15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fałszywa poprawka kopania Ethereum dla procesorów graficznych Nvidia była w rzeczywistości złośliwym oprogramowaniem

Fałszywa poprawka kopania Ethereum dla procesorów graficznych Nvidia była w rzeczywistości złośliwym oprogramowaniem

Narzędzie wydane na GitHub ogłosiło zdolność wymaganą do odblokowania pełnych możliwości kopania Ethereum nowoczesnych kart graficznych Nvidia RTX, ale w rzeczywistości zawierało złośliwe oprogramowanie. Urządzenia Toma A gry komputerowe Napisał o początkowo obiecującym narzędziu o nazwie „Nvidia RTX LHR v2 Unlocker”, które twierdziło, że usuwa oprogramowanie „Lite Hash Rate” z Nvidii, które było Zaimplementowane w najnowszych kartach graficznych Aby zniechęcić górników kryptowalut do kupowania procesorów graficznych do gier.

Transmisja na żywo na YouTube wczoraj Na kanale wydobywczym Red PandaCzłonkowie społeczności górniczej ChumpchangeXD i Y3TI podzielili się mniej pożądanymi wynikami: narzędzie zawierało wiele wirusów.

Najważniejsze, według Urządzenia TomaJednak narzędzie nie wykonuje nawet zadania swojego imiennika, aby usunąć ograniczenie szybkości haszowania twojego GPU. Zamiast tego wyraźnie infekuje twój system i powoduje wiele innych nietypowych zachowań, takich jak wysokie zużycie procesora, sprawdzanie dysków systemowych i inne rzeczy, które powinny – i spowodowały – wywołać kilka czerwonych flag. Publikacja kieruje czytelników do Chmura piaskownicy JoeŚwietna witryna, która dokładnie wyjaśnia, w jaki sposób złośliwy plik rozprzestrzenia się w systemie podczas instalacji.

Odkąd Nvidia zaimplementowała Lite Hash w kartach graficznych Od połowy 2021 r. pojawił się ogromny popyt (i bardzo dochodowy rynek wtórny) na wcześniejsze karty RTX, które nie miały ograniczeń dotyczących hash rate. Kuszącą ofertą jest narzędzie, które może zmniejszyć popyt poprzez zniesienie limitu na nowe karty. Niestety, umieść to pod „Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest”.

READ  Nowe nadpisanie paska zadań w systemie Windows 11 jest idealne dla osób, które mają otwarte wszystkie swoje aplikacje