5 maja, 2024

Coco Gauff przetrwała strach przed US Open, podczas gdy Barack i Michelle Obama oglądali zawody w Nowym Jorku

CNN

Coco Guawa Przeżyła lekki strach w meczu pierwszej rundy tegorocznego turnieju My otwarci Przed publicznością z rzędu A w Nowym Jorku.

Młoda Amerykanka przegrała pierwszego seta z niemiecką kwalifikantką Laurą Siegemund, po czym po prawie trzech godzinach sytuacja się odwróciła i wygrała 3-6, 6-2, 6-4.

19-latka jest jedną z faworytek do zdobycia tytułu kobiet w tym roku na Flushing Meadows, a jej mecz otwarcia był jednym z najważniejszych wydarzeń w mieście.

Barack i Michelle Obama dołączyli do tenisistek Billie Jean King, projektantki mody Anny Wintour i amerykańskiej ikony łyżwiarstwa figurowego Lindsey Vonn, obserwując, jak Gauff awansuje do następnej rundy.

Wiele gwiazd przybyło do miasta, aby świętować swoje pięćdziesiąte urodzinyy Rocznica równej płacy na US Open z imprezą na boisku.

„Ja właśnie spotkałem ciebie [the Obamas] „Tuż przed moim przybyciem tutaj” – powiedziała Gauff reporterom po zwycięstwie, według WTA.

Spotkałem już panią Obamę. Na początku powiedzieli mi, że to tylko ona. Potem w pokoju był także pan Obama.

„Nie zrozumiałem, bo dosłownie tu wszedłem. Myślę, że tej chwili nie zapomnę do końca życia”.

Wydawało się, że Gauff początkowo nie radzi sobie pod presją wieczoru otwarcia na Arthur Ashe Court i zasłużył na przegraną pierwszego seta ze 121 numerem na świecie.

Amerykanka we wczesnych wymianach nie była w stanie dorównać siłą swojemu 35-letniemu przeciwnikowi, ale w drugim secie dynamika szybko się zmieniła.

Gauff zaczął dominować w meczu i w kolejnej rundzie wyrównał do remisu z 16-letnią Rosjanką Mirą Andreevą.

„To był trudny mecz, nie zagrałem najlepiej, jak potrafię. Laura, to nie są łatwe zawody. Walczy do końca i właśnie to zrobił dzisiaj” – powiedział Gauff reporterom po ognistym starciu, w którym obaj gracze starli się ze sobą sędziego w czasie przerwy pomiędzy punktami.

READ  POS Imię Nazwisko, Szkoła, Runda 1, Wybór 15

„Udało mi się przezwyciężyć wiele przeciwności losu, więc jestem zadowolony ze sposobu, w jaki sobie z tym poradziłem”.

Gauff stara się o swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema po tym, jak pojawiła się na scenie w wieku 15 lat.

Jej najlepszym dotychczasowym wynikiem w dużym turnieju było dotarcie do finału French Open w 2022 r., ale podobała jej się ten czas. Imponujący przebieg sylwetki Ruszamy na US Open.