1 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hamas publikuje wideo przedstawiające izraelskich zakładników w Gazie i żąda, aby Netanjahu zgodził się na wymianę więźniów

Hamas publikuje wideo przedstawiające izraelskich zakładników w Gazie i żąda, aby Netanjahu zgodził się na wymianę więźniów

Islamski Ruch Oporu, Hamas, spotyka się z rosnącym gniewem ze strony Ataki naziemne i powietrzne armii izraelskiejIzrael opublikował w poniedziałek krótki film przedstawiający trzech z ponad 220 zakładników porwanych podczas śmiertelnego ataku terrorystycznego 7 października w południowym Izraelu. Siedząc między dwiema innymi osobami, z których wszystkie najwyraźniej należały do ​​osób przetrzymywanych przez Hamas w Strefie Gazy, jedna z trzech kobiet skierowała żarliwe przesłanie bezpośrednio do premiera Izraela Benjamina Netanjahu, kpiąc z niego za to, że nie zapobiegł atakowi Hamasu i nie zapewnić jego uwolnienie. Z więźniów.

W nagraniu nie pojawiają się żadne inne osoby i nie jest jasne, jak skłonna była wypowiadająca się kobieta do przekazania swoich uwag ani czy zakładnicy byli poddawani przymusowi.

Izrael-Hamas-Zakładnicy-Video-October-30.jpg
Zrzut ekranu z filmu opublikowanego przez Hamas 30 października 2023 r., przedstawiający trzy kobiety spośród około 220 osób przetrzymywanych jako zakładniczki przez Hamas w Strefie Gazy.

Ujęcia z filmu opublikowanego przez Hamas


Mówiąca kobieta to Danielle Aloni, która została porwana wraz z córką podczas wizyty u rodziny w kibucu Nir Oz, który znajdował się Miejsce brutalnego ataku Hamasu 7 października. Zaczęła od zwrócenia się do Netanjahu słowami: „Obiecałeś wyzwolić nas wszystkich. Zamiast tego ponosimy twoją polityczną i militarną porażkę”.

Aloni wskazuje na „błąd” popełniony przez izraelskich przywódców 2 października, pięć dni przed szturmem Hamasu na południowy Izrael, w wyniku którego według izraelskich urzędników zginęło około 1400 osób, a ponad 200 porwało ponad 200 innych, w tym żołnierzy i cywilów, od niemowląt po osoby starsze.

„Nikt nie przyszedł. Nikt nas nie obserwował” – mówi Aloni, nie wyjaśniając, o jakim błędzie miała na myśli.


Wyzwolony Izraelczyk opowiada o czasach, gdy Hamas był zakładnikiem

04:27

Jej list, który rzekomo dostarczyła na prośbę przetrzymujących ją bojowników Hamasu, zawiera dalej pytanie, czy izraelski rząd, który w dużej mierze Zintensyfikowała działania szturmowe i naziemne W ciągu ostatnich kilku dni w Gazie: „Czy chcesz nas wszystkich zabić? Czy chcesz nas wszystkich zabić armią?”

„Uwolnijcie nas teraz” – krzyknęła, po czym odniosła się do propozycji Hamasu uwolnienia wszystkich zakładników w zamian za uwolnienie prawie sześciu tysięcy członków Hamasu, którzy rzekomo przetrzymywani są w izraelskich więzieniach.

„Uwolnij ich więźniów. Uwolnij nas wszystkich. Wróćmy do naszych rodzin!” „Teraz! Teraz!”, mówi Aloni, stając się coraz bardziej wzruszony, zanim krzyknie do kamery.

W oświadczeniu wydanym wkrótce po opublikowaniu wideo biuro Netanjahu potępiło klip jako „okrutną propagandę psychologiczną” Hamasu i zobowiązało się „zrobić wszystko, co w jego mocy, aby wszyscy porwani i zaginieni mogli wrócić do domów”.

W oświadczeniu znalazł się cytat przypisywany Netanjahu, w którym powiedział: „Zwracam się do Eleny Trupanov, Daniela Aloniego i Ramona Kirschta, którzy zostali porwani przez Hamas, który popełnia zbrodnie wojenne. Ściskam Was. Nasze serca są z wami i z innymi porywacze.”

Premier dodał w oświadczeniu: „Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie osoby porwane i zaginione mogły wrócić do ojczyzny”.


Wolontariusze mobilizują się, aby pomóc rodzinom izraelskich zakładników

07:17

Uważa się, że Trupanova, pokazana po prawej stronie na filmie, również została porwana z Nir Oz, natomiast trzecia kobieta, Kirshet, została porwana z kibucu Nirim.

Hamas uwolnił jak dotąd tylko czterech zakładników, których wziął 7 października: dwie izraelskie kobiety i dwóch obywateli amerykańsko-izraelskich. Dodała, że ​​cała czwórka została zwolniona ze względów humanitarnych.

Starsza Izraelka zwolniona w zeszłym tygodniu następnego dnia powiedziała mediom, że po pobiciu podczas porwania porywacze traktowali ją uprzejmie przez dwa tygodnie przetrzymywania jako zakładniczki w podziemnym magazynie Hamasu w Gazie.

Hamas opublikował wcześniej dwa filmy przedstawiające zakładników, ale w klipie opublikowanym w Internecie w poniedziałek po raz pierwszy widziano lub słyszano więźnia składającego zeznania.

Hamas, który od dawna jest klasyfikowany przez Stany Zjednoczone, Izrael i większość krajów europejskich jako organizacja terrorystyczna, twierdzi – nie przedstawiając żadnych dowodów – że w wyniku trwającego przez Izrael bombardowania Strefy Gazy w ciągu ostatnich trzech lat zginęło ponad 50 zakładników tygodnie.

READ  Halloweenowe tłoczenie w Seulu: władze Korei Południowej twierdzą, że nie mają wytycznych dla tłumów Halloween