15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Horizon: Forbidden West to druga co do wielkości premiera PS5 | Brytyjskie wykresy pudełkowe

Horizon: Forbidden West to druga co do wielkości premiera PS5 |  Brytyjskie wykresy pudełkowe

Horizon: Forbidden West bez problemu zajął pierwsze miejsce na brytyjskich listach przebojów, według najnowszych danych GfK.

Ta gra jest jak dotąd drugą największą premierą na PS5, po popularnej grze startowej Spider-Man: Miles Morales i tuż przed FIFA 22. Podobnie jak Spider-Man, nowy Horizon został wydany zarówno na PS4, jak i PS5. 68% sprzedaży w pakietach było na PS5, a reszta na starszym PlayStation.

Sprzedaż premierowa Forbidden West spadła o 35% w porównaniu do swojego poprzednika: Horizon: Zero Dawn na rok 2017. Jednak te dane nie wpływają na sprzedaż cyfrową, a rynek pobierania znacznie przyspieszył w ciągu ostatnich pięciu lat. Dane do pobrania cyfrowego zostaną opublikowane w dalszej części tygodnia.

Biorąc pod uwagę brak dostępnych konsol PS5, możemy spodziewać się, że Horizon będzie rósł i spadał w miarę dostępności coraz większej ilości sprzętu.

Oznacza to, że Pokemon Legends: Arceus spadł do #2 (sprzedaż spadła o 52% tygodniowo). Nintendo Switch przez trzy tygodnie z rzędu była najlepiej sprzedającą się grą i pozostaje najszybciej sprzedającą się grą roku.

Premiera Horizon zbiegła się w czasie z pojawieniem się większej liczby konsol PS5 w sklepach, wysyłając inne gry na PS5 w górę list przebojów. Spider-Man: Miles Morales wspiął się o 15 miejsc na 12. miejsce po zwiększeniu sprzedaży o 90% tydzień po tygodniu. Tymczasem Ratchet & Clank: Rift Apart wchodzi na listy przebojów pod numerem 20.

Tuż za Ratchet & Clank znajduje się Assassin’s Creed: The Ezio Collection, które wskoczyło z powrotem na listy przebojów na 21. miejscu po wydaniu wersji pakietu na Nintendo Switch.

Gdzie indziej, nowa aktualizacja Cyberpunk 2077 oznacza, że ​​gra jest teraz zoptymalizowana pod kątem PS5, Xbox Series X i S. W rezultacie tytuł CD Projekt notuje wzrost sprzedaży tydzień po tygodniu o 271% i powraca na 23. miejsce.

READ  Nintendo uruchamia samodzielną globalną wyprzedaż świąteczną w sklepie internetowym Switch (Ameryka Północna)

Kolejną nową grą na listach przebojów jest King of Fighters XV na 30 miejscu. Tytuł SNK najlepiej sprzedawał się na PS5, stanowiąc 53% sprzedaży, 25% na PS4 i 23% na Xbox.

Oto nasza lista dziesięciu najlepszych boxów GfK UK na tydzień kończący się 19 lutego:

zeszły tydzień w tym tygodniu przezwisko
nowe wejście 1 Horyzont: Zakazany Zachód
2 2 Legendy Pokemonów: Arceus
2 3 światło śmierci 2
4 4 Mario Kart 8: Deluxe
3 5 FIFA 22
5 6 Przejście dla zwierząt: nowe horyzonty
10 7 Call of Duty: Straż przednia
8 8 Minecraft (Przełącznik)
7 9 Supergwiazdy Mario Party
14 10 Just Dance 2022