19 maja, 2024

Knicks tracą Mitchella Robinsona po sezonie z powodu kontuzji kostki

Kolejna kontuzja dotknęła New York Knicks.

Zespół ogłosił we wtorek, że Mitchell Robinson doznał „kontuzji przeciążeniowej” lewej kostki i będzie pauzował przez co najmniej sześć do ośmiu tygodni. Nie wróci w tym sezonie.

Rozgrywający Knicks, który utykał podczas pierwszego meczu drugiej rundy rozgrywek nowojorskich przeciwko Indiana Pacers, które Indiana Pacers wygrali 121:117, na początku grudnia przeszedł operację tej samej kostki. Od tamtej pory regularnie pojawiał się w składzie, a ostatnio podczas serii play-offów pierwszej rundy przeciwko Philadelphia 76ers.

Źródło ligowe podało, że Robinson zadzwonił do zespołu medycznego po wtorkowym treningu, a późnym popołudniem przeszedł badania, które wykazały, że jest nadwyrężony. Obecnie plan zakłada uniknięcie operacji i zamiast tego rehabilitację kontuzji, podało źródło.

Nieobecność Robinsona wywiera większą presję na środkowego gracza grupy, Isaiaha Hartensteina, który przeszedł do pierwszego składu po pierwszej kontuzji Robinsona w grudniu. Precious Achiuwa, która przejęła obowiązki po wcześniejszych kontuzjach Robinsona, ponownie będzie pełnić rolę centrum rezerwowego.

Robinson był w środku sezonu kariery, zanim doznał pierwszej kontuzji kostki tej zimy i zadebiutował w defensywie, prowadząc w NBA pod względem wszystkich możliwych statystyk zbiórek w ofensywie. Jego dominacja na boisku stała się częścią tożsamości Knicks. Dodgers nie mogli dojechać do obręczy, ponieważ blokował strzały lub zatrzymywał złapanie, a także nie mogli utrzymać go poza bandami.

Knicks to najlepiej zbierająca ofensywna drużyna w NBA. W przypadku Robinsona wszystko to wchodzi na inny poziom.

Teraz niefortunny trend zadaje ostateczny cios.

Kontuzje kostki Robinsona wciąż powracają. Po raz pierwszy doznał kontuzji lewej kostki 8 grudnia w meczu przeciwko Boston Celtics. W przerwie przeszedł prześwietlenie i lekarze zgodzili się, aby wrócił na boisko. Zagrał jednak tylko przez pierwsze cztery minuty trzeciej kwarty, walcząc z oczywistym dyskomfortem, zanim odszedł na dobre. Kilka dni później przeszedł operację.

READ  MLB przegląda wymianę między Oliverem Marmolem a CB Bucknor

Po powrocie 27 marca obawą był jego stan zdrowia. Robinson nie był w stanie biegać ani skakać przez większość czasu, gdy był poza grą, więc drużyna Knicks w pierwszych ośmiu meczach objęła go ścisłymi ograniczeniami minutowymi. W dziewiątym meczu sezonu zasadniczego biegł przez 25 minut, czyli najwięcej od ponad czterech miesięcy.

W następnym meczu Robinson był zmuszony pauzować w drugiej połowie z powodu ponownej kontuzji kostki. To stałoby się tematem.

Wrócił na pierwszy mecz play-offów, w pierwszym meczu biegł przez 31 minut, ale w pewnym momencie trzeciego meczu ponownie doznał kontuzji kostki. Nie jest jasne, czy odniósł kontuzję podczas meczu, gdy środkowy z Filadelfii Joel Embiid chwycił Robinsona za nogę i pociągnął go w dół po rażącym faulu-1.

Robinson opuścił następny mecz. Wrócił do gry na 25 minut podczas piątej porażki z Sixers. Knicks później zakończyli serię. W ciągu ostatnich dwóch meczów Robinson ciężko pracował na lewą stronę.

Kontuzje spowodowane przeciążeniami są zwykle spowodowane nadmiernym obciążeniem.

Robinson wysłał dwa tweety po ogłoszeniu kontuzji kończącej sezon.

„To jest tak absurdalne, że nie wiem, co teraz powiedzieć!” Pierwsza do przeczytania.

Kontynuacja przyszła chwilę później.

„To jeszcze nie koniec!” Przeczytaj tweeta. „Będę szukać zemsty”.

Drugi post usunął wkrótce po wysłaniu.

Robinson nie jest pierwszym zawodnikiem Knicks, który nie znalazł się w składzie.

Napastnik All-Star Julius Randle pod koniec stycznia zwichnął ramię i od tego czasu nie grał. Próbował rehabilitować kontuzję, ale w kwietniu musiał przejść operację.

Bojan Bogdanovic doznał kontuzji lewej stopy podczas serii Knicks-76ers, zderzając się ze skrzydłowym Filadelfii Nicolasem Batumem, który nieumyślnie skręcił nogę Bogdanovicia w pogoni za luźną piłką. 35-letni napastnik przeszedł w zeszłym tygodniu operację kończącą sezon.

READ  Igrzyska Olimpijskie 2022 na żywo: liczba medali, wyniki i aktualności

Rotacja Knicks została już wyczyszczona.

Główny trener Tom Thibodeau w dwóch ostatnich meczach serii 76ers korzystał z zaledwie siedmiu zawodników. W pierwszym meczu przeciwko Pacers wykorzystał osiem, a Bogdanovic zastąpił Achiuwę. Teraz Achiuwa powinien wsunąć się na środkową pozycję rezerwowego. Jeśli Thibodeau pozostanie przy ośmioosobowej rotacji, najbardziej oczywistą opcją stanie się Alec Burks, który miał problemy po tym, jak Knicks przejęli go w środku sezonu Detroit Pistons.

Robinson w sezonie zasadniczym notował średnio 5,6 punktu, 8,5 zbiórki i 1,1 bloku w 24,8 minuty. W okresie posezonowym notował średnio 2,8 punktu, 6,8 zbiórek i 1,2 bloku w 19,1 minuty.

(Zdjęcie na górze: Sarah Steer/Getty Images)