1 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

James Harden został sprzedany do Clippers po burzliwym lecie w 76ers

James Harden został sprzedany do Clippers po burzliwym lecie w 76ers

Długi narodowy koszmar Daryla Moreya dobiegł końca.

Dyrektor generalny Philadelphia 76ers zgodził się we wtorek we wtorek wymienić 10-krotnego gwiazdora NBA i jednorazowego MVP Jamesa Hardena na rzecz Los Angeles Clippers. Zdaniem Adriana Wojnarowskiego z ESPN.

Według doniesień 76ers otrzymają Marcusa Morrisa, Nica Batuma, Roberta Covingtona, Kenyona Martina Jr. oraz wybory w drafcie, Zdaniem Wojnarowskiego. Według ESPN, PJ Tucker i Filip Petrušev również są częścią umowy i udają się do Los Angeles.

Filadelfia otrzyma także niechroniony wybór w pierwszej rundzie wyborów w 2028 r., wybory w drugiej rundzie wyborów w 2024 i 2029 r., zamianę picków w 2029 r. oraz chroniony wybór w pierwszej rundzie wyborów w 2026 r. od Oklahoma City Thunder. – poinformował Wojarowski. Według starszego reportera NBA Yahoo Sports, Jake’a Fischera, wybór Thunder na rok 2026 będzie najmniej wartościowym wyborem z całej trójki Thunder.

76ers zwolnią Danny’ego Greena, aby zwolnić miejsce w składzie i sfinalizować transakcję, Zdaniem Wojnarowskiego. W ramach umowy Clippers wyślą do Oklahoma City wymianę picków w pierwszej rundzie wyborów w 2027 roku.

Harden nie zagrał jeszcze tej jesieni, a według doniesień ochrona uniemożliwiła mu w zeszłym tygodniu wejście na pokład samolotu drużyny na wyjazd objazdowy obejmujący dwa mecze inaugurujący sezon. NBA wszczęła później dochodzenie w sprawie jego nieobecności, chociaż Harden wrócił na ławkę rezerwowych na mecz otwierający gospodarzy w niedzielę. We wtorek ma ponownie trenować z drużyną, a swój pierwszy występ rozegra w czwartek.

Teraz Harden uda się na drugi koniec kraju i będzie przygotowywał się do rozpoczęcia sezonu w Clippers. Nie wiadomo, kiedy zadebiutuje. Clippers wygrali dwa z pierwszych trzech meczów w tym sezonie, a we wtorek zmierzą się z Orlando Magic.

Mówi się, że Harden jest „zachwycony” dołączeniem do Clippers i może pojawić się na Crypto.com Arena na wtorkowym meczu, Zdaniem Ramony Shelburne z ESPN.

W przededniu bezpłatnego kontraktu Harden skorzystał z opcji wartej 35,6 miliona dolarów na sezon 2023–2024, tylko po to, by poprosić Sixers o transakcję, najlepiej do Clippers. Kiedy Wieść wyciekła do Wojnarowskiego Ponieważ Filadelfia nie znalazła wystarczającego wynagrodzenia dla Hardena i spodziewała się, że 34-latek zgłosi się na obóz przygotowawczy, Harden jasno przedstawił swoje stanowisko w sprawie swoich relacji z zarządem.

„Daryl Morey jest kłamcą i nigdy nie będę częścią organizacji, do której należy” – Harden powiedział publiczności podczas wydarzenia promocyjnego w Chinach w zeszłym miesiącu. Powtórzył to oświadczenie, aby mieć pewność, że uchwyciły to kamery.

NBA ukarała Hardena grzywną w wysokości 100 000 dolarów, ponieważ „wskazał, że nie będzie świadczył usług wymaganych na mocy kontraktu z zawodnikiem, chyba że zostanie sprzedany innemu zespołowi”. Nie jest jasne, czy blef, o którym mówił Harden, był lukratywnym przedłużeniem kontraktu, które nigdy nie doszło do skutku, czy też jego oczekującą prośbą o wymianę.

