23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były Eagles QB Carson Wentz podpisał kontrakt jako rezerwowy QB – NBC Sports Philadelphia

Były Eagles QB Carson Wentz podpisał kontrakt jako rezerwowy QB – NBC Sports Philadelphia

Według wielu raportów były zawodnik drużyny Eagles, Carson Wentz, podpisał roczny kontrakt i dołączy do drużyny Kansas City Chiefs.

Jako pierwszy poinformował o podpisaniu umowy z Bleacher Report Jordan Schultz.

Będzie to piąty zespół Wentza w ciągu pięciu lat, którego początki sięgają jego ostatniego sezonu jako startera Eagles w 2020 r. Od tego czasu Wentz gra w drużynach Colts, Commanders i Rams, a teraz udaje się do Kansas City, aby grać dla Andy'ego Reida. Oraz rezerwowy Patrick Mahomes.

Wentz ma teraz 31 lat i karierę, która wyglądała niezwykle obiecująco.

Zespół Eagles wybrał Wentza z numerem 2 w drafcie 2016. W swoim drugim sezonie Wentz był najlepszym zawodnikiem ligi, dopóki nie zerwał więzadła krzyżowego przedniego i nie obserwował, jak jego rezerwowy Nick Foles prowadzi drużynę Eagles do jedynego zwycięstwa w Super Bowl w historia franczyzy.

Przez następne dwa sezony, 2018 i 2019, było kilka wzlotów i upadków, ale Wentz podpisał czteroletni kontrakt o wartości 128 milionów dolarów, który miał utrzymać go w Filadelfii do sezonu 2024. Jednak po tym, jak w 2020 roku znalazł się na ławce rezerwowych, na korzyść picka w drugiej rundzie Jalena Hurtsa, Eagles ostatecznie ugięli się i sprzedali Wentza Colts.

Wentz miał również dobre momenty w drużynie Colts, ale ostatecznie przetrwał w Indy tylko rok, a następnie został sprzedany dowódcom. Do chwili zwolnienia przebywał w Waszyngtonie tylko przez jeden sezon. W listopadzie ubiegłego roku Wentz podpisał kontrakt z Rams jako następca Matthew Stafforda.

Oto podsumowanie trzech sezonów, w których Wentz grał od czasu opuszczenia Eagles:

2021 z IND: 17 gier, 9-8, 322/516 (62,4%), 27 niszczycieli czołgów, 7 INT, ocena 94,6

2022 z Cannes: 9 gier, 2-5, 172/276 (62,3%), 11 TD, 9 INT, ocena 80,2

2023 z Larem: 2 gry, 1-0, 17/24 (70,8%), 2 niszczyciele czołgów, 1 INT, ocena 99,8

READ  Rangers Eye Willie Calhoun, wybierz Steel Walker

Ten start dla Rams miał miejsce w 18. tygodniu przeciwko 49ers, kiedy obie drużyny odpoczywały.

Wentz jest zawodnikiem rozpoczynającym karierę w swoim drugim sezonie w NFL i kiedyś wydawało się, że ma przed sobą bardzo świetlaną przyszłość, ale ma już ponad 30 lat i osiągnął w swojej karierze taki punkt, w którym wydaje się, że będzie rezerwowym. Jednak szansa na grę za Mahomesem i dla drużyny, która wygrała dwa razy z rzędu Super Bowl, jest idealna.

Wentzowi brakuje teraz kilku lat do gry w Eagles. Jego rezerwowy na sezon 2020, Hurts, został nowym początkowym rozgrywającym Filadelfii i poprowadził Eagles do Super Bowl w 2022 roku.

Spotkanie Eagles nie jest zaplanowane na mecz z Wentz's Chiefs w 2024 roku.

Subskrybuj Eagle Eye, gdziekolwiek otrzymujesz podcasty:
Podcast Apple | Muzyka z Youtube | Spotify | szew | Sztuka19 | RSS | Obejrzyj na YouTube