23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

JK Rowling otrzymuje wsparcie od Rishi Sunaka przy testowaniu prawa dotyczącego przestępstw z nienawiści

JK Rowling otrzymuje wsparcie od Rishi Sunaka przy testowaniu prawa dotyczącego przestępstw z nienawiści

Poparł je brytyjski premier Rishi Sunak Harry'ego Pottera Pisarka JK Rowling o swoim stanowisku w sprawie nowych przepisów dotyczących przestępstw z nienawiści w Szkocji.

Rowling w mediach społecznościowych rozesłała serię satyrycznych postów na temat transpłciowych kobiet, mających na celu przetestowanie ustawy o przestępstwach z nienawiści i porządku publicznego (w Szkocji), która niedawno weszła w życie, aby zapobiec „wzniecaniu nienawiści”.

Sunak złożył oświadczenie dla Daily Telegraph, w którym stwierdził, że jego Partia Konserwatywna „zawsze będzie chronić” wolność słowa, dodając: „Ludzie nie powinni być karani za stwierdzanie prostych faktów na temat biologii”.

W weekend ciągłe problemy Rowling związane z niektórymi formami aktywizmu osób transpłciowych skłoniły ją do napisania wątku na X/Twitterze, w którym opisała kilku przestępców, modelkę, prezenterkę telewizyjną i inne osoby – wszystkie identyfikujące się jako kobiety transpłciowe – jako byłe kobiety. Pisanie: „Tylko żartuję. Osoby wspomniane w powyższych tweetach najwyraźniej wcale nie są kobietami, ale mężczyznami, każdy z nich.

Dodała, że ​​jeśli to, co napisała, „zostanie uznane za przestępstwo w świetle przepisów nowej ustawy, to nie mogę się doczekać, aż mnie aresztują”.

Rowling twierdzi, że nowe prawo, które weszło w życie wczoraj, „przywiązuje większą wagę do uczuć mężczyzn, którzy praktykują swoje wyobrażenie o kobiecości… [over] O prawach i wolności rzeczywistych kobiet i dziewcząt” – dodała – „i są one powszechnie narażone na nadużycia ze strony aktywistów, którzy chcą uciszyć te z nas, które zabierają głos”.

Zwolennicy twierdzą, że rozwiązanie to zapewnia lepszą ochronę przed groźbami lub agresywnymi zachowaniami „mającymi na celu podżeganie do nienawiści” ze względu na wiek, niepełnosprawność, religię, orientację seksualną i tożsamość transpłciową. Wśród zwolenników tego prawa jest pierwszy minister Szkocji Humza Yousaf.

READ  Borówki uprawiane w Australii biją rekord jako najcięższe na świecie

Rowling, uważana przez krytyków za transfobiczną, twierdzi, że nowe prawo nie chroni kobiet jako grupy. BBC poinformowało, że oczekiwano, że rząd Szkocji uwzględni tę ochronę w odrębnym prawie dotyczącym mizoginii.