28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalne zapasy rosną, złoto spada po tym, jak Rosja unika niewypłacalności

Globalne zapasy rosną, złoto spada po tym, jak Rosja unika niewypłacalności
  • Główne indeksy Wall Street zamknęły się wyżej
  • Ceny złota spadają
  • Ropa powyżej 100 dolarów za baryłkę
  • Krzywa dochodowości obligacji skarbowych jest spłaszczona
  • Dolar amerykański spada

NOWY JORK (Reuters) – Światowe rynki akcji wzrosły w piątek po tym, jak inwestorzy ucieszyli się ze spłaty rosyjskich obligacji, które uniknęły historycznej niewypłacalności państwa, podczas gdy ceny złota spadły, gdy popyt na bezpieczny metal zmalał po wprowadzeniu stóp procentowych w USA. Kurs pieszy.

Rosyjskie Ministerstwo Finansów ogłosiło w czwartek, że wysłało środki na pokrycie 117 milionów dolarów płatności kuponowych od obligacji denominowanych w dolarach państwowych, których termin zapadalności przypadał w tym tygodniu. Czytaj więcej

Płatności uspokoiły obawy inwestorów, że rosyjska niewypłacalność, która byłaby pierwszym od stulecia, mogłaby zdenerwować i tak już nerwowe rynki. Sankcje zachodnie utrudniały rosyjskie transakcje finansowe od czasu inwazji na Ukrainę 24 lutego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Jeśli pomyślisz o tym, gdzie bylibyśmy, gdyby zachodnie rządy odmówiły wykorzystania zamrożonych środków do płatności kuponowych na rosyjskie obligacje państwowe, bylibyśmy w stanie niewypłacalności w gospodarce międzynarodowej”. w Wirginii.

„W rezultacie niektóre z największych skutków dla globalnego systemu finansowego są odkładane w przyszłość – i to jest w porządku”.

Globalny Barometr Giełdowy MSCI, który śledzi akcje w 50 krajach na całym świecie (.MIWD00000PUS) Wzrósł o 0,89%, podczas gdy najszerszy indeks akcji MSCI Asia Pacific poza Japonią (MIAPJ0000PUS.) W nocy zamknął się o 0,25% wyżej.

Akcje europejskie zamknęła się w górę, ponieważ rozmowy pokojowe w celu zakończenia konfliktu rosyjsko-ukraińskiego trwały nadal w ciężkich walkach. Czytaj więcej

Ogólnoeuropejski indeks STOOX 600 (.stoxx) Wzrósł o 0,91%.

Trzy główne indeksy Wall Street zamknęły się wyżej, wzmocnione przez ostatnio osłabione akcje spółek technologicznych, po rozmowach między prezydentem USA Joe Bidenem i prezydentem Chin Xi Jinpingiem na temat kryzysu na Ukrainie, które zakończyły się bez większych niespodzianek. Czytaj więcej

READ  Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział CNN, że Rosja popełniła „wpadki” w inwazji na Ukrainę

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks S&P 500 wzrósł o 0,8% do 3,4754,93 (.SPX) Wzrósł o 1,17% do 4463,12 i indeksu kompozytowego Nasdaq (dziewiętnasty) Dodał 2,05% do 13 893,84.

„Jesteśmy w trakcie wygodnego ożywienia po tak ogromnej wyprzedaży technologii przed potencjalną ścieżką stóp przez Rezerwę Federalną. Teraz, gdy usunęła całą niepewność cenową, akcje spółek technologicznych mogą ponownie wycenić” – dodał Cox.

Indeks dolara amerykańskiego odbił się po ostatnich spadkach, ponieważ urzędnicy Rezerwy Federalnej powiedzieli, że bank centralny może być bardziej agresywny, aby poradzić sobie z inflacją, podczas gdy dolar osiągnął najwyższy poziom od sześciu lat w stosunku do jena. Czytaj więcej

Indeks dolara wzrósł o 0,269%, a euro spadło o 0,38% do 1,1047 USD.

Ceny złota były na dobrej drodze do największego spadku tygodniowego od prawie czterech miesięcy, po podwyżce stóp przez Fed i ożywieniu dolara amerykańskiego.

Cena złota spadła o 1,2% do 1919,36 USD za uncję, podczas gdy kontrakty terminowe na złoto w USA spadły o 0,33% do 1928,20 USD za uncję.

Rentowności długoterminowych obligacji skarbowych USA spadły wcześnie ze względu na brak rozwiązania sporu rosyjsko-ukraińskiego, podczas gdy rentowności krótkoterminowe wzrosły, co dodatkowo stabilizuje krzywą.

10-letnia benchmarkowa rentowność spadła do 2,1548% z 2,167%, a rentowność 30-letnia wyniosła 2,4225% z 2,461% w czwartek, co jest oznaką awersji do ryzyka.

Rentowności dwuletnich obligacji skarbowych, które ściśle odzwierciedlają oczekiwania stopy Fed, nieznacznie wzrosły do ​​1,9465% z 1,915%.

Ceny ropy ustabilizowały się na wyższym poziomie, ale odnotowały drugą z rzędu stratę tygodniową, po niestabilnym tygodniu handlu, w którym rosyjskie baryłki nie były łatwe do zastąpienia na napiętym rynku. Czytaj więcej

Kontrakty terminowe na ropę Brent zamknął się o 1,2% wyższy i wyniósł 107,93 USD za baryłkę, dzień po wzroście o prawie 9% w największym dziennym wzroście procentowym od połowy 2020 r. Kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate w USA zamknął się o 1,7% wyższy i wyniósł 104,70 USD za baryłkę.

(Raport Shibuike Ujh) Z Nowego Jorku. Montaż przez Edmunda Blaira i Jonathana Otis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.