24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Celem nowego cyberataku są konta Apple ID na urządzeniach iPhone. Oto jak chronić swoje dane.

Celem nowego cyberataku są konta Apple ID na urządzeniach iPhone.  Oto jak chronić swoje dane.

Według firmy Symantec, firmy produkującej oprogramowanie zabezpieczające, celem nowego cyberataku są użytkownicy iPhone’a, a przestępcy próbują uzyskać identyfikatory Apple ID poszczególnych osób w ramach kampanii „phishingowej”. Powiedział Alarm w poniedziałek.

Cyberprzestępcy wysyłają do użytkowników iPhone’a w USA wiadomości tekstowe, które pozornie pochodzą od firmy Apple, ale w rzeczywistości stanowią próbę kradzieży osobistych danych uwierzytelniających ofiary.

„Identyfikatory Apple ID są w dalszym ciągu celem sprawców phishingu ze względu na ich powszechne użycie, zapewniające dostęp do szerokiego grona potencjalnych ofiar” – stwierdził Symantec. „Te dane są niezwykle cenne, ponieważ zapewniają kontrolę nad urządzeniami, dostęp do informacji osobistych i finansowych oraz potencjalny przychód z Podczas nieautoryzowanych zakupów.

Symantec, którego właścicielem jest Broadcom, producent półprzewodników i oprogramowania infrastrukturalnego, ostrzegł, że konsumenci są również bardziej skłonni ufać komunikatom, które wydają się pochodzić od zaufanej marki, takiej jak Apple.

Szkodliwe wiadomości SMS wydają się pochodzić od firmy Apple i zachęcają odbiorców do kliknięcia łącza i zalogowania się na swoje konta iCloud. Na przykład wiadomość typu phishing może brzmieć: „Ważna prośba z Apple iCloud: odwiedź stronę Zaloguj się”[.]Połączenie uwierzytelniające[.]Odbiorcy są również proszeni o wypełnienie testu CAPTCHA, aby wyglądać na wiarygodne, zanim zostaną przekierowani na fałszywą stronę logowania do usługi iCloud.

Takie cyberataki są powszechnie określane jako schematy „SMS”, w ramach których przestępcy wykorzystują fałszywe wiadomości tekstowe od rzekomo renomowanych organizacji zamiast e-maili, aby nakłonić ludzi do udostępnienia danych osobowych, takich jak hasła do kont i dane kart kredytowych.

Jak się chronić

Zachowaj ostrożność podczas otwierania wiadomości tekstowych, które wyglądają na pochodzące od firmy Apple. Zawsze sprawdzaj źródło wiadomości – jeśli pochodzi z przypadkowego numeru telefonu, prawie na pewno nie jest to nadawca iPhone’a. Użytkownicy iPhone’a powinni także unikać klikania linków zapraszających ludzi do dostępu do ich konta iCloud; Zamiast tego przejdź bezpośrednio do stron logowania.

„Jeśli podejrzewasz nieoczekiwaną wiadomość, telefon lub prośbę o podanie danych osobowych, takich jak adres e-mail, numer telefonu, hasło, kod zabezpieczający lub fundusze, najlepiej założyć, że jest to oszustwo i skontaktować się z tą firmą.” Apple powiedział bezpośrednio w oświadczeniu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Poczta O unikaniu oszustw.

Apple zachęca użytkowników, aby zawsze ją włączali Uwierzytelnianie wieloskładnikowe Firma Apple ogłosiła wprowadzenie nowej aktualizacji Apple ID, która ma zapewnić większe bezpieczeństwo i utrudnić dostęp do konta z innego urządzenia. Apple twierdzi, że ta aktualizacja „ma na celu zapewnienie, że będziesz jedyną osobą mającą dostęp do swojego konta”.

Apple dodał, że jego przedstawiciele wsparcia nie będą wysyłać użytkownikom linku do strony internetowej z prośbą o zalogowanie się lub podanie hasła, kodu dostępu do urządzenia lub kodu uwierzytelniania dwuskładnikowego.

„Jeśli ktoś podający się za pracownika Apple poprosi Cię o którekolwiek z powyższych, jest oszustem przeprowadzającym atak socjotechniczny. Rozłącz się lub w inny sposób zakończ z nim kontakt” – twierdzi firma. Powiedział.

Według rządu inne wskazówki, jak unikać oszustw SMS-owych oglądać psy:

  • Skonfiguruj swój komputer i telefon komórkowy tak, aby oprogramowanie zabezpieczające było aktualizowane automatycznie
  • Nigdy nie klikaj linków, nie odpowiadaj na wiadomości tekstowe ani nie dzwoń na nieznane numery telefonów
  • Nigdy nie odpowiadaj na nieznane wiadomości tekstowe, nawet jeśli zostaniesz poproszony o wysłanie SMS-a „STOP”, aby zakończyć wysyłanie wiadomości
  • Usuń podejrzane SMS-y
  • Jeśli otrzymasz wiadomość tekstową rzekomo od firmy lub agencji rządowej, sprawdź swój rachunek lub przejdź do trybu online, aby zweryfikować dane kontaktowe

Klucz do zachowania bezpieczeństwa: „Zatrzymaj się przed nawiązaniem kontaktu i unikaj chęci reakcji”. Według Do Federalnej Komisji Łączności.

READ  Szczegółowy pracownik Nintendo idzie dalej ze swoim kontem zwolnienia