20 kwietnia, 2024

Grizzlys vs. Wolves zdobywają punkty, na wynos: największy wysiłek Carla-Anthony’ego Downsa w odbiciu pomaga drużynie Minnesota Series.

Minnesota Timberwolves wygrała w pierwszej rundzie serię 119-118 przeciwko Memphis Grizzlies w meczu 4 w Minneapolis. Seria zmieni się teraz na Memphis, wszystkie 2-2.

Carl-Anthony Townes to historia gry 4, która przeszła z linii rzutów wolnych do 17 na 14, zdobywając 33 punkty i 14 zbiórek w strzelaniu 8 na 17 za rozczarowującą próbę w poprzednim meczu . Anthony Edwards powrócił ze strachu przed krótką kontuzją w pierwszej kwarcie, zdobywając 24 punkty w rzutach za 3 punkty 4 na 8.

W strzelaninie za 3 punkty 8 na 12 Chris Lees pokonał wiele błędów i zakończył grę na wysokim poziomie 34 punktami, pozostawiając Desmonda Bane’a Memphisa przez większość wieczoru. Dillon Brooks dodał 24 punkty, podczas gdy Ja Morant zmagał się z boiskiem przez noc, ale zakończył z 11 punktami, 15 asystami i 8 zbiórkami.

Z przeglądem naszych aktualizacji na żywo, oto kilka wniosków z Saturday Game.

Miasta znów rosną

Żaden z tych play-offów nie spotkał się z taką krytyką, jak Downs po jego chaotycznym występie w Game 3, w którym zdobył tylko osiem punktów w czterech rzutach z pola, jednocześnie popełniając pięć fauli. Musiał odpowiedzieć w sobotę, a chłopcze, rzadko to robił.

Miasta wyskoczyły ze skoku, nie chcąc zadowolić się skoczkami i weszły na tor, aby wykonać rzuty wolne. Trener Wilków, Chris Finch, powiedział, że Downs grali „dziwacznie i luźno”. Osiem z największych rzutów wolnych, jakie Downs kiedykolwiek wykonali w meczu play-off, a podwoił liczbę w grze 4.

Nie są to też puste liczby kalorii, ponieważ Downs opóźnił swoje obrażenia po wycofaniu się Grizzlysa. Zdobył 13 punktów w 4-5 rzutach z pola w czwartej kwarcie i wykonał dwa czyszczące grę rzuty wolne na 4,4 sekundy przed końcem.

Timberwolves powinni być zadowoleni z występu, jaki uzyskali od swojej gwiazdy w sobotę, a to doda zespołowi rozpędu, gdy wrócą do Memphis na mecz 5.

READ  Oto transakcje, które obsługują LUNA Airdrop

Ciężka noc dla Jav

Morant, który wszedł do gry ze średnią 27,8 punktów w karierze, był zdezorientowany przez większość wieczoru, tworząc własną ofensywę. Zrobił świetną robotę, ułatwiając 15 asyst, ale większość dróg, które zwykle widzi w kierunku kosza, nie była i miał trudności z ukończeniem atletyki i długości Minnesoty, kiedy podszedł do krawędzi.

„Nie jestem teraz układanką” – powiedział Morant Powiedział po meczu. „Nie gram na krawędzi”.

Oprócz trudności, jakie miał w zdobywaniu punktów, Morant przez większość wieczoru miał kłopoty, co pozwoliło mu grać tylko 33 minuty (w trzecim meczu zagrał 40 minut). Wilki atakowały go bezlitośnie na drugim końcu, niszcząc energię Moranta i stwarzając niezręczne problemy, tak jak robili to w większości serii.

Podobnie jak Downs, Morant spróbuje odskoczyć przed własną publicznością w grze 5.

JMaca nigdzie nie można znaleźć

Widzieliśmy to wielokrotnie w play-offach. Bierzesz pod uwagę gwiazdy, ale zazwyczaj jeden lub dwóch graczy odgrywa rolę w każdej grze. W sobotę zawodnikiem Timberwolves był obrońca Jordan McLaughlin, który zdobył 16 punktów w 4 minuty za rzut za 3 punkty. Jego wiadra były równie ważne, jak w czwartej kwarcie za trzy punkty, po tym jak Chrysleris zmniejszył przewagę do pięciu punktów.

Nie jest tajemnicą, że Minnesota w większości przypadków opiera się na swoich trzech gwiazdach Downs, Edwards i D’Angelo Russell, ale kluczowe wkłady nie były brane pod uwagę przez cały rok. W meczu wyrównanym w sobotni wieczór 16 punktów McLaughlina było absolutnie kluczowe.