29 kwietnia, 2024

James Harden pokonuje Celtics w meczu 1: Filadelfia błyszczy bez Joela Embiida

76ers pokonali Boston Celtics 119:115 w pierwszym meczu półfinału Konferencji Wschodniej w poniedziałek. Oto, co musisz wiedzieć:

• James Harden wyrównał swoje rekordy w karierze play-off z 45 punktami, sześcioma zbiórkami i dwoma przechwytami.
  • Celtics All-Star Jayson Tatum miał 39 punktów, 11 zbiórek i pięć asyst.
  • Gwiazda 76ers, Joel Embiid, opuścił pierwszy mecz z powodu kontuzji prawego kolana.
  • Filadelfia prowadzi w serii 1-0.

AtletycznyNatychmiastowa analiza:

Hortony wspaniale prezentują się w ogrodzie

Gdy Embiid patrzył z boku, Harden nie był lepszy w pierwszym meczu w TD Garden. Przeciwko bardzo faworyzowanym Celtics, Harden zdobył 45 punktów po rzutach 17 na 30. I dał Sixers przewagę na dobre, zdobywając sporną trójkę na górze klucza w izolacji przeciwko Alowi Horfordowi, gdy Sixers spadli o jeden za późno.

Harden zakończył mecz z sześcioma asystami i zaledwie trzema stratami, mimo że przez cały mecz trzymał piłkę w dłoniach. Rekord Hardena w fazie play-off został dokładnie przeanalizowany i być może słusznie. Ale z Filadelfią w trudnej sytuacji i potrzebą kradnięcia zwycięstwa w Bostonie, Harden stworzył arcydzieło. — Hoffmana

Sixers błyszczą bez Embiida

Sixers osiągnęli w tym sezonie 13-5 bez Joela Embiida, co jest kolejnym przykładem zespołu, który jest odporny na braki kadrowe. Boston prowadził 17:20 z boiska w pierwszej kwarcie, strzelając kolejne przerwy i popychając Sixers w dół parkietu w okresie przejściowym. Ale Sixers mieli imponujące występy w górę iw dół listy.

Trzypunktowy Tyrese Maxey nie padł, ale po wyeliminowaniu go przez cały sezon z Bostonu, skończył z 26 punktami. D’Anthony Melton trafił 5 z 6 zza linii i wykonał kilka kluczowych zagrań w obronie. Tobias Harris, zwykle stały gracz, zakończył z 18 punktami na 8 z 16 rzutów. Paul Reid dorzucił 10 punktów i 13 zbiórek zamiast Embiida, w tym cztery duże rzuty wolne.

Sixers mieli wiele zatrzymań, w tym przechwyt „wielkiej szóstki” Maxeya, który dał im prowadzenie w ostatniej minucie. Doc Rivers dobrze radził sobie z Sixers podczas swojej 3-letniej kadencji w Philly, ale biorąc pod uwagę przeciwnika i okoliczności, jest to jego najlepsze zwycięstwo w historii. — Hoffmana

Ocena, w jaki sposób Celtics chronili Harden

Czy Celtics powinni podwoić przewagę nad Hardenem? Czy go nie zdublowali? To zależy od tego, kogo zapytasz po meczu. Joe Mazzulla miał powody, by nie podwajać Hardena, który pogrzebał Horforda, ale ostatecznie przegrali z kontuzjowanym, ale zaciekłym zespołem Sixers. Celtics rozumieją, że ten mecz będzie ciężką bitwą. Od kilku dni mówią, że Sixers rozpalą ogień i zwiększą tempo oraz presję bez swojego MVP, ale wciąż nie są w stanie tego utrzymać. — Weissa

Celtyckie srebrne podszewki

Srebrną podszewką tej porażki jest to, że Harden rzucił ją w jednym z najlepszych meczów w swojej karierze. Najważniejsze jest to, że Maxey miał słabą noc strzelania, a mimo to miał 26 punktów i przechwyt klucza w ostatniej minucie, aby odwrócić losy meczu. Tatum był świetny, Malcolm Brockton czasami prowadził w ataku, a Marcus Smart miał kilka świetnych zagrań. A potem wyrzucili to na koniec, bo tylko Sixers się nie poddali. — Weissa

Historia

Harden zdobył 15 ze swoich 45 punktów w czwartej kwarcie i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa bez kandydata na MVP, prowadząc 76ers 12-4 do końca meczu. Dołączył do Harden jako jedyny strzelec 20-punktowy dla Filadelfii z 26 punktami i czterema przechwytami.

READ  Zestaw do playoff MLB 2022 z zablokowanymi nasionami: wyjaśniono harmonogram i format serii Wild Card

Jaylen Brown dodał solidny występ, zdobywając 23 punkty, sześć zbiórek i cztery asysty w 8 na 10 rzutów. Brockton, szósty zawodnik z 2023 roku, miał 20 punktów, trzy zbiórki i trzy asysty wchodząc z ławki.

Boston będzie gospodarzem Game 2 w środę o 20:00 ET.