5 maja, 2024

Jordan Love popycha Packers obok Chiefs w „Sunday Night Football”: jak Green Bay zwiększa szanse na play-offy

Rozgrywający Packers, Jordan Love, odegrał główną rolę w zwycięstwie Green Bay 27-19 nad Kansas City Chiefs w niedzielny wieczór na Lambeau Field. 25-letni QB trafił 25 z 36 podań na 267 jardów i trzy przyłożenia.

Packers poprawili swój bilans do 6-6 po trzecim zwycięstwie z rzędu, podczas gdy Chiefs spadli do 8-4.

Packers nigdy nie przegrywali w pojedynku z liderami AFC West. Kansas City zmniejszyło prowadzenie Green Bay do dwóch punktów po przyziemieniu Noaha Graya na początku czwartej kwarty, ale nie udało mu się wykorzystać kolejnej akcji.

Rozgrywający Packers Kisan Nixon złapał łódkę rozgrywającego Chiefs Patricka Mahomesa na 5:14 przed końcem. Anders Karlsson z Green Bay również strzelił dwa gole z gry w czwartej kwarcie, w tym zwycięski strzał z 48 jardów, który dał Packersom prowadzenie 27-19 na 1:09 przed końcem.

Mahomes wykonał 21 z 33 podań na odległość 210 jardów, a także przyłożył i przechwycił. Biegacz z Kansas City, Isiah Pacheco, który został wyrzucony w czwartej kwarcie, zaliczył 18 prowadzenia na 110 jardów i miał przyłożenie w przegranej.

Christian Watson odszedł pod koniec czwartej kwarty z widoczną kontuzją po zdobyciu dwóch przyłożeń w Green Bay. Po poślizgu ostrożnie schodził z boiska przy pomocy trenerów.

Co wydarzyło się w ostatnich minutach?

Sędziowie nie zauważyli zakłóceń w podaniach defensywnych w dwóch kluczowych akcjach, w tym w ostatniej akcji meczu, w której Mahomes próbował odmówić Zdrowaś Maryjo z czwartej i 10-tki z linii 33 jarda, która po upływie czasu była niekompletna.

Wcześniej, na nieco ponad minutę przed końcem Mahomes został uderzony poza boisko i ukarany faulem osobistym.

Sędzia Brad Allen odniósł się do tej wezwania, stwierdzając w raporcie basenowym: „Relacjonujący transmisję uważał, że obrońca nawiązał spóźniony i niepotrzebny kontakt z pomocnikiem. Było to więc wezwanie do niepotrzebnej szorstkości.

READ  Buccaneers Todd Bowles nie ma harmonogramu powrotu Toma Brady'ego, „Nie martwię się” o przedłużoną nieobecność QB

Zapytany, czy toczyła się dyskusja na temat obecności Mahomesa na boisku, Allen powiedział, że „wewnętrzne rozmowy toczą się przy każdym zagraniu, a reporter był pewien, że decyzja została podjęta prawidłowo”.

Odnosząc się do braku rozmowy telefonicznej, podczas której zawodnik Packers Carrington Valentine owinął się nad Marquezem Valdesem-Scantlingiem z drużyny Chiefs, Allen powiedział, że urzędnicy zajmujący się reportażem „mieli dobrą opinię i ustalili, że nie istnieją żadne ograniczenia fizyczne sięgające poziomu zakłóceń w podaniach w obronie”.

„Nie wiem, czy ma to coś wspólnego z możliwością złapania” – powiedział Allen. „Urzędnik odpowiedzialny za relację po prostu nie odczuł, że poziom kontaktu wzrósł do tego stopnia, że ​​fizycznie zakłócał podania w obronie”.

Valdis Scantling tak opowiadał o spektaklu: „Leżałem na podłodze. … Wiem, że próbowałem złapać piłkę, ale nie mogłem.

Packers rozważają potencjalne miejsce w fazie play-off

Trzy tygodnie temu Packers mieli bilans 3-6 i starali się wybrać pierwszą piątkę draftu do NFL 2024, a na czele znaleźli się Los Angeles Chargers, Detroit Lions i Chiefs. Rekord 3-9 nie był tylko możliwością. Wydawało się to prawdopodobne, biorąc pod uwagę słabą grę Packers, ponieważ ich jedyne zwycięstwo w tygodniach 4-10 dotyczyło meczu z rozgrywającym z Los Angeles Rams, którego bronił Brett Rypien. Teraz? Packers mają bilans 6-6 po zwycięstwach nad tymi trzema zespołami.

