21 stycznia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CDC wzywa Amerykanów do noszenia najbezpieczniejszej maski lub respiratora, jaką kiedykolwiek będą nosić

„Maska jest ważnym narzędziem zdrowia publicznego, które zapobiega rozprzestrzenianiu się COVID-19 i należy pamiętać, że żadna maska ​​nie jest lepsza niż żadna maska” – powiedział CDC w oświadczeniu.

Zaktualizowane wytyczne sugerują, że Amerykanie noszą bezpieczniejszą maskę lub respirator, które dobrze pasują i noszą je konsekwentnie.

„Niektóre maski i respiratory zapewniają wyższy poziom ochrony niż inne, a niektóre mogą być trudniejsze do tolerowania lub noszenia częściej niż inne” – mówią nowe wytyczne. „Bardzo ważne jest noszenie dobrze dopasowanej maski lub respiratora, która zapewnia komfort i dobrą ochronę”.

Informacje zostały ostatnio zaktualizowane w październiku. Dyrektor CDC dr. Rochelle Walensky powiedziała w środę, że agencja planuje zaktualizować informacje, aby odzwierciedlić opcje dostępne publicznie i poziomy bezpieczeństwa oferowane przez różne maski.

„Produkty z luźnej dzianiny zapewniają mniejszą ochronę, produkty z koronką zapewniają lepszą ochronę, dobrze dopasowane jednorazowe maski chirurgiczne i KN95 zapewniają jeszcze lepszą ochronę, a dobrze dopasowane maski oddechowe zatwierdzone przez Krajowy Instytut Higieny i Bezpieczeństwa Pracy (w tym N95) . ) Zapewnia najwyższy poziom ochrony ”- powiedział CDC.

Zaktualizowane wytyczne stwierdzają, że „maska ​​lub respirator o wysokim stopniu bezpieczeństwa mogą być ważniejsze w niektórych sytuacjach wysokiego ryzyka lub u niektórych osób z wysokim ryzykiem poważnej choroby”. Obejmują one:

 • Kiedy troszczysz się o osobę cierpiącą na chorobę Govt-19
 • Zwłaszcza gdy lecisz samolotem lub komunikacją miejską, zwłaszcza przez dłuższy czas
 • Kiedy pracujesz w pracy, gdy kontaktujesz się z wieloma ludźmi, zwłaszcza gdy wszyscy nie noszą maski
 • Kiedy nie jesteś na bieżąco ze szczepionkami Covit-19
 • Jeśli istnieje czynnik ryzyka poważnej choroby, takiej jak osłabiony układ odpornościowy lub określony stan chorobowy
 • Gdy jesteś w zatłoczonym miejscu publicznym, w pomieszczeniu lub na zewnątrz

Maski dla dzieci w wieku poniżej 2 lat nie są jeszcze zalecane, ale CDC „zaleca maski do użytku w pomieszczeniach dla wszystkich nauczycieli, personelu, uczniów i wszystkich uczniów szkół podstawowych, niezależnie od ich statusu szczepień lub wskaźnika rozprzestrzeniania się obszaru”.

READ  Jeff Bezos przerwał dogłębne przemówienie Williama Shatnera, aby posypać szampanem

Ulepszone wytyczne zawierają wskazówki dotyczące lepszego dopasowania i dodatkowej ochrony:

 • Załóż dwie maski (jedna maska ​​z tkaniny na tej, którą można jednorazowo wyrzucić).
 • Załóż materiałową lub jednorazową maskę za pomocą montera lub gorsetu.
 • Zawiąż i chowaj pętle uszu masek z tkaniny w miejscu, w którym stykają się z krawędzią maski.
 • Złóż dodatkowe przedmioty w jednorazowe maski pod krawędziami.
 • Używaj masek mocowanych z tyłu głowy i szyi za pomocą gumek lub wiązań (zamiast kolczyków).

CDC twierdzi, że konsumenci poszukujący masek zgodnych z jakością mogą wyszukać określone etykiety, takie jak „Poznaj ASTM F3502” lub „Poznaj wydajność w miejscu pracy” i odwiedzić stronę internetową National Occupational Safety and Health, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa osobistego. Ekwipunek

Agencja twierdzi, że niektóre maski oddechowe nie spełniają międzynarodowych standardów i mają linki do stron, aby uzyskać więcej informacji.

W szczególności CDC stwierdza, że ​​„chirurgiczne” N95 powinny być „zarezerwowane do użytku pracowników służby zdrowia”.

„Te aktualizacje naszej strony internetowej odzwierciedlają naukę o ukrywaniu, w tym to, czego nauczyliśmy się w ciągu ostatnich dwóch lat” – podała firma w oświadczeniu. „Będziemy nadal dzielić się nauką o masce, gdy stanie się ona dostępna”.