20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Federalny plan wizyty w stanie Harris autorstwa Big Sir Wildfire | Kalifornia

Wiceprezes dnia Kamala Harris Odwiedził Kalifornię, aby podkreślić nowe fundusze na walkę z pożarami, a mieszkańcom północnej części stanu Big Sur kazano się ewakuować z powodu nowego pożaru.

Napędzany wiatrem pożar w późny piątek w surowych górach nad Wielkim Skurczem zmusił władze do zamknięcia części autostrady Pacific Coast Highway.

Pożar rozpoczął się w dolinie i został zepchnięty do morza przez wiatr o długości 35 mil, przeskoczył nad autostradą i spłonął na zachodzie. w sobotę Kalifornia Departament Lasów i Ochrony Przeciwpożarowej powiedział, że co najmniej 2,3 mil kwadratowych (6 km2) pożaru zostało opanowane, a 5% pożaru zostało opanowane.

Biuro szeryfa hrabstwa Monterey zarządziło ewakuację w kanionie Paolo Colorado o 21:30 w piątek wieczorem i zamknęła przedłużenie autostrady Torch 1 w obu kierunkach z Parku Stanowego Andrew Molera do Carmel-by-the-Sea. Schronisko zakładał Amerykański Czerwony Krzyż.

Ewakuowani podzielili się dramatycznymi obrazami płomieni za Bixby Bridge, które ciągną się przez głęboką i dziką dolinę, które zostały wykorzystane w reklamach, filmach i programach telewizyjnych, ostatnio w dramacie HBO Big Little Lies.

Kolorado płonie pod Rocky Creek Bridge, jednym z dwóch mostów pochłoniętych przez pożar na autostradzie 1 w pobliżu Big Sur w Kalifornii. Zdjęcie: Nick Curie / AB

Silne wiatry były zgłaszane przez całą Zatokę San Francisco w nocy na dużych wysokościach.

Wcześniej w piątek, na południu stanu, do Harrisa dołączyli gubernator Gavin Newcomer i Alex Patila, demokrata, który zastąpił Harrisa w Senacie Stanów Zjednoczonych, gdy zbadali zniszczenia spowodowane przez pożary z nieba, udali się do federalnej straży pożarnej i przedstawili nowe koszty. Ma na celu zmniejszenie ryzyka pożaru i radzenie sobie z jego skutkami.

Harris ogłosił 600 milionów dolarów w Funduszu Pomocy Katastrofom dla Służby Leśnej Stanów Zjednoczonych w Kalifornii.

Wiceprezydent pochwalił pracę strażaków i „niepolitycznie nieuciążliwą” współpracę między rządami.

Powiedział, że rząd „umieszcza zasoby tam, gdzie jest to potrzebne” w wojnie z ogniem i kryzysem klimatycznym.

READ  Ukraina: środkowy palec Putina „na atak ONZ na Kijów”

W drodze do straży pożarnej w Harris, grad protestujących dołączył do tłumu, gdzie przy wejściu samotny protestujący wymachiwał amerykańską flagą i podniósł niesławny slogan o Joe Bidenie.

W piątek biuro Harrisa zwróciło uwagę na 1 miliard dolarów na opracowanie planów ochrony społeczności przed pożarami, 650 milionów dolarów na rekultywację spalonych obszarów i prawie 2,4 miliarda dolarów na zarządzanie niebezpiecznym paliwem.

Na początku tego tygodnia administracja poinformowała, że ​​rozszerza wysiłki na rzecz zwalczania pożarów poprzez przerzedzanie lasów wokół „gorących punktów”, w których zderzają się natura i środowisko.

Gdy zmiany klimatyczne wysychają w zachodnich Stanach Zjednoczonych, urzędnicy twierdzą, że opracowali plan o wartości 50 miliardów dolarów, który ma podwoić użycie kontrolowanego ognia i blokowania w celu zmniejszenia zawartości hubki w obszarach wysokiego ryzyka. Finansowanie jest tylko na niektóre zadania.

Dwupartyjna grupa kilkunastu kalifornijskich prawodawców powiedziała, że ​​zwerbuje ponad 1100 zawodowych strażaków dzikich zwierząt, ponieważ liczba więźniów pomagających w walce z pożarem wciąż spada.

Państwo otrzymało Historyczny pożar Pory roku w ostatnich latach, w tym po raz pierwszy w zeszłym roku Dwa poważne pożary Sierra przekroczyła skalistą fortecę Nevady, która zagraża miejscom turystycznym Z jeziorem Tahoe. O 10 Największy pożar W zapisanej historii państwa osiem w ciągu ostatnich pięciu lat.

Strażacy pracują przez 40 kolejnych dni Palenie i zdrowie psychiczne Problemy.