20 maja, 2024

Coco Gauff zamachuje się, a następnie kradnie show podczas US Open

W piątkowym secie otwierającym mecz trzeciej rundy z Elise Mertens omylna i sfrustrowana Coco Gauff wyglądała, jakby miała zakończyć turniej przed czasem, co jednak nie miało miejsca tak jak wcześniej w tym tygodniu podczas US Open.

Mertens, 27-letni Belg, grał luźno i agresywnie, podczas gdy Gauff, 19-letnia amerykańska gwiazda, popełniał błąd za błędem przy niemal każdym kopnięciu. Gauff, który zwykle charakteryzuje się nienaturalną dojrzałością emocjonalną i opanowaniem, okazywał frustrację przez całą pierwszą część meczu, wrzeszcząc nietypowo wściekłością po podwójnym błędzie w pierwszym secie, który Mertens wygrał 6-3.

Nagle łatwo było sobie wyobrazić, że występ Gauffa w US Open zakończy się w ten zimny nowojorski wieczór.

Zamiast tego Goff odwrócił piłkę i skierował sytuację na Mertensa. Drugiego seta wygrała mniej chwiejnie, 6:3, a w trzecim secie było już jasne, jak bardzo Gauff chciała wygrać, ponieważ wykorzystywała swoją ogromną prędkość stopy do wyśledzenia każdej piłki, zmuszając Mertensa do błędów. Gauff wygrał trzeciego seta czysto 6:0.

Gauff powiedziała w wywiadzie na korcie: „Energia, którą dzisiaj miałem, zdecydowanie mi pomogła. Poczułem, że grasz w każdym punkcie najlepiej jak potrafię. ” „Kiedy przegrywasz pierwszego seta, wiesz, że musisz pokazać, że w pierwszym secie pozostawiłeś całą energię i że jesteś gotowy do gry”.

„Trzej zawodnicy pokazują wszystkim, że nie poddam się bez walki” – powiedział Gauff.

Wieczorny mecz na stadionie Arthur Ashe przyciągnął wypełnioną publiczność, w tym gwiazdę muzyki pop Justin Bieber i jego modelkę i wpływową żonę Hailey Bieber, a także redaktor naczelną Vogue’a Annę Wintour i aktorkę Katie Holmes.

Publiczność nie mogła się doczekać dzisiejszego serwisu Gauffa. Na całym stadionie rozległy się okrzyki „Let’s go, Coco” i „Finish it, Coco”. Tłum zrywał się na równe nogi, a kibice kibicowali sobie nawzajem przy każdej pozytywnej akcji Gauffa, chociaż postępy były powolne aż do drugiego seta.

READ  Bronny James debiutuje na studiach około 5 miesięcy po zatrzymaniu krążenia

Piątek Oznaczone po raz trzeci Obie stanęły naprzeciw siebie, a Gauff wygrała swoje ostatnie spotkanie w prostych setach na French Open 2022. Gauff przyznała w wywiadzie przedmeczowym, że ich ostatnie spotkanie wygrała z łatwością i tym razem nie spodziewała się, że wygra tak łatwo.

Niedługo po rozpoczęciu pierwszej grupy wydawało się niemal pewne, że Mertens zakwalifikuje się do 1/8 finału. Potem sytuacja się odwróciła.

Gauff przegrał pierwszy gem drugiego seta, a następnie po sześciu dwójkach miał trudności z utrzymaniem serwisu. Szóstego dnia uderzyłem w środek i krzyknąłem: „No dalej!” W tym momencie był to jej czwarty as w meczu. W miarę trwania meczu uderzyła ryzykownym bekhendem, a kiedy Mertens podkręcił bekhend po poprzecznym boisku, Gauff rzucił się, podbiegł do piłki, a następnie wyskoczył w powietrze, by rozbić ją forhendem.

Kiedy zakończyła drugiego seta bekhendem po linii, zacisnęła pięść i wyciągnęła ramiona, zapraszając publiczność do kibicowania jej. Mertens wydawał się beznadziejny.

Gauff rozpoczął trzeciego seta mocno, a gra Mertensa całkowicie się rozpadła. Uderzyła forhendem, długim bekhendem i popełniła podwójny błąd.

Gauff w kolejnej rundzie zagra z Caroline Wozniacki, która niedawno wróciła do tenisa po przejściu na emeryturę trzy lata temu, aby skupić się na budowaniu rodziny. Wozniacki zaliczyła imponujący start turnieju, pokonując Petrę Kvitovą w prostych setach w meczu pierwszej rundy i Jennifer Brady w trzech setach, po przegrywaniu jednym setem, w meczu drugiej rundy.

Gauff powiedziała, że ​​kiedy przeszła na emeryturę, powiedziała Wozniackiemu, że żałuje, że nie ma okazji się z nią bawić. „To życzenie zostało spełnione” – stwierdziła. „Granie taką legendą jak ona jest naprawdę ekscytujące i nie traktuję tej chwili jako coś oczywistego”.

Gauff, która pokonując Mertensa w trzecim secie wyglądała jak weteranka, szybko przypomniała nam, że jest jeszcze nastolatką.

READ  Gruzja nr 1 w najnowszych rankingach WPRyb, Waszyngton, Oregon Top 2: Gdzie to oznacza dla Buckeyes

W wywiadzie udzielonym w biurze ESPN w Ashe po meczu Gauff powiedziała, że ​​zauważyła Biebera w tłumie podczas drugiego seta.

„O tak, na pewno widziałam, kto tam był” – powiedziała ze śmiechem. „Myślałem, że nie mogę przegrać z Justinem Bieberem. Odkąd to zobaczyłem, nigdy nie przegrałem meczu. Kiedy to zobaczyłem po raz pierwszy, poczułem się trochę zdenerwowany, a potem przypomniałem sobie, że prezydent Obama i Michelle Obama byli w moim meczu w pierwszym meczu okrągły.”