24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Justin Trudeau wywołał oburzenie po tym, jak oskarżył konserwatystów o wspieranie swastyki

Justin Trudeau wywołał oburzenie po tym, jak oskarżył konserwatystów o wspieranie swastyki

Premier Justin Trudeau wywołał oburzenie w środę w kanadyjskiej Izbie Gmin, gdy oskarżył żydowskiego członka Partii Konserwatywnej o wspieranie „ludzi, którzy machają swastykami”.

Trudeau wygłosił uwagi podczas codziennego grillowania w niższej izbie kanadyjskiego parlamentu po tym, jak został ostrzelany przez konserwatywną posłankę Melissę Lantzman, która została pierwszą wybraną Żydówką w swojej partii w październiku ubiegłego roku: Zgłoszono Fox News.

Lantzmann odczytał dwa cytaty z Trudeau – jeden, w którym skrytykował rzekomych demonstrantów „Karawany Wolności”, którzy… Zorganizowane demonstracje w walce z COVID W Ottawie i na różnych przejściach granicznych.

„Jeśli Kanadyjczycy mają ufać swojemu rządowi, ich rząd musi ufać Kanadyjczykom” – powiedział Lantsman, powtarzając słowa Trudeau z 2015 roku.

Lantzmann następnie wspomniał, jak Trudeau niedawno określił protestujących jako „często mizoginistycznych, rasistowskich, mizoginistycznych, zaprzeczających nauce i marginalnych”.

Lantzmann przybył do Trudeau w środę, zauważając, że kanadyjski premier wypowiadał się o niektórych swoich rodakach w obraźliwy sposób.
Blair Gable/Reuters

„Ten sam premier, sześć lat później wzniecał pożary nieuzasadnionej sytuacji kryzysowej w kraju” – powiedział Lantzmann.

Kiedy premier się zgubił? – zapytała, wywołując aplauz członków swojej partii.

Ale ich oklaski szybko przerodziły się w krzyki po odpowiedzi Trudeau, członka Partii Liberalnej.

„Konserwatyści mogą stać z ludźmi wymachującymi swastyką i mogą stać z ludźmi wymachującymi flagą Konfederacji” – powiedział Trudeau.

„Zdecydujemy się stanąć po stronie Kanadyjczyków, którzy zasługują na dostęp do swojej pracy, aby móc odzyskać swoje życie. Te nielegalne protesty muszą się skończyć i tak się stanie.”

Osoba trzyma znak przed ciężarówkami blokującymi ulicę w centrum miasta, podczas gdy kierowcy ciężarówek i ich zwolennicy nadal protestują przeciwko nakazom szczepionki na koronawirusa (COVID-19) w Ottawie, Ontario, Kanada.
Obywatele Kanady protestują przeciwko mandatom szczepionki na koronawirusa.
Patrick Doyle/Reuters

Konserwatywny poseł Dean Lloyd Trudeau skrytykował Trudeau za jego komentarze i zażądał przeprosin.

„Panie Marszałku, nigdy nie widziałem tak haniebnych i obraźliwych wypowiedzi tego premiera” – powiedział Lodi.

„Są członkowie tego konserwatywnego ugrupowania, którzy są potomkami ofiar Holokaustu” – powiedział.

W dalszej części sesji, po tym jak Trudeau opuścił dolną salę, Lantzmann mówił o tym, co powiedział premier.

READ  „Tutaj wszystko jest na ostrzu noża”: CNN emituje zdjęcia lotnicze przedstawiające islandzki wulkan w obawie przed erupcją

„Jestem silną Żydówką i członkinią tego domu oraz potomkiem ocalałego z Holokaustu i…

Z wyjątkiem dzisiejszego dnia, kiedy premier zarzucił mi, że stoję ze swastyką. Myślę, że jest mi winien przeprosiny. Chciałbym przeprosić i myślę, że jest winien przeprosiny wszystkim członkom tego domu.”