28 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ciasto powstało w próbie kaskaderskiej rzezi Mona Lisy

Za pomocą Jackie Palumbo, CNN

Odwiedzający słynne na całym świecie Luwr w Paryżu w niedzielę był zahipnotyzowany przez Mona Lisę, gdy zamarła na bezpiecznym szkle renesansowego obrazu.

Partner CNN, BFTMV, poinformował, że mężczyzna, który wydawał się nosić perukę, zjadł z nim ciasto w filmikach z incydentu udostępnionych w mediach społecznościowych.

Według Luwru podjeżdżał do obrazu na wózku inwalidzkim. Nagrania z następstw pokazują, jak spaceruje na wózku inwalidzkim w pobliżu.

„Obserwator symulował niemożność dostępu do pracy na wózku inwalidzkim, który został zainstalowany w bezpiecznej gablocie.

„Stojąc w pobliżu obrazu, osoba ta wrzuciła ukryte w jego rzeczach osobistych ciasto do szklanego pudełka Mona Lisy. Ten akt nie miał wpływu na obraz i nie został w żaden sposób uszkodzony.”

Widz, który przyszedł do Luwru, namalował ciasto na szkle chroniącym Mona Lisę.
dług: klevisl007 za pośrednictwem Twittera / Reuters

36-letni mężczyzna został aresztowany i przewieziony do szpitala psychiatrycznego w komendzie policji, według paryskiego biura prokuratora. Śledztwo zostało wszczęte przez prawnika „za usiłowanie zniszczenia dóbr kultury”. Luwr narzekał.

W Film został wydany Odwiedzający muzeum na Twitterze usłyszał, jak mężczyzna mówi po francusku: „Pomyśl o ziemi, ludzie ją niszczą”.

Kolejny film ze sceny pokazuje pracownika czyszczącego lukier ze szkła.

Arcydzieło Leonarda da Vinci, najsłynniejszy obraz świata, każdego roku przyciąga miliony odwiedzających.

Intrygujący obraz zarówno rzezi, jak i kradzieży nie jest niczym nowym. Został skradziony przez pracownika Luwru w 1911 roku, podnosząc jego międzynarodowy profil, a w latach 50-tych podstawa płótna została poddana działaniu kwasu, co doprowadziło do utrwalenia jego wołowiny, w tym szkła kuloodpornego. W 2009 roku kobieta ze złością rzuciła w obraz ceramicznym kubkiem, rozbijając kubek, ale obraz nie zabolał.

Ten artykuł został zaktualizowany o raport z Luwru.

READ  Bezpośrednie ogłoszenia: Texas High Police Wolde przemawia do reakcji policji