Miejsce w play-offach to nie tylko możliwość. To możliwość. Packersom pozostają New York Giants, Tampa Bay Buccaneers, Carolina Panthers, Minnesota Vikings i Chicago Bears. Żadna z tych drużyn nie przekroczyła poziomu 0,500. Packers nie odwrócili swojego sezonu, pokonując trudy ligi. Mają na swoim koncie zwycięstwa z dwoma pretendentami do Super Bowl.

Może już czas porozmawiać o Packersach w tym samym okresie… a właściwie może być na to za wcześnie. Jednak to, czego ostatnio dokonali Packers, wciąż robi wrażenie. — Matt Schneidman, pisarz z personelu Packers

Miłość jest mężczyzną

Jeśli kiedykolwiek pojawiały się jakiekolwiek wątpliwości, że Love to rozgrywający Green Bay, rozegrał on kolejny świetny mecz przeciwko jednej z najlepszych defensyw NFL. Miłość nadal dokonuje wielkich rzutów w ciasnych oknach i ćwiczy podejmowanie mądrych decyzji. Czy człowiek przez najbliższe piętnaście lat będzie taki jak jego poprzednicy? Kogo znasz? Ale na razie udowodnił, że jest lojalnym człowiekiem. — Shneidmana

Budki kryminalne szefów

W innym meczu rozgrywanym w godzinach największej oglądalności ofensywa Chiefs zatrzymała się w kluczowych momentach czwartej kwarty, kiedy Mahomesowi nie udało się trafić po podaniach do dwóch swoich przyjmujących, Valdesa-Scantlinga i Skyy Moore’a. W połowie czwartej kwarty Chiefs mogli objąć pierwsze prowadzenie w meczu, gdyby strzelili po swojemu. Zamiast tego Mahomes nie trafił głębokim podaniem do Valdesa Scantlinga, który miał otwartą sytuację pomiędzy dwoma obrońcami.

READ  Boston w Południowej Karolinie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej

W następnej akcji, snapie po trzeciej próbie, Mahomes patrzył, jak docelowy cel, odbierający Richie James, upada, gdy ten wszedł środkiem pola. Przy następnym posiadaniu Nixon przechwycił podanie Mahomesa, gdy Moore, przyjmujący student drugiego roku, zwolnił, podążając za swoim kołem w pobliżu linii bocznej. Nierówne ataki Chiefs w dalszym ciągu stanowią problem w zaciętych meczach, zwłaszcza gdy w czwartej kwarcie Mahomes celuje w Travisa Kelce’a. — Nate Taylor, pisarz sztabowy Chiefs

Problemy w defensywie Chiefs

Na stadionie Lambeau Field obrona Chiefs straciła najwięcej punktów w meczu – 24 w wyniku porażki z Denver Broncos. Packers kontrolowali tempo i zdobyli 27 punktów, będąc w stanie zbudować prowadzenie 14-3 po części dlatego, że Love znakomicie spisał się w ataku Chiefs, podobnie jak podczas jego pierwszego startu w NFL na stadionie Arrowhead w 2021 roku. Po tym meczu Chiefs mogą mieć większe obawy w obronie.

Bezpieczeństwo Brian Cook, zawodnik drugiego roku, doznał prawdopodobnie poważnej kontuzji lewej kostki. Linebacker Drue Tranquill również doznał wstrząsu mózgu podczas otwierającej jazdy Packers. Jednym z powodów, dla których Chiefs mają jedną z najlepszych defensywy w lidze, jest to, że jednostka stanowiła zdrową grupę z dużą liczbą rotacyjnych zawodników. Bez Cooka i Tranquille’a, którzy zaczynali w miejsce linebackera Nicka Boltona, Packers byli w stanie wykorzystać rezerwowych obrońców, takich jak narożnik Joshua Williams oraz linebackers Jack Cochrane i Leo Chenal. — Taylora