16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Izrael twierdzi, że szpital jest używany przez Hamas

Izrael twierdzi, że szpital jest używany przez Hamas

On gra

Podczas środowego nalotu na największy szpital w Strefie Gazy izraelskie siły specjalne znalazły „konkretny dowód” na to, że Hamas wykorzystuje szpital jako wojskowe centrum dowodzenia, podało wiele mediów, powołując się na izraelskie źródła wojskowe.

Wysoki rangą urzędnik wojskowy, wypowiadający się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział… Czasy Izraela Broń Hamasu i inne dowody znaleziono na rozległym kampusie Shifa, gdzie według szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych schroniło się co najmniej 2300 pracowników, pacjentów i cywilów wysiedlonych z Gazy.

Podpułkownik Richard Hecht powiedział, że armia izraelska wkrótce publicznie ujawni niektóre szczegóły odkryć CNN. Dodał, że wewnątrz szpitala nie doszło do wymiany ognia.

Izraelscy urzędnicy stwierdzili w oświadczeniu, że armia sprowadziła zespoły medyczne, inkubatory, żywność dla dzieci i środki medyczne, aby mieć pewność, że „nie wyrządzi się krzywdy cywilom, których Hamas wykorzystuje jako żywe tarcze”.

Jednak Mounir Al-Bursh, wyższy urzędnik Ministerstwa Zdrowia w Gazie, powiedział, że siły izraelskie splądrowały piwnicę i inne budynki w Al-Shifa.

Izrael od tygodni utrzymuje, że Hamas ukrywa działaczy i aktywa w szpitalu Al-Shifa i innych szpitalach w Gazie. Biały Dom oświadczył w tym tygodniu, że posiada dane wywiadowcze potwierdzające to twierdzenie, czemu przywódcy Hamasu wielokrotnie zaprzeczali.

Siły izraelskie wdzierają się do Gazy od czasu, gdy bojownicy Hamasu 7 października zaatakowali izraelskie społeczności przygraniczne, w wyniku przemocy, w wyniku której zginęło ponad 1200 osób, w większości cywilów, i wzięto ponad 240 zakładników. Ministerstwo Zdrowia Gazy twierdzi, że w izraelskim ataku, którego celem było uwolnienie zakładników i zmiażdżenie Hamasu, zginęło ponad 11 000 Palestyńczyków.

READ  Pilot komercyjnego samolotu pasażerskiego zasnął w trakcie lotu, przez co samolot zboczył z kursu

Armia izraelska wkracza do szpitala w Gazie: wycelował w Hamas; Tysiące ludzi w stolicy demonstruje na rzecz Izraela

Rozwój:

∎ Szef Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyńskich (UNRWA) potwierdził w środę, że otrzymał 6000 galonów paliwa, które przedostało się do Gazy przez przejście w Rafah, ale stwierdził, że potrzeba więcej.

∎ Izraelski Kneset zatwierdza ustawę przyznającą honorowe obywatelstwo Izraela osobom niebędącym obywatelami Izraela poległym w walce, Czas Izraelazgłoszony do.

∎ Apel kanadyjskiego premiera Trudeau do Izraela, aby zaprzestał „zabijania kobiet, dzieci i niemowląt” w Gazie, spotkał się w środę z ostrą krytyką ze strony izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. W mediach społecznościowych„Justinie Trudeau, to nie Izrael celowo atakuje cywilów, ale Hamas ścina głowy, pali i morduje cywilów, dokonując najgorszych okrucieństw popełnionych na Żydach od czasu Holokaustu”.

Trzej żydowscy studenci złożyli pozew o antysemityzm przeciwko New York University, oskarżając szkołę o łamanie praw obywatelskich, które stworzyło wrogie środowisko edukacyjne, w którym żydowscy studenci byli ofiarami „wszechobecnych aktów nienawiści, dyskryminacji, molestowania i zastraszania”. „Najnowsza i najgorsza epidemia” miała miejsce od początku wojny w Gazie, gdzie wielu studentów i wykładowców Hamasu wspierało śmiercionośny szał rozpoczęty przez bojowników Hamasu w Izraelu 7 października, jak stwierdzono w pozwie.

Rzecznik Uniwersytetu Nowojorskiego, John Beckman, powiedział w oświadczeniu, że szkoła pracowała nad zwalczaniem antysemityzmu i zapewnianiem warunków dla żydowskich uczniów. Powiedział, że Uniwersytet Nowojorski „nie może się doczekać wyjaśnienia sytuacji i zakwestionowania jednostronnej narracji w tym procesie”.

Globalna organizacja pomocy humanitarnej Mercy Corps wyraziła obawy o bezpieczeństwo 70 pracowników i ich rodzin w Gazie, powiedziała jej rzeczniczka Melina Murr. W e-mailu do USA TODAY Murr powiedział, że pracownicy zgłaszają „coraz bardziej desperacką sytuację”, która obejmuje puste sklepy spożywcze, pięciogodzinne kolejki po bajgle, które kosztują 30 dolarów za pięć sztuk oraz gotowanie na drewnie lub węglu drzewnym z powodu braku paliwa. Al-Murr powiedział, że usługi internetowe i komunikacyjne mogą jutro zostać wstrzymane.

READ  Zabójca z kuszy w Londynie: Policja poszukuje podejrzanego

„Nasi koledzy dokładają wszelkich starań, aby podzielić się swoimi historiami oraz katastrofą humanitarną, której są świadkami i której doświadczają” – powiedział Al-Murr.

Współautor: Associated Press