23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kenneth Mitchell, znany z ról w „Star Treku” i „Kapitanie Marvel”, umiera w wieku 49 lat

Kenneth Mitchell, znany z ról w „Star Treku” i „Kapitanie Marvel”, umiera w wieku 49 lat

W sobotę zmarł Kenneth Mitchell, kanadyjski aktor znany z ról w serialu „Star Trek: Discovery” i filmie „Kapitan Marvel”. Miał 49 lat.

Według niego od ponad pięciu lat cierpi na chorobę neurologiczną, stwardnienie zanikowe boczne, czyli ALS, które powoduje paraliż i śmierć. zezwolenie Rodzina pana Mitchella opublikowała to w swoich mediach społecznościowych.

Pan Mitchell grał Klingonów Kul, Kul Sha i Tenavik, a także Aurelio. „Star Trek: Odkrycie” W jednym z odcinków serialu „Star Trek: Lower Decks” udzielił głosu kilku innym postaciom.

W „Kapitanie Marvel” zagrał ojca superbohatera Carol Danvers. Zasłynął także rolą Erica Greena w serialu „Jericho”, Joshuy Dodda w serialu „Nancy Drew”, hokeisty w filmie „Cud”, a także pojawił się w kilku innych filmach i serialach telewizyjnych.

Pan Mitchell mieszkał z żoną, aktorką Susan May Pratt i dziećmi w Los Angeles. Urodził się 25 listopada 1974 w Toronto w rodzinie Diane i Davida Mitchellów.

Jak podaje, w 2018 roku u pana Mitchella zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne (ALS). zezwolenie Opublikowano go w mediach społecznościowych w sierpniu. Swoją diagnozę ujawnił w rozmowie z Magazyn Ludzie w 2020 r., mówiąc, że od chwili, gdy się o tym dowiedział, „czułem się tak, jakbym oglądał tę scenę, w której ktoś dowiaduje się, że ma śmiertelną chorobę”. „To było po prostu całkowite niedowierzanie i szok” – dodał.

Pan Mitchell powiedział, że skupił się na spędzaniu większej ilości czasu z rodziną i odrzucił główną rolę w serialu telewizyjnym, który wymagałby powrotu do Kanady. Powiedział magazynowi People, że twórcy „Nancy Drew” również poradzili sobie z jego chorobą, w razie potrzeby wykorzystując dublera. Dodał, że stworzono dla niego inne role, które pozwalają mu siedzieć.

„Ta choroba jest absolutnie okropna” – stwierdził Mitchell w zeszłym roku w poście, który zawierał jego zdjęcie, na którym ogląda zachód słońca na wózku inwalidzkim na plaży. „Pomimo całego cierpienia, jest za co być wdzięcznym” – dodał.

READ  Podczas Eurowizji 2022 Ukraińska Orkiestra Kałusza zajęła centralną scenę w Turynie we Włoszech

Z oświadczenia rodziny wynika, że ​​Mitchell pozostawił żonę, dwójkę dzieci, Laylę i Calluma, a także rodziców i innych członków rodziny.