26 czerwca, 2024

Euro 2024: Belgia załamuje się za pomocą systemu VAR po nieuznaniu dwóch bramek w szokującej porażce 1:0 ze Słowacją

Thomasa Kienzle’a/AFP/Getty Images

Piłkarze Słowacji świętują zwycięstwo nad Belgią w meczu otwarcia Mistrzostw Euro 2024.

CNN

Dwukrotnie Romelu Lukaku myślał, że strzelił gola dla Belgii, ale dwukrotnie bramka napastnika została nieuznana, gdy Słowacja zwyciężyła 1:0 w pierwszym meczu grupy E na Euro 2024.

the Sokoli Niespodziewane prowadzenie w siódmej minucie Ivana Schranza po tym, jak belgijski skrzydłowy Jérémie Doku nie trafił w piłkę w niebezpiecznej pozycji.

Pomimo posiadania na boisku reprezentacji Belgii wielu utalentowanych ofensywnych zawodników, w tym Lukaku i Kevina De Bruyne, reprezentacja Belgii… czerwone Diabły W dalszym ciągu tracili piłkę pod bramką i nie byli w stanie wyrównać.

Jednak napastnik Lukaku dwukrotnie umieścił piłkę w siatce dla Belgii, ale asystent wideo w obu przypadkach obronił Słowację.

Pierwsza próba w 56. minucie została odwołana ze względu na spalonego, a druga próba w 86. minucie została odwołana z powodu zagrania ręką Belga Luisa Obindy podczas budowania bramki.

Ale tak naprawdę Lukaku i jego belgijski kolega z drużyny Leandro Trossard mieli między sobą wystarczająco dużo szans, aby zdobyć w meczu przynajmniej jeden punkt.

Mimo chwilowego pecha Słowacja zaprezentowała się znakomicie i zasłużyła na zwycięstwo.

według Sport TNTbyło to największe zamieszanie w historii Mistrzostw Europy według rankingów FIFA: Belgia nr 3 na świecie ma 45 miejsc przewagi nad Słowacją.

Antonio Calaniego/AFP

W poniedziałek piłkarze Rumunii świętują zwycięstwo nad Ukrainą.

Wcześniej w poniedziałek, Ukraina Francja fatalnie rozpoczęła kampanię na Euro 2024, przegrywając 3:0 z Rumunią w pierwszym meczu grupy E.

Kapitan Nicolae Stanciu dał Rumunii prowadzenie po oszałamiającym uderzeniu w 29. minucie, zanim gole Razvana Marina i Denisa Drago w drugiej połowie przypieczętowały ekscytujący remis.

Na początku meczu wszystko układało się pomyślnie dla Ukrainy. drużyna Ranga Rumunia dominowała przy piłce, znajdując się 24 miejsca wyżej w światowych rankingach, ale szybko zaczęło się psuć.

READ  Gra armatnia kończy się wcześnie po walce w polu, Wschód ogłaszany jest zwycięzcą

Wygląda na to, że świetna interwencja Stanciu z dystansu zadziałała Niebieski i żółty Przestali grać, a zespół nigdy w pełni się nie zregenerował.

Rumunia, która nagle pochwaliła się ogromną nadzieją, podwoiła prowadzenie wkrótce po drugiej połowie, gdy Marin zobaczył, że jego strzał w 53. minucie trafił w siatkę.

Tak naprawdę ukraiński bramkarz Andrij Łunin mógł lepiej wykonać obronę, ale pozwolił, aby potężny strzał prześlizgnął się pod jego wyciągniętą ręką.

Matthiasa Schradera/AFP

Rumuński zawodnik Nicolae Stanciu strzelił wspaniałego gola i dał swojej drużynie prowadzenie.

the Trójkolorowy Nadal frustrował ofensywną linię Ukrainy i wkrótce strzelił trzeciego gola.

Tym razem Lunin niewiele mógł zrobić, pozostawiając w formie Drago wolnego w polu karnym, aby mógł trafić do bramki z bliskiej odległości.

Po końcowym gwizdku posypała się fala żółci, gdy zmienniki Rumunii wbiegli na boisko, aby świętować przed podróżującymi kibicami.

Ukraina po raz pierwszy bierze udział w dużym turnieju od czasu, gdy Rosja rozpoczęła totalną inwazję na ten kraj w lutym 2022 roku.

Przed meczem Ukraiński Związek Piłki Nożnej (UAF) pokazał na ulicach Monachium fragment zniszczonej trybuny stadionu Sonyachny w Charkowie.

Tobias Schwarz/AFP/Getty Images

Uszkodzone siedzenia ze stadionu w Charkowie na Ukrainie pokazano w instalacji powstałej 17 czerwca 2024 roku w Monachium w Niemczech.

Federacja Ukraińska podała, że ​​stadion, na którym gościły Mistrzostwa Europy w 2012 roku, został zniszczony przez siły rosyjskie w maju 2022 roku. Stadion będzie zwiedzać Niemcy, podążając za ukraińską drużyną przez wszystkie mecze fazy grupowej.

Ukraińcy poza boiskiem przez cały czas wyglądali na nieśmiałych, ale okazję do rozpoczęcia Euro 2024 przeciwko Słowacji będą mieli już w piątek.