.

READ  Twórcy Celeste ponownie spotkali się z The Lost Game Awards Cup

Tak więc ten przegląd jest tylko migawką systemu Windows 11 22H2 w obecnej postaci. Kiedy zostanie udostępniony publicznie, przyjrzymy się jeszcze raz, zwrócimy uwagę na wszelkie inne nowe funkcje, które widzimy, i poświęcimy więcej czasu na subtelne zmiany, o których nie wspomnimy w tym podsumowaniu.

Obowiązkowe logowanie do konta Microsoft

Home Edition systemu Windows 11 (i niektóre nowsze wersje systemu Windows 10) wymagały połączenia z Internetem i zalogowania się na konto Microsoft podczas konfiguracji, co skłaniało użytkowników do głębszego osadzenia się w ekosystemie Microsoft. Ten proces ma pewne zalety, w tym automatyczne szyfrowanie dysku lokalnego i tworzenie kopii zapasowej klucza odzyskiwania, Zaloguj się bez hasła, szybki dostęp do aplikacji i usług Microsoft Store, takich jak Microsoft 365 i PC Game Pass, oraz synchronizacja danych dla aplikacji, takich jak OneDrive i Edge. Ale jeśli ty nie Użyj tych rzeczy, chcesz się zalogować później lub wolisz pozostać przy starym dobrym koncie lokalnym, nie ma łatwego obejścia, z wyjątkiem wylogowania się lub utworzenia nowego konta lokalnego po przejściu na pulpit.

Nie dotyczyło to wersji Pro systemu Windows, które nadal umożliwiają utworzenie konta lokalnego, jeśli podczas instalacji nie masz połączenia z Internetem. Ale to kończy się na wersji 22H2 systemu Windows 11, która Konto Microsoft jest wymagane bez względu na wersję używanego systemu operacyjnego. (Instalator prosi również o zarejestrowanie się w PC Game Pass i Microsoft 365, czyli tym, co ja Myśleć Nowość w tej wersji systemu Windows, ale mogła zostać niedawno dodana).

Jedynym oficjalnie dozwolonym wyjątkiem od tej zasady jest wybranie podczas konfiguracji opcji „praca lub szkoła” zamiast opcji „do użytku osobistego”. Dzięki temu możesz zalogować się za pomocą służbowego lub szkolnego konta Microsoft, jeśli je masz, a nie osobistego. Ale jeśli chcesz tylko utworzyć konto lokalne lub jeśli potrzebujesz skonfigurować komputer bez połączenia z Internetem, nie ma na to łatwego sposobu.

READ  Film Super Mario przełożony na kwiecień 2023 r.

Ta zasada dotyczy tylko nowych instalacji systemu Windows i nie ma wpływu na użytkownika, jeśli uaktualnia się komputer, który został już skonfigurowany.