27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dana White z UFC powraca po tym, jak Nate Diaz wygaduje się na temat statusu kontraktu

Dana White z UFC powraca po tym, jak Nate Diaz wygaduje się na temat statusu kontraktu

Trwające rozmowy o umowach między UFC i Nate Diazjedna z największych gwiazd promocji, upubliczniła się we wtorek, kiedy zarówno Diaz, jak i prezydent Dana White skomentowali sytuację.

W poniedziałek Diaz (20-13) poprosił UFC o zwolnienie go z kontraktu lub zarezerwowanie go do walki do sierpnia. Wskazał również na chęć przekształcenia gwiazdy YouTube w profesjonalnego boksera Jake Paul. Dołączył swój post do filmu, w którym Paul wyrzuca byłego mistrza UFC Tyrone Woodley w grudniu.

„Uruchom teraz UFC lub daj mi walkę z kimkolwiek w lipcu lub sierpniu” – napisał Diaz na Twitterze.

Na konferencji prasowej we wtorek w Salt Lake City, prezydent UFC Dana White skomentowała wysiłki promocyjne mające na celu zarezerwowanie następnej walki Diaza.

„Nie wiem, co zamierzamy zrobić”, powiedział White Oscarowi Willisowi z MacLife. „Kocham Nate’a, [but] Bądźmy szczerzy. Nate wygrał jedną walkę w ciągu pięciu lub sześciu lat. Kiedy ci ludzie przejmują te stanowiska, masz ludzi, którzy są z nami od dawna, których szanujemy i na których nam zależy… Chcesz być sprawiedliwy i postępować właściwie, cokolwiek. Nate Diaz nie przyjdzie i nie będzie walczył [welterweight champion] Camaro Usman. Staramy się robić co w naszej mocy, staramy się nie zwracać do nikogo i nikogo nie lekceważyć. …może powinien iść dalej i walczyć z Jackiem Paulem. To jest bitwa logiczna”.

Diaz odpowiedział Na uwagi White’a we wtorek napisał na Twitterze: „Wyślij oświadczenie”.

Diaz (20-13) nie walczył od czasu jego jednogłośnej porażki z Leona Edwardsa w czerwcu 2021 roku. W kontrakcie z UFC nie pozostała mu ani jedna walka i przez większą część roku publicznie domagał się zarezerwowania dla niego awansu w tej ostatniej walce. Diaz, lat 37, wyraził zainteresowanie zmierzeniem się z wieloma przeciwnikami, w tym Dustin PoirierA Vicente Łukasz A Tony Ferguson.

READ  Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów zaprasza Dana Snydera, Rogera Goodella do złożenia zeznań na rozprawie

UFC zaoferowało Diazowi walkę w 2022 z wysoką wagą półśrednią Chamza SzemajewWedług źródeł. Jednak Diaz odrzucił to, powołując się na brak doświadczenia Szemajewa w firmie. W grudniowym komentarzu do TMZ określił Chimajewa jako „nowicjusza”.

Pomimo komentarzy White’a dotyczących Paula Diaza (5-0, 4 KO), jego następna walka jest mało prawdopodobna, ponieważ wciąż ma kontrakt z UFC.

Według źródeł, Diaz i UFC dyskutowali o nowej umowie w przeszłości, ale żadna ze stron nie skomentowała publicznie możliwości zawarcia takiej umowy w pewnym momencie. W marcu White powiedział, że uważa, że ​​szanse Diaza na ponowne podpisanie kontraktu z UFC są „całkiem dobre”.

To nie pierwszy raz, kiedy Diaz publicznie poprosił o uwolnienie przez UFC. Tak jak w marcu. Przedstawiciele Diaza odmówili dalszych komentarzy, gdy we wtorek skontaktowali się z ESPN.