24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Galaxy Watch 7 i Ultra żegnają się z Wireless PowerShare

Galaxy Watch 7 i Ultra żegnają się z Wireless PowerShare

Nowe Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch Ultra to najpotężniejsze i najbardziej wszechstronne smartwatche, jakie kiedykolwiek wyprodukowała firma Samsung. Obydwa zegarki oferują wiele ulepszeń we wszystkich aspektach, ale też coś po drodze straciły. Biorąc pod uwagę liczne ulepszenia i ulepszenia, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że Galaxy Watch 7 i Watch Ultra nie obsługują funkcji Wireless PowerShare.

Ta ostatnia to jedna z unikalnych funkcji opracowanych przez firmę Samsung z myślą o użytkownikach smartfonów i urządzeń ubieralnych. Wireless PowerShare to technologia, która pozwala użytkownikom zamienić smartfony Galaxy w bezprzewodowe power banki, umożliwiające ładowanie innych urządzeń, takich jak zegarki Galaxy, słuchawki douszne, a nawet telefony Galaxy.

PowerShare nie jest najefektywniejszym sposobem ładowania urządzeń, ale teoretycznie jest czymś, co może się przydać w niektórych sytuacjach. Jednak Samsung twierdzi, że nowe Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch Ultra musiały zrezygnować z funkcji Wireless PowerShare ze względu na inne ulepszenia w zakresie monitorowania stanu zdrowia.

Czujnik BioActive został przeprojektowany, co oznaczało konieczność rezygnacji z bezprzewodowego PowerShare

Nowe zegarki Galaxy firmy Samsung są wyposażone w przeprojektowany czujnik BioActive, który zwiększa dokładność monitorowania stanu zdrowia i kondycji oraz poszerza zakres parametrów, które nowe zegarki mogą śledzić.

Postęp ten miał swoją cenę. Samsung wyjaśnia Strona wsparcia (przez @JordiV27) opublikowano dzisiaj informację, że dwa nowe zegarki Galaxy musiały zrezygnować z obsługi funkcji Wireless PowerShare ze względu na kształt przeprojektowanego czujnika BioActive i szklanej obudowy.

Jego kształt ma na celu zwiększenie dokładności podczas korzystania z funkcji śledzenia stanu zdrowia i kondycji, ale zakłóca także działanie funkcji Wireless PowerShare i uniemożliwia jej działanie. W rezultacie Samsung zdecydował się całkowicie zrezygnować z obsługi funkcji Wireless PowerShare w nowych smartwatchach.

Chociaż posiadanie funkcji Wireless PowerShare w smartwatchu wydaje się wygodne, w praktyce dla większości użytkowników jest to funkcja poprawiająca jakość życia, z której nigdy nie korzysta. Mogą się przydać w niektórych sytuacjach, gdy możesz zapomnieć o dysku ładującym i wpaść w kłopoty, ale takie sytuacje są nieliczne.

READ  Nowe kolory portalu w Diablo 4 kosztują 30 dolarów

Tak więc, choć smutne jest usunięcie tej funkcji, fakt, że Galaxy Watch 7 i Watch Ultra nie obsługują funkcji Wireless PowerShare, nie będzie ogromną stratą dla większości użytkowników smartwatchów. A jeśli zyskamy dokładniejsze i wszechstronne śledzenie stanu zdrowia i kondycji, może to być opłacalny kompromis.

Historia ma ciąg dalszy po praktycznym filmie poniżej…

Co ciekawe, w 2022 roku Samsung wykazywał oznaki, że nie uwzględnił zbytnio technologii Wireless PowerShare przy projektowaniu swoich smartwatchów. Galaxy Watch 5 Pro obsługuje funkcję Wireless PowerShare, ale wydawało się, że to kwestia przemyślenia, ponieważ kształt paska na nadgarstek uniemożliwiał działanie tej funkcji. Użytkownicy Watch 5 Pro musieli zdjąć pasek na nadgarstek, zanim mogli skorzystać z funkcji PowerShare, i nie trzeba dodawać, że niewiele osób było skłonnych to znosić tylko po to, by skorzystać ze stosunkowo nieefektywnej metody ładowania akumulatorów.