17 maja, 2024

Inter Miami CF 0:0 Nashville SC (30 sierpnia 2023) Analiza meczu

Fort Lauderdale na Florydzie – Po przybyciu Lionela Messiego Inter Miami CF w swoim pierwszym środowym meczu Major League Soccer u siebie był od 10 meczów bez porażki, ale w zremisowanym 0:0 meczu z Nashville SC stracił dwa kluczowe punkty. .

Messi w końcu miał wolny wieczór – jak na swoje standardy – i po raz pierwszy w swojej erze w Inter Miami nie strzelił gola ani nie asystował. Jednak poprowadził wszystkich zawodników siedmioma strzałami i miał doskonałą szansę na wygranie meczu na kilka sekund przed końcem, ale bramkarz Nashville, Elliot Panico, stanął na wysokości zadania i odciął słaby strzał Messiego prawą nogą.

Od czasu dołączenia do MLS w lipcu Argentyna rozegrała dla Miami dziewięć meczów i wszystkie dziewięć wygrała – sześć z sześciu i trzy po rzutach karnych w meczach Pucharu Ligi, US Open Cup i meczach MLS.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)

Jednak w środę magiczny lewy but Messiego nie spowodował decydującej akcji, a Miami straciło punkty w długo oczekiwanej próbie awansu do play-offów MLS. To był pierwszy raz, kiedy Miami nie strzeliło gola od przybycia Messiego.

Ponieważ wyznaczeni zawodnicy z Nashville, Walker Zimmerman i Sam Surridge, nie podróżowali, a trzeci DB Hani Mukhtar grał zaledwie 45 minut, od gwizdka do gwizdka jasne było, że ich plan gry zakładał utrzymanie jak największej liczby zawodników za piłką.

Taka taktyka frustrowała zawodników Miami i trenera Gerardo „Tada” Martino przez cały wieczór.

„Kiedy umieszczasz wielu zawodników na ławce przeciwnika, oczywiście masz czyste konto” – powiedział Martino, który ubolewał nad brakiem czasu na pracę ze swoją drużyną po meczu ze względu na skrócony harmonogram odkąd przejął stery. się skończył.

„Jestem w drużynie od dwóch miesięcy, ale tak naprawdę pracowaliśmy z zespołem tylko przez 50-52 dni. Nie pracowaliśmy jeszcze z nimi przez cały tydzień. Granie co cztery dni nie pozwala nam Wystarczająco dużo czasu, aby trenować i naprawdę budować ten zespół.

READ  Wynik Alabama vs. Cincinnati, Cotton Bowl Takeaways: Tight Roll Sixth College Football Playoff Title Game
Lionel Messi strzela podczas meczu Interu Miami MLS z Nashville.

Messi rozpoczął środowy mecz u boku byłego kolegi z drużyny Barcelony, Sergio Busquetsa, po tym jak obaj weszli na boisko w 60. minucie poprzedniego meczu Miami przeciwko New York Red Bulls.

Przez pierwsze 60 minut Miami utrzymywało się bez punktów, a drużyna miała trudności z przełamaniem obrony nr 7 Nashville.

Messi podjął próbę rzutu wolnego w 60. minucie po faulu Daxa McCarty’ego z Nashville, ale strzał w lewy dolny róg został zablokowany przez Panico.

Jednak kibice Interu Miami wyciągnęli telefony, aby zarejestrować rzut wolny, a siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki strzelił kolejnego gola, podobnego do tego, który strzelił w swoim debiucie – jednego dla Miami zdobył w 94. minucie. Meksykański klub Cruz Azul pokonał meksykański klub w meczu otwarcia Pucharu Ligi.

Następnie w 69. minucie bramka nie została uznana po wezwaniu spalonego Hany’ego Mukhtara z Nashville.

Messi miał kolejną szansę w 83. minucie, ale strzał odbił się od ściany obrońców.

Remis pozostawia Miami z 22 punktami po 10 rozegranych meczach, 10 punktów straty do ostatniego miejsca w fazie play-off zajmowanego obecnie przez Chicago Fire. Messi i spółka udają się w najbliższy weekend na stadion BMO na niedzielny mecz z obrońcą tytułu mistrza MLS Cup, LAFC.

Po tym pojedynku Miami będzie miało najdłuższą przerwę od ponad miesiąca, ponieważ ponownie zagrają dopiero w sobotę 9 września przeciwko borykającej się z trudnościami drużyny Sporting Kansas City.

Na nieszczęście dla Miami w tym meczu zabraknie Messiego i maksymalnie 10 zawodników ze względu na powołania do reprezentacji.

Przed środowym meczem Inter Miami pokazał swoim kibicom nowo zdobyte trofeum Pucharu Ligi. Współwłaściciel Jorge Mas powiedział kilka słów na temat pierwszego tytułu swojego klubu, zanim Messi i poprzedni kapitan DeAndre Yedlin podnieśli trofeum wszystkich czterech drużyn na DRV PNK.

READ  Minister obrony Izraela mówi, że wojna w Gazie wkroczyła w nową fazę wraz z rozszerzonymi operacjami naziemnymi

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press.