24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanada złagodzi wymogi dotyczące podróży w miarę spadku liczby przypadków COVID

Kanada złagodzi wymogi dotyczące podróży w miarę spadku liczby przypadków COVID

Pasażer lecący do USA wchodzi do terminalu 3 lotniska Toronto Pearson, na kilka dni przed wejściem w życie protokołów testowania nowego koronawirusa (COVID-19) w Stanach Zjednoczonych, w Toronto, Ontario, Kanada, 3 grudnia 2021 r. REUTERS / Chris Hellgren

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

OTTAWA (Reuters) – Kanada ułatwi wjazd w pełni zaszczepionym podróżnym z zagranicy, począwszy od 28 lutego, gdy liczba przypadków COVID-19 spadnie, umożliwiając szybkie testowanie antygenu podróżnym zamiast testu molekularnego, poinformowali we wtorek urzędnicy.

Ministrowie rządu federalnego pokrótce ogłosili nowe środki, które obejmują losowe testy zaszczepionych podróżnych wjeżdżających do Kanady. Minister zdrowia Jean-Yves Duclos powiedział, że Kanada zrezygnuje również z wymagań dotyczących testów na koronawirusa dla w pełni zaszczepionych Kanadyjczyków, którzy odbywają krótkie podróże – krótsze niż 72 godziny – za granicę.

„Zmiany te są możliwe nie tylko dlatego, że przekroczyliśmy szczyt Omicron, ale dlatego, że Kanadyjczycy w całym kraju słuchali nauki i ekspertów” – powiedział Duclos dziennikarzom.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Według Departamentu Zdrowia około 80% Kanadyjczyków zostało w pełni zaszczepionych, a ponad 40% przyjęło dawkę przypominającą.

Zmieniono również globalne doradztwo turystyczne dla Kanadyjczyków. Wcześniej rząd odradzał podróżowanie zbędnych, teraz wzywa obywateli jedynie do podjęcia środków ostrożności.

„Chociaż dzisiejsze ogłoszenie przybliża nas o krok do miejsca, w którym musi być nasza branża, wymagając szybkich testów antygenowych przed wyjazdem, rząd przegapił okazję do dostosowania się do innych międzynarodowych jurysdykcji, które wyeliminowały wymagania dotyczące testów przed wyjazdem dla w pełni zaszczepionych podróżnych, – powiedziała w oświadczeniu Canadian Roundtable Travel and Tourism Industry Group.

„Dzisiejsze oświadczenie rządu federalnego jest krokiem naprzód dla podróżnych, naszej branży i kanadyjskiej gospodarki, która zależy od handlu i turystyki” – powiedziała Susan Acton Gervais, tymczasowa przewodnicząca Rady Narodowej Air Canada.

READ  Gary Lineker: Sztandarowemu programowi piłkarskiemu BBC grozi bojkot z powodu sporu o bezstronność

Kilka prowincji, w tym Alberta, Saskatchewan, Quebec i Ontario, najbardziej zaludnione prowincje Kanady, ogłosiło w poniedziałek, że łagodzi ograniczenia nałożone podczas pandemii, ponieważ wskaźniki infekcji koronawirusem spadają.

Ontario powiedziało, że przyspieszy swój plan usunięcia dowodów na wymagania szczepień i podniesie limity wydajności związane z pandemią dla wielu firm, podczas gdy zachodnia Alberta zlikwidowała w poniedziałek wymagania dotyczące masek dla dzieci w wieku szkolnym. Czytaj więcej

Demonstranci zamknęli przejścia graniczne i na kilka tygodni sparaliżowali centralną Ottawę, wzywając rządy do zniesienia ograniczeń nałożonych na wybuch epidemii. Ministrowie prowincji odmówili złagodzenia restrykcji, aby je uspokoić, mówiąc zamiast tego, że ograniczenia nie są już konieczne, aby powstrzymać COVID-19.

(Ta historia została sparafrazowana w celu wyjaśnienia sformułowania w drugim akapicie, aby było jasne, że obowiązkowy test zostanie zastąpiony testem losowym).

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Steve’a Shearera w Ottawie, Ismaela Shakeela w Bengaluru i Alison Lambert w Montrealu; Montaż przez Granta McCalla i Jane Merriman

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.