2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Helldivers 2 wyprzedza God of War i staje się największą premierą Sony na platformie Steam w historii

Helldivers 2 wyprzedza God of War i staje się największą premierą Sony na platformie Steam w historii

Helldivers 2 stała się największą premierą gry Sony w historii na platformie Steam, pomimo „mieszanego” przyjęcia przez graczy.

Kooperacyjna gra akcji studia Arrowhead Game Studios jest wydawana przez Sony Interactive Entertainment na PS5 i PC za pośrednictwem Steam. Podczas gdy Sony nie publikuje numerów graczy w grach na PlayStation, Valve robi to w przypadku gier na Steam. Wczoraj, 8 lutego, Helldivers 2 miało masową premierę na Steamie, a maksymalna liczba graczy jednocześnie wyniosła 81 840. To plasuje ją przed grą God of War studia Sony Santa Monica, w którą dwa lata temu, według SteamDB, cieszyło się największą liczbą jednoczesnych graczy – 73 529 graczy, kiedy ukazało się na PC.

Sukces Helldivers 2 na PC nastąpił pomimo wydania jej wraz z wersją na PS5, co jest niezwykłą, ale nie niespotykaną dotąd strategią dla Sony. Sony opublikowało IllFonic Drapieżnik: tereny łowieckiena przykład na PS4 i PC tego samego dnia w kwietniu 2020 r. Helldivers 2 jest także najlepiej sprzedającą się grą na platformie Steam pod względem przychodów, pokonując takie hity jak Palworld i Call of Duty. Należy zaznaczyć, że Helldivers 2 nie jest grą pełnopłatną, ale jest tańsza i kosztuje 39,99 dolarów.

Czas pokaże, czy Sony będzie skłonne złagodzić swoją politykę dotyczącą dużych, własnych materiałów na wyłączność. Niedawno wydany Marvel Spider-Man 2 Niedostępne na PC, a Sony nie ogłosiło jeszcze wersji na PC. Przyciągająca wzrok gra akcji od Shift Up Gwiazdkowe ostrze Wydanie zostało wycofane tylko na PS5, podobnie jak Team Ninja Powstanie Ronina. Zgodazupełnie nowa strzelanka pierwszoosobowa dla wielu graczy od Firewalk Studios, ukaże się na PS5 i PC.

READ  Wydawca publikuje całą książkę na LAN Millennium Parties

Pomimo sukcesu Helldivers 2 na Steamie, otrzymał on „mieszane” oceny od użytkowników, a niektórzy użytkownicy powoływali się na problemy z wydajnością powodujące problemy na PC. Arrowhead wydał łatkę dla Steam, która najwyraźniej rozwiązała problemy z dobieraniem graczy na PC, a także niektóre problemy z awariami.

„Wiemy, że jest więcej rzeczy do rozwiązania i pracujemy nad nimi” – powiedział dyrektor gry Mikael Eriksson. „Mamy jednak nadzieję, że ta szybka aktualizacja znacznie poprawi Wasze wrażenia.

„Teraz idź i rozwal kilka robaków (i robotów)!”

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].