19 września, 2024

Kings pokonali Clippers w drugim najlepszym meczu wszechczasów

Los Angeles- Malik jest mnichem zdobył rekordowe w karierze 45 punktów, Darona Foxa Dostał kosz na prowadzenie i zakończył z wynikiem 42, a Sacramento Kings pokonali Los Angeles Clippers 176-175 w podwójnej dogrywce w drugim najbardziej dochodowym meczu w historii NBA w piątek.

Detroit pokonało Denver 186-184 w potrójnej dogrywce 13 grudnia 1983 roku, w meczu z największą liczbą punktów w NBA. Kings są trzecim najlepszym strzelcem ze 176 punktami, a Clippers czwartym.

Clippers mieli przewagę 175-169 na 1:57 przed końcem, zanim Kings zdobyli ostatnie siedem punktów, w tym skoczka Foxa na 36,5 sekundy przed końcem. Ostatni strzał mieli jednak Clippers Mikołaj Batum Wskaźnik 3 nie trafił w brzęczyk.

Kings odrobili 14-punktową stratę pod koniec czwartej kwarty i 6-punktową w obu dogrywkach.

Zespoły połączyły się również z 44 rzutami za trzy punkty, co daje najwięcej remisów w meczu NBA.

„To było zabawne. To było szalone” – powiedział Monk. „Widząc tutaj wszystkich fanów Kings – było głośno. Strona Kings też. Trzymaliśmy się tego, człowieku. W pewnym momencie w czwartej spadł jak 10 lub 12, wrócił. Po prostu mieliśmy głowy i wiedzieliśmy, że pozwolą nam wrócić do tego”.

Kawhi Leonarda Zdobył rekordowe w sezonie 44 punkty dla Los Angeles i Paweł Jerzy 34 dodane.

Russella Westbrooka Zaczął i zadebiutował w Clippers po tym, jak wyczyścił zwolnienia w środę. Miał 17 punktów, 14 asyst i pięć zbiórek w 39 minut, zanim przegrał z 1:49 przed końcem drugiej dogrywki. Według ESPN Stats & Information Research, 14 pomogło wyrównać rekord franczyzy dla gracza w jego debiucie w pierwszej drużynie.

„Myślałem, że to było świetne” – powiedział trener Clippers, Tai Lo. „Wciąż uczę się ofensywy, wciąż uczę się, gdzie chłopaki kochają koszykówkę, rozgrywanie meczów i tym podobne rzeczy. Myślałem, że wykonał naprawdę dobrą robotę”.

READ  Niedźwiedzie patrzą teraz na Naperville? Zespół twierdzi, że rozważa lokalizacje inne niż Arlington Park

Los Angeles miało przewagę 145-131 na 4:25 przed końcem, zanim Kings wrócili do dogrywki z prowadzeniem 22-8. Monk wymusił dodatkową sesję rzutem za 3 punkty z rogu na 1,1 sekundy przed końcem.

Kluczowym skokiem było późne 10 punktów z rzędu Sacramento, które osiągnęło wynik 147-146 na 1:22 przed końcem.

Clippers prowadzili 162:156 na 3:04 przed końcem pierwszej dogrywki, zanim Kings strzelili sześć bramek z rzędu. Monk trafił dwa rzuty wolne na 20,4 sekundy przed końcem i ponownie wyrównał wynik na 164. Los Angeles miało szansę wygrać, ale Leonard nie był w stanie postawić napiwku przy brzęczyku.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.