23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Film Gwiezdne Wojny „The Mandalorian & Grogu” pochodzi od Jona Favreau

Film Gwiezdne Wojny „The Mandalorian & Grogu” pochodzi od Jona Favreau

Mały Yoda zmierza na duży ekran.

Jon Favreau reżyseruje nowy film z serii Gwiezdne Wojny zatytułowany The Mandalorian & Grogu. Do produkcji wejdzie jeszcze w tym roku.

Favreau stworzył serial Disney+ „The Mandalorian”, opowiadający o łowcy nagród w hełmie (w tej roli Pedro Pascal), który rozpoczyna serial w biegu, by chronić młodego, uroczego kosmitę o imieniu Grogu, znanego fanom jako Baby Yoda. Nie jest jasne, gdzie nadchodzący film wpasuje się w harmonogram serialu aktorskiego, który wyemitowano przez trzy sezony, a obecnie trwają prace nad czwartym.

„Uwielbiałem opowiadać historie rozgrywające się w bogatym świecie stworzonym przez George’a Lucasa” – powiedział Favreau w oświadczeniu. „Perspektywa przeniesienia Mandalorianina i jego ucznia Grogu na duży ekran jest bardzo ekscytująca”.

„The Mandalorian & Grogu” to pierwszy film z serii „Gwiezdne wojny”, nad którym prace trwają (przynajmniej z rozmachem) od czasu „Gwiezdnych wojen: Skywalkera odrodzenia” z 2019 roku, który zarobił na całym świecie 1 miliard dolarów i był wielkim finałem oryginalnych dziewięciu filmy. – Epicki rozdział. Ogłoszono nowe odsłony serialu opery kosmicznej reżyserki Patty Jenkins i producenta Marvela Kevina Feige, ale nigdy nie doszły do ​​skutku. Od tego czasu Star Wars wypuściło dwa kolejne programy telewizyjne Mando, Księgę Boby Fetta i Ahsokę, a także nadchodzący Skeleton Crew.

Favreau wyprodukuje The Mandalorian & Grogu wraz z prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy i twórcą Ahsoki Dave'em Filonim. Podczas gdy Filoni udziela wskazówek dotyczących nadchodzącego filmu, będzie także pracował nad drugim sezonem „Ahsoki” z Rosario Dawson w roli głównej.

„Jon Favreau i Dave Filoni wprowadzili do Gwiezdnych Wojen dwie nowe, ukochane postacie, a ta nowa historia idealnie pasuje do dużego ekranu” – powiedział Kennedy.

„The Mandalorian & Grogu” będzie głównym tematem nadchodzącego planu rozwoju Lucasfilm, obejmującego spin-offy „Gwiezdnych Wojen” w reżyserii Charmaine Obaid-Chinoy, Jamesa Mangolda i Filoniego.

READ  Robert Pattinson założył spódnicę na Dior Paris Fashion Week

Chociaż kalendarz premier Disneya ciągle się zmienia, premiera niezatytułowanego filmu „Gwiezdne Wojny” zaplanowana jest na 22 maja 2026 r. Odrębny film, którego akcja rozgrywa się w odległej galaktyce, ma mieć premierę 18 grudnia 2026 r., natomiast trzeci „ „Gwiezdne Wojny”. Przygoda rozpocznie się 17 grudnia 2027 roku. Disney nie szerzej opisał żadnego z tych filmów.