Były MVP NBA James Harden w swojej 14-letniej karierze nigdy nie opuścił play-offów i wciąż szuka swojego pierwszego mistrzostwa. (Vincent Carchietta/USA Today Sports)

Poinformował o tym Keith Pompei z „Philadelphia Inquirer”. Morey nie był zaskoczony komentarzami Hardena ani wstrząśnięty jego dążeniem do zapewnienia równej wartości zawodnikowi, którego kiedyś opisał jako „Najlepszy ofensywny zawodnik wszechczasów„.

Osiągając porozumienie w sprawie transakcji z Hardenem, Morey albo otrzymuje żądaną cenę, albo ją obniża, w zależności od tego, co myślisz o występie MVP 2018 i pakiecie, jaki Sixers otrzymują w zamian. Najważniejszą opinię w tej sprawie należy do obecnego MVP Joela Embiida. Będziemy uważnie obserwować jego przemyślenia na temat karuzeli, która zmieniła Bena Simmonsa w Hardena i nową dynamikę zespołu.

Harden notował średnio 21 punktów (44/39/87), 10,7 asyst i 6,1 zbiórek w 58 meczach w zeszłym sezonie, pomagając Filadelfii awansować do siódmego meczu w kolejnym półfinale Konferencji Wschodniej.

READ  Troy Aikman zamierza opuścić Foxa, aby wziąć udział w „Monday Night Football”

14-letni weteran nie jest już tym samym zawodnikiem, którym był w sezonie 2016–2020, kiedy zdobył trzy tytuły z rzędu i przez cztery sezony z rzędu zajmował miejsce w pierwszej trójce w głosowaniu na MVP. Jego liczba 6,2 rzutów wolnych na mecz była jego najmniejszą od czasu zdobycia szóstego tytułu zawodnika roku z Oklahoma City Thunder w 2012 roku, a jego obrona cofnęła się w stosunku do i tak już poniżej średniej, ale jego gra pozostaje wyjątkowa.

Harden zabłysnął w półfinale poprzedniego sezonu przeciwko Boston Celtics, gdzie zdobył 40 punktów w dwóch zwycięstwach, ale jego 12,5 punktów na mecz przy 21,8% celnych strzałach z gry w czterech porażkach przechyliło szalę na korzyść przeciwnika. Nawet u szczytu swojej kariery Harden nigdy nie był znany jako gracz play-offowy.

Należy także martwić się o jego zdrowie i zaangażowanie w pomaganie drużynie w zwycięstwie. Kontuzje tkanek miękkich nękają Hardena, odkąd przybył na obóz treningowy w Houston w 2020 roku bez formy. Naciągnięcie ścięgien obu nóg utrudniało mu występy w play-offach w 2021 i 2022 roku. Naciągnięcie ścięgna prawej stopy i zapalenie lewego ścięgna Achillesa kosztowały go w zeszłym sezonie 24 mecze. Opuszczał średnio 23 mecze w ciągu ostatnich trzech sezonów, po tym jak opuścił nie więcej niż dziewięć meczów w żadnej z poprzednich 11 kampanii.

Przyjął 14 milionów dolarów mniej, kiedy zeszłego lata odrzucił opcję 47,4 miliona dolarów, co umożliwiło Filadelfii dodanie P.J. Tuckera i Danuela House’a Jr., ale nie zbliżyło to Sixers do tytułu. Harden zrezygnował także z Houston Rockets w 2021 r. i Brooklyn Nets w 2022 r., kiedy stało się jasne, że żadna z drużyn nie da mu szansy na wygranie pierwszego pierścienia, co zmusiło go do wymiany, ponieważ pozostały mu lata ważnego kontraktu.

Harden dołączy do czwartego zespołu za dwa lata kalendarzowe, rozpoczynając najnowszy rozdział w najdziwniejszej karierze supergwiazdy w historii.

READ  Megan Rapinoe ostro krytykuje „głęboką mizoginię” w hiszpańskim futbolu po pocałunku prezydenta | Puchar Świata Kobiet