30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google potrzebuje jednej aplikacji do obsługi wiadomości wideo, która będzie integrować Google Meet i Duo

Google potrzebuje jednej aplikacji do obsługi wiadomości wideo, która będzie integrować Google Meet i Duo
Powiększenie / Pewnego dnia Twoja grupa Wiadomości Google będzie wyglądać tak (zakładając, że Google może przestać wprowadzać na rynek konkurencyjne produkty).

Ron Amadeo

The Mówi się o tym od dawna Połączenie Google Duo i Google Meet już trwa. Google oficjalnie potwierdziło ten ruch w środę, wyjaśniając w poście na blogu, że celem jest stworzenie „pojedynczej usługi komunikacji wideo” i że marka Duo zakończy się na korzyść Google Meet.

Podczas gdy marka Google Duo umiera, wygląda na to, że Duo Baza danych Będzie stanowić podstawę nowej aplikacji Google Meet. Google twierdzi, że „istniejące funkcje rozmów wideo w Duo pozostaną bez zmian” i że „w nadchodzących tygodniach dodamy wszystkie funkcje Google Meet do aplikacji Duo, aby użytkownicy mogli łatwo zaplanować spotkanie wideo we właściwym czasie dla wszystkich lub nadal korzystaj z rozmów wideo, aby natychmiast nawiązać z kimś kontakt”.

Ten ruch następuje po Google Ujednolicić swoje zespoły komunikacyjne Pod wiceprezesem Google Workspace i GM Javier Soltero (autor wpisu na blogu Google) w 2020 roku. Google nie wskazał, które produkty są ustandaryzowane, ale powinien Oznacza to, że pod jednym dachem będą żyć Google Hangouts, Google Meet, Google Chat, Google Messages, Google Duo i Google Voice.

Oto krótkie podsumowanie długa historia Z Google Communication Apps: Google Duo został wprowadzony na rynek w 2016 r. jako samodzielna aplikacja do czatu wideo z „towarzyszącą” aplikacją do przesyłania wiadomości o nazwie „Google Allo”. Google po prostu nie powiodło się w swojej próbie Kup WhatsApp Dwa lata wcześniej (Facebook zarobił 22 miliardy dolarów), więc uruchomił własne aparaty dla Google Allo, który był bezpośrednią kopią WhatsApp. Używaj identyfikacji numeru telefonu za pomocą SMS-ów zamiast konta Google i był ograniczony do jednego urządzenia naraz, po w sposób inny niż google Że WhatsApp działa.

READ  Film Super Mario przełożony na kwiecień 2023 r.

Uruchomienie dwóch aplikacji komunikacyjnych w tym samym czasie wydawało się dziwne, ale pomysł polegał na tym, że Google mógłby zaoferować Duo jako towarzysz WhatsApp oprócz Allo. Zwykle oczekuje się, że firma włączy funkcje czatu wideo do swojej nowej aplikacji do przesyłania wiadomości – takiej jak Hangouts, Facebook Messenger lub (ewentualnie) WhatsApp. Przypuszczalnie jednak Google wiedział, że nie może konkurować z molochem WhatsApp na czacie, więc stworzono samodzielną aplikację wideo z klonami Whatsapp do korzystania z niej. Użytkownicy WhatsApp mogą pozostać na WhatsApp, aby rozmawiać, ale mogą dodać tę aplikację Duo do swojego arsenału.