19 maja, 2024

Dani Garcia debiutuje w wieku 154 lat, wygrywając dominującą decyzję nad Jose Benavidez

NOWY JORK – Danny Garcia zmierzył się ze swoją nową kategorią wagową, podczas gdy Jose Benavidez Jr. był w porządku w sobotni wieczór.

Pacjent Garcia dobrze się bronił, od czasu do czasu odpierając Benavidesa prawą ręką i zdecydowanie pokonując Benavidesa w dwóch kartach wyników w 12-rundowym turnieju głównym w Barclays Center na Brooklynie. Sędziowie Glenn Feldman (116-112) i Anthony Paolillo (117-111) zdobyli osiem i dziewięć rund z rzędu dla Garcii the Shorter, który zdobył większość, ponieważ sędzia Wilska Roldan zdobyła pierwszy remis dla Garcii w wadze średniej (114-114).

Garcia (37-3, 21 KO) nie walczył przez prawie 20 miesięcy przed pokonaniem Benavideza. Były mistrz wagi półśredniej i junior wagi półśredniej przegrał jednogłośną decyzję z niepokonanym mistrzem wagi półśredniej IBF/WBA/WBC Errolem Spence Jr. w swojej poprzedniej walce, która odbyła się w grudniu 2020 roku na stadionie AT&T w Arlington w Teksasie.

Benavidez (27-2-1, 18 KO) Phoenix przegrał jako zawodowiec dopiero po raz drugi w ciągu 12 lat. Jego jedyną porażką przed sobotnią nocą był techniczny nokaut w 12. rundzie nad mistrzem WBO wagi półśredniej Terrence’em Crawfordem w październiku 2018 roku w CHI Health Center w Omaha w stanie Nebraska.

Chociaż nigdy nie zbliżył się do zwycięstwa, Benavidez ocenił Garcię lepiej niż jego większościowy remis w 10 rundach z argentyńskim słabszym Francisco Torresem w poprzednim meczu osiem miesięcy temu.

Benavides wyraźnie potrzebował nokautu, aby wejść do 12. rundy, ale Garcia nadal używał nóg i kazał Benavidesowi ścigać go po ringu. Garcia wbił język w Benavidesa w połowie ostatniej rundy, ale później strzelił dwoma potężnymi prawą ręką, gdy Benavids napierał do przodu.

Garcia gadał bzdury i uderzał się w klatkę piersiową, ale wydawał się zadowolony, idąc dalej i docierając do ostatniego dzwonka.

Obrona Garcii była świetna podczas jedenastej rundy, ale Benavidez uderzył w rękawice o około 1:15, aby to zrobić, ponieważ chciał, aby Garcia nie ustępował.

READ  Źródła – głosy ACC zapraszają Stanford, Cal, SMU

Prawa ręka Garcii ominęła strażnika Benavides tuż po połowie 10. rundy. Druga prawa ręka Garcii wzmocniła Benavidesa z nieco ponad 10 sekundami przed końcem 10. rundy.

Benavidez wywalczył prawą główkę Garcii i prawą bramkę Garcii w 50 sekundzie dziewiątej rundy. Garcia złapał go za drugą prawą rękę, a Garcia cofnął się około minuty później.

Benavidez złapał Garcię lewym hakiem, który odbił się zaledwie 45 sekund po ósmej rundzie.

Prawy strzał Garcii 10 sekund po siódmej rundzie, ale Benavides wskazał, że nie był to trudny strzał. Garcia Benavidez chwycił drugą prawą rękę dokładnie w środku rundy.

Licznik zostawiony przez Benavideza wytrącił Garcię z równowagi, a do siódmej rundy pozostało mniej niż 50 sekund. Kolejna przysięga Garcii złapała Benavidesa, zanim zadzwonił dzwonek, aby zakończyć siódmą rundę.

Benavidez trafił prawą rękę, podczas gdy Garcia cofnął się tuż poniżej 2:15, aby przejść do szóstej rundy. Willis Garcia ostrzegł przed swoją niską lewą ręką, która wylądowała na nieco ponad 50 sekund, aby przejść do szóstej rundy.

Garcia zrecenzował na początku piątej rundy w odpowiedzi na występy teatralne Benavideza. Wsparty o liny, Garcia rzucił się do przodu prawą ręką, która wylądowała na około 45 sekund przed końcem piątej rundy.

Do tego czasu drybling Garcii Benavideza został udaremniony.

Trafił w prawo Garcii Benavides o nieco ponad 1:20 na zegarze w czwartej rundzie. Benavidez miał dwa prawa do kontry, gdy Garcia stracił nieco ponad 50 sekund przed końcem czwartej rundy.

Benavidez przybił Garcię prawą ręką, co oparło Garcię w neutralnym kącie i ściągnęło z niego uśmiech zaledwie minutę przed trzecim zakrętem. Garcia odpowiedział razem i uderzył prawą ręką, co wytrąciło Benavidesa z równowagi około 1:10 w trzeciej rundzie.

READ  Dodgers wymiatają niechlujnego Philliesa z Los Angeles dzięki wielkiemu szlemowi Maxa Munciego

Garcia w drugiej rundzie objął prawą rękę bramkarza Benavidez 1:05. Prawa ręka Benavidesa spadła niecałą minutę przed końcem drugiej rundy, choć Garcia zremisował po około 20 sekundach.

Zgodnie z obietnicą, Benavides użył dźgnięcia podczas pierwszej rundy o wiele częściej niż podczas poprzedniej walki. W pierwszej rundzie wymieniali się prawymi rękami nieco ponad 35 sekund na zegarze.

Keith Edick jest starszym pisarzem/felietonistą w BoxingScene.com. Można się z nim skontaktować na Twitterze @Idecboxing.