28 czerwca, 2024

Jak Jaylen Brown poprowadził Celtics do prowadzenia w serii 2:0 w finale Konferencji Wschodniej nad Pacers: 4 wnioski na wynos

Napisane przez Erica Nehma, Jaya Kinga, Jareda Weissa, Jamesa Boyda i Huntera Pattersona

Jaylen Brown osiągnął swój najlepszy wynik w karierze w fazie play-off, zdobywając 40 punktów, plus pięć zbiórek i dwie asysty, dzięki czemu Boston Celtics odnieśli w czwartek zwycięstwo 126-110 nad Indiana Pacers. Brown, Derrick White (23) i Jayson Tatum (23) zdobyli 86 ze 126 punktów Bostonu, a Celtics prowadzą obecnie w serii 2:0.

Pascal Siakam prowadził Pacers z 28 punktami, pięcioma zbiórkami i dwiema asystami, a Tyrese Haliburton został zmuszony do opuszczenia boiska w czwartej kwarcie z powodu bólu lewej nogi po 28 minutach gry. Indiana trafiała 52,4% z gry i 37,9% z rzutu za trzy punkty, ale to nie wystarczyło, aby wyprzedzić Boston, który trafiał 53,4% i 40,5% zza trójki.

Pacers wracają teraz do Indiany bez zwycięstwa w serii, chociaż ostatnią rundę rozpoczęli przeciwko New York Knicks od dołka po dwóch meczach, a następnie wrócili, aby wygrać serię w siedmiu meczach.

Boston przegrał zaledwie dwa mecze w fazie play-off, a żadna passa nie trwała dłużej niż pięć meczów.

Trzeci mecz odbędzie się w sobotę o 20:30 ET w stanie Indiana.

Boston czerpie korzyści ze sprawności fizycznej

Celtics są często postrzegani jako zręczny zespół, ale w drugim meczu wykorzystali swoją wielkość i atletykę. Zgarnęli 13 zbiórek w ataku, w tym 10 w pierwszej połowie. Wyprzedzili Pacers 54-34 pod względem punktów drugiej szansy i 18-13.

Odrzucenie Bostonu od dawna oznaczało czas, jaki zespół spędzał na obwodzie, czasami kosztem wywierania presji na obręczy, ale Celtics często grali w tym pojedynku do góry nogami. W tym serialu powinny. Obrońcy Celtics są wspaniali. Jego skrzydła są duże.

Mają znaczną przewagę mięśniową na kilku pozycjach w tej serii, zwłaszcza na obwodzie. Wykorzystali to w drugim meczu. Brown wielokrotnie schodził na dół. Pod osłoną mniejszego obrońcy Indiany zarówno Jrue Holiday, jak i White byli w stanie zbudować duże i skuteczne statystyki.

READ  Rybakina zdobywa historyczny tytuł Wimbledonu pokonując Jaber

Prowadzeni przez Browna Celtics byli w stanie osiągnąć na boisku to, czego chcieli. Boston uciekł z drugim meczem, ponieważ Pacers nie mogli się zatrzymać.

Aby ta seria utrzymała się w Indianie, Pacers będą musieli lepiej się spisać, zapewniając opór fizyczności Celtics. Istotny jest także stan zdrowia Haliburtona. -Jay King, autor beatów Celtics

Celtics przejmują kontrolę nad chaosem

W ataku Pacers panował chaos, co zmusiło obronę Celtics do niezliczonych odczytów i decyzji przez całą noc. Bostonowi zajęło trochę czasu przystosowanie się, ale wydawało się, że w drugim meczu Celtics opanowali chaos.

Kontuzja Haliburtona odebrała drużynie wiatr w żagle, ale Pacers rzadko walczą z Celtics, aby dotrzymać tempa grze.

Brown strzelał elektrycznie, ale to gra Holidaya i White’a utrzymywała płynność ataku Bostonu, gdy Brown nie trafiał świetnych strzałów. W miarę kontynuacji tej serii staje się jasne, że Boston może polegać na swoich strażnikach, którzy utrzymają atak przez całą noc.

