18 maja, 2024

Caitlin Clark strzeliła 38 punktów w meczu przeciwko Maryland, zbliżając się do rekordu punktacji DI

Caitlin Clark w sobotni wieczór dodała 38 punktów do swoich 66 punktów, co było najlepszym wynikiem w jej karierze i pobiła rekord punktacji dziewcząt w I lidze. Dodał 12 asyst i sześć zbiórek dla trzeciego miejsca w stanie Iowa w wygranym 93-85 meczu z Maryland.

Senior ma na swoim koncie 3462 punkty w karierze, tuż za rekordem Kelsey Plum, który w 2017 roku w Waszyngtonie wyniósł 3527. Rekord Pete'a Maravicha wśród mężczyzn wynoszący 3667 punktów jest również w zasięgu w dalszej części sezonu.

Zagranie zza łuku zajęło Clarkowi 16 sekund. W pierwszej połowie zdobył 23 punkty, trafiając 9 z 16, w tym 4 z 8 „3”, co dało Iowa prowadzenie 52-38. Maryland, który na początku prowadził ośmioma punktami, pod koniec trzeciej tercji objął dwupunktowe prowadzenie i ponownie zremisował w połowie czwartej. Siódmy wieczór Clarka przyciągnął Iowa w ciągu 3.

Było to jego pierwsze zwycięstwo w karierze w Maryland. W sumie trafił 13 z 29 i 7 z 17 rzutów za trzy punkty.

Fox Sports przeznaczył kamerę do śledzenia sprzedawcy Zbrodnia i transmisja na żywo na Tiktok. Był to pierwszy raz, kiedy Fox przydzielił kamerę graczowi i transmitował treści na żywo na scenie. Tysiące osób obejrzało i skomentowało transmisję, na której w lewym górnym rogu pojawiły się statystyki jego punktacji.

Clark, który notuje średnio 32,1 punktu na mecz, może przekroczyć ten cel już 11 lutego na wyjeździe z Nebraską (14-8, 6-5), jeśli nieznacznie przekroczy swoją średnią w dwóch kolejnych meczach. Od 10 stycznia Clark nie zdobył mniej niż 30 punktów, w tym 38 punktów w zeszłym tygodniu przeciwko Nebrasce.

W czwartek po pierwszym spotkaniu drużyn w sezonie Iowa (21-2, 10-1) podejmie Penn State (16-6, 7-4). Od dawna uważany jest za dzień pobicia rekordu u siebie z Michigan (15-8, 6-5 Big Ten).

W środę w meczu z Northwestern awansował na drugie miejsce na liście strzelców wszechczasów z 35 punktami. Wyprzedziła Kelseya Mitchella, strażnika stanu Ohio, który uzyskał 3402 punkty i została liderem wszechczasów punktacji Wielkiej Dziesiątki.

READ  Kovit zawstydzający dół wobec sąsiada w zamkniętym Szanghaju
3 lutego 2024;  College Park, Maryland, USA;  Obrońca Iowa Hawkeyes Caitlin Clark (22) wygląda na obronę przed obrońcą Maryland Terrapins Brynne Alexander (5) w pierwszej połowie w Xfinity Center.  Obowiązkowe zaliczenie: Tommy Gilligan – USA TODAY Sports

Obrońca stanu Iowa Caitlin Clark (22 l.) broni się przed obrońcą Maryland Terrapins Brynne Alexander (5 l.) w przerwie meczu w Xfinity Center w sobotę. (Tommy Gilligan – USA TODAY Sports)

Mitchell, obrońca All-Star występujący w drużynie Indiana Fever, odcisnął swoje piętno w 2018 roku. Obaj mogą zostać członkami drużyny za kilka miesięcy. Zespół Fever ma numer 1 w nadchodzącym drafcie i może pozyskać Clarka, jeśli gwiazdor Iowa zdecyduje się przystąpić do draftu. Ma jeszcze jeden rok kwalifikowalności w ramach zwolnienia z pracy w związku z pandemią COVID-19.

Plum zakończyła 2017 rok jako seniorka w Waszyngtonie z 3527 punktami. – powiedział w tym tygodniu dwukrotny mistrz WNBA Była szczęśliwa, że ​​Clark podąża jej śladem.

„Jestem bardzo wdzięczna, że ​​mogę przekazać tę pałeczkę. Bardzo się cieszę z jej powodu” – powiedziała Plum w piątek na obozie drużyny koszykówki USA. „W razie czego pamiętaj, aby okazać jej miłość poza występem”. Ona to złamie. Jestem nią podekscytowany.”