16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Draymond Green został wyrzucony za uduszenie Rudy’ego Goberta podczas walki pomiędzy Timberwolves i Warriors.

Draymond Green został wyrzucony za uduszenie Rudy’ego Goberta podczas walki pomiędzy Timberwolves i Warriors.

Draymond Green został we wtorek zwolniony za wzięcie spraw w swoje ręce – cóż, w swoje ręce.

Ważny zawodnik i kolega z drużyny Golden State Warriors Klay Thompson i napastnik Minnesota Timberwolves Jayden McDaniels zostali wyrzuceni z meczu o mistrzostwo NBA po kłótni, która wybuchła w ciągu pierwszych dwóch minut.

Bójka rozpoczęła się, gdy Thompson i McDaniels zaczęli się ciągnąć i popychać w przejściach. Pomocnik Wolves, Rudy Gobert, rzucił się, by pociągnąć Thompsona na ziemię, ale z kolei został złapany przez Greena, który uderzył 2-metrowego zawodnika w headlock i brutalnie odciągał go na siedem sekund.

Zarówno Thompson, jak i McDaniels zostali ukarani podwójnymi faulami technicznymi, podczas gdy Green miał dwa rażące faule, wszystkie automatycznie wyrzucone. Wynik nadal wynosił 0:0.

To może nie być koniec konsekwencji dla Greena, któremu w najbliższych dniach może grozić zawieszenie. Dalsze powtórki nie potwierdziły poglądu, że po prostu próbował zachować spokój:

Jednym z niedocenianych momentów w tym klipie był Karl-Anthony Towns, wielki człowiek Timberwolves, który próbował dać Greenowi posmakować własnego lekarstwa, jednocześnie walcząc z Gobertem bez żadnego zakupu, podczas gdy Green trzymał głowę nisko jak weteran MMA.

Było to 18. wyrzucenie, łącznie po sezonie, w karierze Greena, zwiększające jego przewagę wśród aktywnych graczy NBA. W ubiegły weekend otrzymał swoje 17. wyrzucenie z drużyny, ale w jeszcze bardziej wątpliwych okolicznościach.

Tymczasem Thompson nie wydaje się zgadzać z jego zwolnieniem:

Timberwolves wygrali 104:101 i w tym sezonie objęli prowadzenie 2:0 w Konferencji Zachodniej C. Wojownicy 1-1.

po grze, Szef załogi Tyler Ford powiedział reporterowi basenu Greenowi przyznano ocenę rażącą 2, ponieważ „agresywnie wpędził Goberta w kłopoty i nie chciał puścić. To niepotrzebne i nadmierne zachowanie”. Gobert nie został ukarany, ponieważ „próbował rozdzielić Thompsona i McDanielsa i uznano go za rozjemcę”.

READ  Simone Biles oferuje wsparcie dla Mikaeli Shiffrin pośród krytyki Zimowych Igrzysk Olimpijskich: „Ludzie są do bani”

Tymczasem obie drużyny miały po meczu sporo do powiedzenia na temat sprzeczki z McDanielsem, który twierdził, że jest… „Po prostu próbuję się bronić” I trener Warriors Steve Kerr powiedział, że Gobert położył ręce na szyi ThompsonaCo skłoniło Greena do reakcji. Kerr również bronił Thompsona, twierdząc, że nie powinien był zostać zwolniony.

Joubert opisał zachowanie Greena jako „zachowanie klauna”.

Warriors rozpoczęli mecz bez Stephena Curry’ego, który będzie pauzował z powodu bólu prawego kolana. W ciągu 10 sekund stracili dwóch pozostałych członków swojego długiego trio, a do końca pozostało co najmniej 46 minut.

Istnieje pewna historia łącząca Greena i Goberta, choć nie wiadomo, czy Green miał na myśli we wtorek cokolwiek z tego. Na początku poprzedniego sezonu Gobert delikatnie uderzył Greena po tym, jak ten podobno uderzył podczas treningu swojego kolegę z drużyny, Jordana Paula, pisząc: „Niepewność jest zawsze głośna„.

Draymond Green został wyrzucony podczas meczu o mistrzostwo sezonu Timberwolves-Warriors. (AP Photo/Jeff Chiu) (Agencja prasowa)

Green widział to wyraźnie i pamiętał sześć miesięcy później, Na Twitterze zamieścił te same cztery słowa W odpowiedzi na uderzenie Goberta w kolegę z drużyny.