Ponieważ Oshae Brissett dał kilka solidnych minut kontuzjowanemu Luke’owi Kornetowi, druga jednostka nie jest już sitiem defensywnym. Jeśli Boston utrzyma dobrą formę, Celtics wrócą do Indianapolis w dobrej formie. – Jared Weiss, autor beatów Celtics

Indiana pada ofiarą regularnych wpadek

Stając twarzą w twarz z najlepszą drużyną w lidze, Pacers wiedzieli, że muszą być niemal doskonali, aby w jakiś sposób zdenerwować Celtics i awansować do finałów NBA. W czwartek Pacers nie byli idealni i regularnie popełniali błędy, które nie zdarzały się po sezonie.

W pierwszej połowie Celtics zebrali 10 zbiórek w ataku i zdobyli 12 punktów drugiej szansy. W trzeciej kwarcie Pacers kilkakrotnie nie potrafili wyrównać w obronie i tracili łatwe sety przejściowe.

W czwartej kwarcie TJ McConnell podał rakietą do kolegi z drużyny Isaiaha Jacksona z odległości pięciu stóp, a piłka przeleciała w powietrzu i przechwyciła Celtics. Celtics wykorzystali rzadko używanego napastnika Brissetta jako pomocnika i wygrali dziewięć minut jego gry różnicą 15 punktów, podczas gdy Pacers starali się znaleźć odpowiedź na nietypowy profil gry małą piłką.

READ  ASU bije rekord NCAA pierwszego wieczoru turnieju Pac 12… ale czy jest ogolony i opuszony?

Chociaż wszystkie te rzeczy były poważnymi problemami w drugim meczu, bledły w porównaniu z wyeliminowaniem Haliburtona z gry. Jeśli Haliburton poważnie pogorszy kontuzję lewego ścięgna podkolanowego, która zmusiła go do opuszczenia 10 meczów w połowie stycznia, Pacers będą mieli trudności w rywalizacji z Celtics w tej serii. -Eric Nehm, starszy pisarz NBA

Miles Turner podniósł ręce z frustracji. Środkowy Pacers nie mógł uwierzyć, że został odgwizdany po trzecim faulu na 4:11 przed końcem drugiej kwarty.

Turner błagał trenera Indiany Ricka Carlisle’a, aby zakwestionował coś, co wyglądało na wątpliwą decyzję, gdy Turner i Celtics zderzyli się z Alem Horfordem w pobliżu linii bazowej, ale zamiast tego Carlisle odwrócił się na swoje miejsce i poprosił Isaiaha Jacksona o zastąpienie Turnera.

Kiedy Turner w końcu usiadł na ławce rezerwowych, na jego twarzy widać było irytację, gdy rozmawiał z kolegami z drużyny i asystentami trenerów.

Ta chwila była zapowiedzią występu, o którym Turner wolałby zapomnieć. Po zdobyciu 18 ze swoich 23 punktów w pierwszej połowie meczu nr 1, w pierwszej połowie meczu nr 2 utrzymał się bez punktów.

Turner ostatecznie znalazł się na szachownicy po szybkim skoku w połowie trzeciej kwarty, który zmniejszył prowadzenie Bostonu do czterech punktów, ale Indiana nie była w stanie pokonać rzadkiej nocy Turnera w tych play-offach.

Turner wszedł na boisko w czwartek, notując średnio 17,9 punktu, trafiając 52,3 procent z gry i 47,3 procent za trzy punkty w pierwszych 14 meczach Pacers w fazie play-off. Zakończył mecz 2 z ośmioma punktami i czterema stratami w 24 minuty.

Ze wszystkich zawodników drużyny Pacers Turner jest ostatnim, któremu trzeba przypominać, jak wyjątkowy jest ten występ. Turnerowi, najdłużej grającemu w drużynie zawodnikowi, zajęło trzy lata powrót do play-offów i dopiero jego szósty występ w play-offach w sezonie pozwolił mu wyjść poza pierwszą rundę.

READ  Forrest Damon Deacons QP Sam Hartmann budzi się za granicą na czas nieokreślony z powodu choroby niezwiązanej z piłką nożną

Będzie musiał grać znacznie lepiej w trzecim meczu, jeśli Pacers mają nadzieję uniknąć wpadnięcia do dołka z wynikiem 0:3, zwłaszcza jeśli Haliburtona nadal będzie niepokoiła ból lewej nogi, który zmusił go do opuszczenia czwartkowego meczu. —James Boyd, pisarz sztabowy