24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Howard Schultz wraca do Starbucks jako tymczasowy dyrektor generalny

Howard Schultz wraca do Starbucks jako tymczasowy dyrektor generalny

„Rok temu zasygnalizowałem zarządowi, że rozważam wycofanie się ze Starbucks, gdy globalna epidemia dobiega końca” – powiedział Johnson w oświadczeniu. „Czuję, że to naturalna książka przez 13 lat mojej pracy w firmie”.

Johnson dołączył Starbucks (SBUX) Zarząd w 2009 r., aw 2015 r. został Prezesem i Dyrektorem Generalnym. Zastąpił Schultza w 2017 roku na stanowisku CEO.

Do września Johnson będzie specjalnym doradcą spółki i jej zarządu.

„Kiedy wprowadzam tę zmianę, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy założyciela, który może wkroczyć tymczasowo i dać zarządowi czas na dalsze zbadanie potencjalnych kandydatów i podjęcie właściwej długoterminowej decyzji dotyczącej następcy firmy” – dodał Johnson .

W wiadomości wideo Johnson powiedział, że Starbucks był „prezentem w moim życiu” i że był „wypełniony wdzięcznością i nadzieją na przyszłość”.

Johnson prowadził firmę przez trudne czasy przed epidemią. Na przykład w 2018 roku dwóch czarnoskórych mężczyzn zostało aresztowanych w Filadelfijskim Starbucksie, gdy czekali na przyjaciela. Powszechna krytyka Firmy. Johnson Przepraszamy za sposób Traktują i zakładają? Zajęcia szkoleniowe dla personelu.

W lipcu 2021 r. akcje Starbucks osiągnęły rekordowy poziom, podobnie jak akcje innych restauracji, które latem były wysokie. Johnson wdrożył szereg strategii w Chinach, w tym rozwój, ulepszanie programu nagród firmy i ulepszanie jej technologii.

Ale w zeszłym roku Interesariusze głosowali przeciw Propozycja płacowa prezesa firmy – rzadki ruch, który sugeruje, że niektórzy z nich uważali, że Johnson był zawyżony. Firma otrzymała łącznie 20,4 mln dolarów odszkodowania za rok podatkowy 2021.
Zgodnie z umową z 2019 r. Johnson powiedział, że firma może zarobić do 50 milionów dolarów, jeśli osiągnie cele wydajnościowe z tej pozycji w roku fiskalnym 2022. ten Dziennik Wall Street Spółka zdecyduje o premii za wyniki we wrześniu, ale obecnie nie przewiduje jej zapłaty. Rzeczniczka Starbucks potwierdziła, że ​​raport jest „dokładny” dla CNN Business.

Tymczasem akcje Starbucksa spadły o około 26% w porównaniu z ubiegłym rokiem, chociaż w środowych wiadomościach akcje wzrosły o około 4%.

READ  Covid-19: Departament Energii USA ocenia, że ​​wirus mógł być spowodowany wyciekiem z laboratorium, wzmacnia oddział amerykańskiego Intela

Powrót do Schultza

W zeszłym roku zarząd Starbucks zatrudnił firmę zajmującą się wyszukiwaniem menedżerów Russell Reynolds Associates, aby poszukała alternatywy dla Johnsona, podała firma. Schultz pomoże znaleźć nowego, stałego dyrektora generalnego i zarządzać codzienną działalnością, powiedział Starbucks. Za swoje usługi zarabia 1 USD.

„Kiedy coś kochasz, masz głęboką odpowiedzialność za pomoc, gdy zostaniesz wezwany” – powiedział Schultz w oświadczeniu. „Chociaż nie planuję powrotu do Starbucks, wiem, że firma musi ponownie ruszyć, aby spotkać się z nową i ekscytującą przyszłością, w której wszyscy nasi partnerzy będą się dobrze rozwijać”.

Podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy firmy w środę, Mellody Hobson, niezależny przewodniczący rady dyrektorów, powiedział: „Howard powraca do tego momentu penetracji świata, a historia naszej własnej firmy nie należy do przeszłości, ale do przyszły.”

Schultz pełnił funkcję dyrektora generalnego Starbucks od 1987 do 2000 roku. Powrócił na stanowisko dyrektora generalnego w 2008 roku i pozostał na swoim stanowisku aż do przekazania władzy Johnsonowi w 2017 roku. Zrezygnował ze stanowiska prezesa wykonawczego i członka w 2018 roku.

Ale Schultz jest zaangażowany od tego czasu. Listopad, Napisał list otwarty Wcześniej opublikowane na stronie Starbucks Pomyślny głos na uzwiązkowienie W sklepie Starbucks w Buffalo w stanie Nowy Jork.

„Jako partner w Starbucks, żaden partner nie musi mieć przedstawiciela, aby otrzymać produkty, które wszyscy posiadamy” – napisał. „Jestem smutny i niespokojny, jeśli ktoś uważa, że ​​teraz jest to konieczne”.

Schultz bawił się pomysłem Inicjatywa Prezydencka w 2019 roku Zanim Postanowiłem nie biegaćWyzwalacze Starbucks Zapewnij pracownikom wskazówki Jak odpowiadać na polityczne pytania dotyczące jego planów w sklepach.

„Howard ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu firmy z sukcesem” – powiedział CNN Business analityk Edward Jones, Brian Yarbro.

Analityk Cowan, Andrew Charles, napisał w notatce w środę: „Jesteśmy trochę zaskoczeni, że firma rozważa kandydatów z zewnątrz, ponieważ pamiętamy wielu czołowych menedżerów, którzy pracowali pod kierownictwem Howarda Schultza”. „Jednak reklama związkowa może być czynnikiem motywującym firmę do spojrzenia na zewnątrz”.

READ  Apple przeprasza Wordle App Clone Creator po usunięciu procesora

Już pół tuzina sklepów głosowało za połączeniem z wieloma, którzy przygotowują się do własnego głosowania.

„Dialog Unii jest frontem i centrum”. Hobson powiedział CNBC W środę. „Popełniliśmy tutaj kilka błędów. Nie zapytano nas. Powinniśmy to zrobić”.

Powtórzył ten punkt podczas dorocznego spotkania. „Słuchamy opinii i jesteśmy zaangażowani w znajdowanie nowych sposobów na ulepszenie i ulepszenie tego, co nazywamy„ doświadczeniem partnera ”- powiedział. Starbucks odnosi się do swoich pracowników jako współpracowników.

To nie jest pierwsza głośna premiera Starbucksa w ostatnich latach. W 2021 roku Rosalind Brewer zrezygnowała ze stanowiska COO Zostań prezesem Z Walgreens (WBA).