12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cena Bitcoina spada poniżej 37 000 $ w połączeniu ze sprzedażą technologii

Staje się to bardzo częstym zjawiskiem: kiedy zapasy spadają, niech tak będzie Bitcoin.

Bitcoin, największy na świecie Kryptowaluta Według CoinDesk, wartość rynkowa spadła w piątek poniżej 37 000 USD do najniższej wartości w dolarach od sierpnia 2021 r. Spadł o 11% od czwartku i wyniósł 36 689,39 USD, co oznacza spadek o 46% od rekordu z listopada 2021 r.

Pobierz Fox Business, klikając tutaj

Po południu kropla szybko zemdlała Giełda Papierów Wartościowych Czwartek.

Kryptowaluty i akcje spadają razem od początku tego roku i jak podwyżka stóp procentowych Rezerwy Federalnej zmienia się na rynkach w odpowiedzi na oczekiwania inwestorów.

„Kryptowaluty nie są już izolowanym aktywem ryzyka i reagują na zmiany w globalnej polityce” – powiedziała Clara Medali, dyrektor ds. badań w Kaiko, dostawcy danych na temat rynku kryptowalut. „Nic dziwnego, że oba stają się bardzo niestabilne po wyłączeniu rur gotówkowych”.

Kryterium powiązania Bitcoina z rynkami: Według Kaiko, kryptowaluta była blisko najwyższego poziomu korelacji z giełdą od września 2020 roku. Oznacza to, że Bitcoin spadnie wraz ze spadkiem giełdy.

Ten ruch boczny jest zmienny w czasie, ponieważ Bitcoin i inne kryptowaluty poruszają się zgodnie z własnym bodźcem.

Powszechne przyjmowanie kryptowalut wśród inwestorów mogło uczynić ich bardziej wrażliwymi na sprzedaż na akcjach.

Kliknij tutaj, aby uzyskać dane o cenach kryptowalut w czasie rzeczywistym od Fox Business

Spadek wartości dolara Bitcoina w piątek zbiegł się z 20% spadkiem akcji Netflix, który zniszczył ponad 40 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej. Firma streamingowa spodziewa się w tym kwartale dodać znacznie mniejszą liczbę subskrybentów niż rok temu.

Niektórzy analitycy uważają, że sprzedaż akcji popularnych technologii skłoni inwestorów do usunięcia pozycji w swoich zasobach kryptowalut, kontrolowania ogólnych strat, spełniania wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i poproszenia brokerów o zarejestrowanie gotówki w celu pokrycia ewentualnych strat na transakcjach dokonanych na pożyczonych pieniądzach.

READ  Rynki azjatyckie dalej spadały, gdy rajd na Wall Street utknął w martwym punkcie

Pod ciężarem sprzedaży akcji Bitcoin Socks i polityki żywieniowej w 2022 r.

„Widzieliśmy to już wcześniej. Ponieważ Bitcoin jest świetnym magazynem przepływów pieniężnych, pobiera wezwania do uzupełnienia depozytu” – powiedział Chris Bendixon, szef badań w londyńskiej firmie zarządzającej aktywami CoinShares.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o Fox Business

Spadły również akcje akcji kryptowalut, które monitorują wyniki bitcoina. Giełda kryptowalut Coinbase Global spadła o 13%. MicroStrategy, która produkuje oprogramowanie biznesowe, ale zainwestowała miliardy dolarów w Bitcoin, a jej dyrektor naczelny Michael Sailor, orędownik kryptowaluty, został obcięty o 18%.

Napisz do Caitlin Ostroff na [email protected]