24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

iOS 18 pozwala użytkownikom Apple Home wybrać własny Home Hub

iOS 18 pozwala użytkownikom Apple Home wybrać własny Home Hub

Chociaż Apple ledwo wspomniał o swojej platformie inteligentnego domu podczas swojego przemówienia na WWDC 2024 w tym tygodniu, użytkownicy Apple Home nadal mogą cieszyć się aktualizacją odkrytą w pierwszej wersji beta systemu iOS 18: mają możliwość wyboru „preferowanego centrum domowego”. Rozwiązuje to problem „decydowania” inteligentnego domu o uruchomieniu Wi-Fi przez HomePod, gdy znajduje się tam doskonale działający Apple TV korzystający z sieci Ethernet.

Redditorzy mają na to oko Subreddit HomeKita Zauważyłem, że w wersji beta systemu iOS 18 dostępna jest nowa opcja wyboru preferowanego głównego dystrybutora, zamiast polegać na automatycznym wyborze Apple, który jest bieżącym wyborem.

Użytkownicy HomeKit podskoczyli pod ten temat Wyraź swoją radość W tym ruchu, mówiąc między innymi: „To najważniejsza aktualizacja funkcji w historii Homekita”, „To najwspanialsza wiadomość, jaką kiedykolwiek otrzymałem” oraz „Nie mogę w to uwierzyć! Apple rzeczywiście wysłuchał !!!”

Dzięki temu użytkownicy mogą zdecydować się na uruchamianie automatyki Apple Home za pośrednictwem podłączonego Apple TV jako głównego centrum domowego, zamiast HomePoda opartego na Wi-Fi, który jest powszechnie uznawany przez użytkowników za usprawnienie działania platformy inteligentnego domu. Szybciej i łatwiej. Bardziej niezawodnie.

To Centrum domowe Applepodobnie jak HomePod czy Apple TV, dodaje możliwość tworzenia automatyzacji, zdalnego sterowania urządzeniami i umożliwiania lokalnego przetwarzania kamer bezpieczeństwa HomeKit na platformie inteligentnego domu Apple.

Jeśli masz tylko jeden koncentrator domowy, ta zmiana nie będzie miała na Ciebie wpływu, ale w przypadku osób posiadających duże konfiguracje Apple Home i wiele koncentratorów niemożność określenia, na którym koncentratorze opiera się system, przez lata powodowała frustrację.

Podczas gdy Apple powie Ci, że wybiera najlepszy rdzeń do danego zadania, użytkownicy Reddita powiedzą Ci, że tak nie jest.

READ  Moje letnie wakacje dostaną wersję angielską

Podczas gdy Apple powie Ci, że wybiera najlepszy rdzeń do danego zadania, użytkownicy Reddita powiedzą Ci, że tak nie jest. Kiedy Apple Home domyślnie korzysta ze starszego modelu lub takiego, który korzysta z Wi-Fi, niektórzy użytkownicy zgłaszali spowolnienie automatyzacji i ogólnie mniejszą niezawodność swoich inteligentnych domów.

Osobiście regularnie znajduję Apple Home działające na HomePod Mini w odległym kącie mojego domu, zamiast na Apple TV w salonie. Kiedy tak się dzieje, moja automatyzacja działa znacznie wolniej i często nie mam dostępu do moich kamer HomeKit.

Przed tą zmianą jedynym sposobem, aby zmusić Apple Home do korzystania z jednego konkretnego koncentratora, było odłączenie wszystkich pozostałych koncentratorów. Nawet wtedy, po ponownym podłączeniu do systemu, często powraca do pierwotnej konfiguracji. Chociaż funkcję Home Hub można wyłączyć na Apple TV, nie można tego zrobić na HomePodzie.

Ale dzięki iOS 18 użytkownicy Apple Home w końcu uzyskają kontrolę, o którą wielu prosiło. Jeśli nie chcesz czekać, aż Apple wypuści iOS 18 jesienią, możesz pobrać wersję beta dla deweloperów już teraz. Uczciwe ostrzeżenie: będziesz potrzebować tego we wszystkich swoich domowych koncentratorach, aby to zadziałało, a to prawdopodobnie nie jest świetny pomysł, jeśli chcesz sprawnie działającego inteligentnego domu.