24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ewakuacja katedry w Rouen po pożarze Spire

Ewakuacja katedry w Rouen po pożarze Spire
Tytuł Zdjęcia, Widać było dym unoszący się spod całunu wokół wieży

Lokalne władze poinformowały, że iglica słynnego gotyckiego kościoła we francuskim mieście Rouen została ewakuowana po wybuchu pożaru.

Kino Opublikowane przez Prefekturę w X Pokaż czarny dym unoszący się z baldachimu i rusztowania na szczycie budynku o wysokości około 150 m (495 stóp).

Według urzędników ogień jest obecnie opanowany.

„Pochodzenie pożaru jest obecnie nieznane” – powiedział burmistrz Nicolas Mayer-Rosignol, dodając, że na potrzeby akcji zmobilizowano „wszystkie zasoby publiczne”.

W akcji gaśniczej brało udział 70 strażaków i 40 wozów strażackich OgieńKomendant straży pożarnej Stephen Kausek powiedział lokalnym mediom.

Katedra Wniebowzięcia została ewakuowana i utworzono obwód bezpieczeństwa – oznajmiła rada prowincji.

Według władz lokalnych nie ma doniesień o ofiarach, a rozmiary uszkodzeń budynku nie są znane.

„Pożar wybuchł na szczycie wieży, która nie jest wykonana z drewna, ale z metalu” – powiedziała agencji prasowej AFP prefektura departamentu Seine-Maritime.

Katedra w Rouen, przedstawiana na wielu XIX-wiecznych dziełach impresjonistycznego artysty Claude’a Moneta, przeszła gruntowną renowację.

Jak podaje oficjalna strona internetowa, budowany był przez kilka stuleci, a jego części pochodzą sprzed ponad 900 lat, aż do XII wieku. W latach 1876-1880 był to najwyższy budynek na świecie.

READ  Aktywność grypy i innych wirusów układu oddechowego stale rośnie w Stanach Zjednoczonych