24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emma Navarro: Po pokonaniu Coco Gauff na Wimbledonie Stany Zjednoczone mają nową gwiazdę tenisa

Emma Navarro: Po pokonaniu Coco Gauff na Wimbledonie Stany Zjednoczone mają nową gwiazdę tenisa

Susan Mullan/USA Today/Reuters

Emma Navarro szybko staje się jedną z najbardziej obiecujących gwiazd tenisa w Stanach Zjednoczonych.CNN

Stany Zjednoczone mają już obiecującą listę Młode gwiazdy tenisa Ale na scenie pojawiło się nowe nazwisko.

Emmę Navarro Serena Williams szybko dała się poznać jako siła, z którą należy się liczyć podczas Wielkiego Touru, a 23-latka dotarła w tym roku do ćwierćfinału Wimbledonu.

Jakby dla podkreślenia swoich kwalifikacji, Navarro w niedzielę w czwartej rundzie pokonała broniącą tytułu mistrzyni US Open Coco Gauff w setach 6:4, 6:3 i kontynuowała swój najlepszy występ w Wielkim Szlemie.

„Nie mam zbyt wielu słów, ale jestem naprawdę wdzięczny, że mogę być tutaj, na korcie centralnym, podczas turnieju o tak bogatej historii i tradycji, w którym grało przede mną tak wiele legend” – powiedział Navarro. Powiedział Podczas wywiadu po meczu, po zwycięstwie nad Gauffem.

„To prawdziwy zaszczyt. Nie mogę się doczekać, aby znowu zagrać”.

Występ Navarro na tegorocznym Wimbledonie następuje po i tak już imponującym sezonie dla młodego zawodnika.

Amerykanka na początku tego roku dotarła do trzeciej rundy Australian Open, zanim awansowała do czwartej rundy French Open.

Według Stowarzyszenie Zawodowców Tenisa KobietW 2024 r. wygrała 33 mecze na poziomie tournée, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku, a tylko w 2024 r. wygrała 1 074 546 dolarów z łącznej kwoty nagród wynoszących 1 847 241 dolarów.

W styczniu na zawodach Hobart International zdobyła swój pierwszy tytuł WTA, awansując ze 149. pozycji na świecie na początku poprzedniego sezonu do obecnej, 17. pozycji na świecie.

„Myślę, że ta mentalność zdecydowanie pomogła mi nie patrzeć na taki dzień jak dzisiejszy jak na inny mecz od innych meczów” – powiedziała. Stowarzyszenie Zawodowców Tenisa Kobietwyjaśniając swój awans po dotarciu do ćwierćfinału.

READ  Jacob Degrom ponownie dominuje z 10 000, gdy New York Mets na skraju Filadelfii

„Myślę, że warto patrzeć na poszczególne mecze takimi, jakie są i nie uważać ich za coś większego”.

Roberta Pranga/Getty Images

W niedzielę Navarro pokonała swoją rodaczkę Coco Gauff i awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu.

Chociaż jej awanse w rankingach były szybkie, być może nie jest to zaskakujące.

Navarro cieszyła się udaną karierą w college’u w Wirginii, gdzie w pierwszej klasie została mistrzynią NCAA 2021, co zapewniło jej kwalifikację do głównego losowania US Open, gdzie przegrała w pierwszej rundzie.

W 2022 roku postanowiła poświęcić całą swoją uwagę profesjonalnemu tenisowi, kończąc karierę w college’u z rekordem 51 zwycięstw i 3 porażek w meczach pojedynczych.

Podobnie jak jego rodak Jessica PegulaNavarro jest córką miliardera.

Jej ojciec, Ben Navarro, jest założycielem i dyrektorem generalnym Sherman Financial Group, a „Forbes” szacuje jego majątek na 1,5 miliarda dolarów.

Dużo inwestował także w tenis. W 2022 roku zapłacił prawie 300 milionów dolarów za zakup Cincinnati Open – corocznego turnieju rozgrzewkowego przed US Open.

W wywiadzie dla Tennis Channel na początku tego sezonu Navarro przypisała ojcu swoje podejście i spokojną mentalność.

„To prawdopodobnie najmądrzejszy człowiek, jakiego znam. Przez lata przekazał mi i mojemu rodzeństwu mnóstwo wiedzy i mądrości” – powiedziała. Powiedział.

„Nauczył mnie wiele na temat perspektywy, z której chcę przyjmować pewne rzeczy, zwłaszcza te, które dzieją się na boisku”.

Choć Navarro ma odziedziczyć ogromną fortunę, wydaje się zdeterminowana, by wyrobić sobie nazwisko i ma szansę tego dokonać na tegorocznym Wimbledonie.

We wtorek w kolejnej rundzie zmierzy się z Włoszką Jasmine Paolini, aby zapewnić sobie miejsce w półfinale.