20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CDC wzywa Amerykanów do noszenia najbezpieczniejszej maski lub respiratora, jaką kiedykolwiek będą nosić

„Maska jest ważnym narzędziem zdrowia publicznego, które zapobiega rozprzestrzenianiu się COVID-19 i należy pamiętać, że żadna maska ​​nie jest lepsza niż żadna maska” – powiedział CDC w oświadczeniu.

Zaktualizowane wytyczne sugerują, że Amerykanie noszą bezpieczniejszą maskę lub respirator, które dobrze pasują i noszą je konsekwentnie.

„Niektóre maski i respiratory zapewniają wyższy poziom ochrony niż inne, a niektóre mogą być trudniejsze do tolerowania lub noszenia częściej niż inne” – mówią nowe wytyczne. „Bardzo ważne jest noszenie dobrze dopasowanej maski lub respiratora, która zapewnia komfort i dobrą ochronę”.

Informacje zostały ostatnio zaktualizowane w październiku. Dyrektor CDC dr. Rochelle Walensky powiedziała w środę, że agencja planuje zaktualizować informacje, aby odzwierciedlić opcje dostępne publicznie i poziomy bezpieczeństwa oferowane przez różne maski.

„Produkty z luźnej dzianiny zapewniają mniejszą ochronę, produkty z koronką zapewniają lepszą ochronę, dobrze dopasowane jednorazowe maski chirurgiczne i KN95 zapewniają jeszcze lepszą ochronę, a dobrze dopasowane maski oddechowe zatwierdzone przez Krajowy Instytut Higieny i Bezpieczeństwa Pracy (w tym N95) . ) Zapewnia najwyższy poziom ochrony ”- powiedział CDC.

Zaktualizowane wytyczne stwierdzają, że „maska ​​lub respirator o wysokim stopniu bezpieczeństwa mogą być ważniejsze w niektórych sytuacjach wysokiego ryzyka lub u niektórych osób z wysokim ryzykiem poważnej choroby”. Obejmują one:

 • Kiedy troszczysz się o osobę cierpiącą na chorobę Govt-19
 • Zwłaszcza gdy lecisz samolotem lub komunikacją miejską, zwłaszcza przez dłuższy czas
 • Kiedy pracujesz w pracy, gdy kontaktujesz się z wieloma ludźmi, zwłaszcza gdy wszyscy nie noszą maski
 • Kiedy nie jesteś na bieżąco ze szczepionkami Covit-19
 • Jeśli istnieje czynnik ryzyka poważnej choroby, takiej jak osłabiony układ odpornościowy lub określony stan chorobowy
 • Gdy jesteś w zatłoczonym miejscu publicznym, w pomieszczeniu lub na zewnątrz

Maski dla dzieci w wieku poniżej 2 lat nie są jeszcze zalecane, ale CDC „zaleca maski do użytku w pomieszczeniach dla wszystkich nauczycieli, personelu, uczniów i wszystkich uczniów szkół podstawowych, niezależnie od ich statusu szczepień lub wskaźnika rozprzestrzeniania się obszaru”.

READ  Adwokat ds. rozwodów hrabstwa Fulton Fannie Willis złoży zeznania w sprawie

Ulepszone wytyczne zawierają wskazówki dotyczące lepszego dopasowania i dodatkowej ochrony:

 • Załóż dwie maski (jedna maska ​​z tkaniny na tej, którą można jednorazowo wyrzucić).
 • Załóż materiałową lub jednorazową maskę za pomocą montera lub gorsetu.
 • Zawiąż i chowaj pętle uszu masek z tkaniny w miejscu, w którym stykają się z krawędzią maski.
 • Złóż dodatkowe przedmioty w jednorazowe maski pod krawędziami.
 • Używaj masek mocowanych z tyłu głowy i szyi za pomocą gumek lub wiązań (zamiast kolczyków).

CDC twierdzi, że konsumenci poszukujący masek zgodnych z jakością mogą wyszukać określone etykiety, takie jak „Poznaj ASTM F3502” lub „Poznaj wydajność w miejscu pracy” i odwiedzić stronę internetową National Occupational Safety and Health, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa osobistego. Ekwipunek

Agencja twierdzi, że niektóre maski oddechowe nie spełniają międzynarodowych standardów i mają linki do stron, aby uzyskać więcej informacji.

W szczególności CDC stwierdza, że ​​„chirurgiczne” N95 powinny być „zarezerwowane do użytku pracowników służby zdrowia”.

„Te aktualizacje naszej strony internetowej odzwierciedlają naukę o ukrywaniu, w tym to, czego nauczyliśmy się w ciągu ostatnich dwóch lat” – podała firma w oświadczeniu. „Będziemy nadal dzielić się nauką o masce, gdy stanie się ona dostępna”.