24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kamala Harris mówi, że zadaniem Demokratów przed semestrem jest poinformowanie wyborców, że „dostali to, o co prosili” zgodnie z obietnicami Bidena

Kamala Harris mówi, że zadaniem Demokratów przed semestrem jest poinformowanie wyborców, że „dostali to, o co prosili” zgodnie z obietnicami Bidena

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

wiceprezydent Kamala Harris zebrał się Demokraci Na ich zimowym spotkaniu w sobotę powiedzieli, że głównym zadaniem w połowie kadencji jest przypomnienie wyborcom, że administracja Biden-Harris w dużej mierze spełniła swoje obietnice wyborcze.

„Naszą pracą jest pokazanie ludziom, że na wiele sposobów dostali to, o co prosili” – powiedział Harris na spotkaniu Demokratycznego Komitetu Narodowego (DNC).

Świeżo po jej podróży z Europy do adresu Rosja i Ukraina Harris powiedział, że wojna polega na tym, że inwazja rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na Ukrainę zagraża demokracjom poza Ukrainą.

Demokraci starają się „sprzedać” osiągnięcia przed trudnymi czasami

„Ocean, który nas dzieli, nie pozostawi nas nietkniętymi przez tę agresję” – powiedział Harris.

Kiedy spotkała sojuszników w Europie, powiedziała, powiedziała, że ​​ich największą wspólną siłą jest jedność i wspólne działanie w obronie demokracji.

Podkreśliła zaangażowanie Stanów Zjednoczonych wobec Ukrainy, odpierając brutalną rosyjską inwazję.

„Stany Zjednoczone stoją mocno po stronie narodu ukraińskiego w obronie NATO” – powiedział Harris.

Wystąpienie Harrisa do Demokratycznego Komitetu Narodowego (DNC) w Waszyngtonie jest szczerym przygotowaniem do tego, co ma być trudne wybory śródokresowe pora roku. Po raz pierwszy od 2019 roku setki członków DNC zebrało się na osobiste wydarzenie, ponieważ Korona wirus pandemia.

Wiceprezydent USA Kamala Harris spotyka się z premierem Polski Mateuszem Morawieckim w Kancelarii Kancelarii w Warszawie 10 marca 2022 r. (fot. Mateusz Ludarczyk/Noor Zdjęcie z Getty Images)

Biden zwrócił się w czwartek wieczorem do prawie 415 członków DNC, mówiąc im, aby byli dumni z tego, co Demokraci osiągnęli od czasu jego prezydentury i lepiej wykonali sprzedaż płyty amerykańskiej opinii publicznej.

Harris mówi, że Putinowi grozi więcej kar za „okrutne zachowanie w imieniu narodu rosyjskiego” na Ukrainie

READ  Pakistan twierdzi, że straszliwe powodzie wzmacniają potrzebę rekompensaty

„Mamy rekord – rekord, z którego jesteśmy dumni; program, który zajmuje się największymi problemami w Ameryce, w życiu ludzi i przesłanie, które odbija się echem” – powiedział Biden publiczności w Washington Hilton w czwartek. „Teraz musimy to sprzedać z pewnością, jasnością, przekonaniem i powtarzaniem”.

Podczas gdy kluczowe części agendy Bidena-Harrisa zawiodły w Kongresie – a mianowicie odbudowa planu lepszych wydatków socjalnych i reformy praw wyborczych – Harris powiedział, że Demokraci wciąż mają wiele do zrobienia. Promowała ratowanie USA, wzrost zatrudnienia, ponowne otwarcie szkół i firm po pandemii oraz ponadpartyjną ustawę o infrastrukturze, która, jak powiedziała, stworzyłaby więcej dobrze płatnych miejsc pracy związkowych.

Harris pochwalił Demokratów, którzy głosowali w rekordowej liczbie podczas pandemii koronawirusa, i powiedział, że nadszedł czas, aby przypomnieć im o tych osiągnięciach.

„Dużo ich pytali”, powiedział Harris, „więc wyjdźmy tak jak my i przypomnijmy im… bo wiemy, że znowu się pojawią”.

Jednak Republikanie starają się obwiniać Bidena i Harrisa za inflację i rosnące ceny gazu, które zaszkodziły amerykańskim rodzinom.

„Kamala Harris powraca z rekordowymi cenami gazu, historyczną inflacją, nieokiełznaną przestępczością, otwartymi granicami i krajem zmierzającym w złym kierunku” – powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka Republikańskiego Komitetu Narodowego Emma Vaughn. „Biden i Harris stracili zaufanie narodu amerykańskiego – ich celem jest zniszczenie konserwatystów, nastawienie Amerykanów przeciwko sobie i osłabienie naszej pozycji na arenie światowej”.

Harris właśnie wrócił do Waszyngtonu wczesnym rankiem w sobotę po podróży do Polski i Rumunii, aby pokazać jedność wśród sojuszników NATO, okazać wsparcie dla Ukrainy i potępić nieuzasadnioną wojnę Rosji z narodem ukraińskim.

Premier Polski Mateusz Morawiecki, po prawej, i wiceprezydent USA Kamala Harris są na zdjęciu, gdy przyjeżdżają na spotkanie w Warszawie, Polska, czwartek, 10 marca 2022 r.

Premier Polski Mateusz Morawiecki, po prawej, i wiceprezydent USA Kamala Harris są na zdjęciu, gdy przyjeżdżają na spotkanie w Warszawie, Polska, czwartek, 10 marca 2022 r.
(Saul Loeb/Zdjęcie basenu przez AP)

W piątek Harris powiedział, że Stany Zjednoczone podejmą więcej środków, aby zapewnić przetrwanie rosyjskiego prezydenta Władimira włóż to Staje w obliczu „poważnych konsekwencji” za „okropne i oburzające zachowanie w interesie narodu rosyjskiego”.

READ  Północnokoreański satelita szpiegowski: minister powiedział, że Japonia jest gotowa zestrzelić rakiety, jeśli to konieczne

Kamala oskarża Harrisa o to, że pojawił się u prezydenta Polski w sprawie pomocy w pytaniu o ukraińskich uchodźców

Podczas wspólnej konferencji prasowej w Bukareszcie w Rumunii, w piątek, obok prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa, Harris powiedział, że „bolesne” jest obserwowanie tego, co dzieje się z Ukraińcami.

Wiceprezydent USA Kamala Harris witany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę podczas spotkania w Warszawie, czwartek, 10 marca 2022 r. (AP Photo/Czarek Sokołowski)

Wiceprezydent USA Kamala Harris witany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę podczas spotkania w Warszawie, czwartek, 10 marca 2022 r. (AP Photo/Czarek Sokołowski)
(AP Photo/Czarek Sokołowski)

„Jesteśmy jasne, że każdy celowy atak lub celowanie w ludność cywilną jest zbrodnią wojenną” – powiedział Harris.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Kończąc swoją podróż do Europy, urzędniczka Białego Domu powiedziała, że ​​Harris „będzie kontynuować współpracę z europejskimi i wschodnimi przywódcami w serii telefonów na początku przyszłego tygodnia. Omówi swoją podróż i dalsze kroki w naszej zbiorowej reakcji na rosyjską inwazję na Ukrainę”.

Brooke Singman z Fox News przyczyniła się do powstania tego raportu.