5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bungie uderza zwolnieniami po doniesieniach o Destiny 2: Final Form i opóźnieniach w maratonie

Bungie uderza zwolnieniami po doniesieniach o Destiny 2: Final Form i opóźnieniach w maratonie

aktualizować: Zajął się tym dyrektor generalny Bungie, Pete Parsons x/twittera Podzielę się przemyśleniami na temat zwolnień.

„Dzisiaj jest smutny dzień w Bungie, ponieważ żegnamy kolegów, którzy wywarli ogromny wpływ na nasze studio” – napisał Parsons. „To, co te wyjątkowe osoby wniosły do ​​naszych gier i kultury Bungie, jest ogromne i nadal będzie częścią Bungie przez długi czas.

„To naprawdę utalentowani ludzie. Jeśli masz szansę na pracę, gorąco polecam każdego z nich”.

Oprócz zwolnień m.in. Bloomberga Stwierdzono, że DLC (The FInal Shape) do Destiny 2 zostało opóźnione z lutego 2024 r. na czerwiec 2024 r., a Maraton „przesunięto na 2025 r.”.

Poniżej oryginalna historia.

Według doniesień Bungie, deweloper Destiny 2, ucierpiała ze zwolnień, stając się najnowszym z długiej listy studiów gier wideo, które w 2023 roku zostaną poddane redukcji.

– powiedział Jason Schreier z Bloomberga x/twittera Pracownicy dewelopera PlayStation Studios zostali poinformowani o zwolnieniach dzisiaj, 30 października.

Nie jest jasna liczba osób dotkniętych redukcją zatrudnienia, chociaż dyrektor generalny Bungie, Pete Parsons, wysłał dziś rano do pracowników e-mail, informując ich o spotkaniu, na którym dowiedzą się więcej.

Chociaż zwolnienia nie są częste w branży gier wideo, rok 2023 okazał się szczególnie trudny dla deweloperów, ponieważ ucierpiały na tym niezliczone studia. Twórca Dreams i inny deweloper PlayStation Studios, Media Molecule, zaobserwowali na początku października redukcję 20 pracowników, wraz ze studiem F1 Manager Frontier Developments, które zostało zwolnione w tym samym tygodniu.

CD Projekt Red, twórca Wiedźmina i Cyberpunka 2077, również przeszedł kilka rund zwolnień w 2023 r. w związku z restrukturyzacją studia przed znaczącym przyspieszeniem rozwoju, a utrata pracy skłoniła niektórych członków jego zespołu do założenia związku zrzeszającego polskich twórców gier.

READ  Jim Ryan mówi, że PlayStation ma w tym roku fiskalnym 2 niezapowiedziane gry na żywo

Epic Games również niedawno zwolniło 830 pracownikówco poważnie wpłynęło na twórcę Fall Guys, firmę Mediatonic, Według doniesień Telltale Games zwolniło większość swoich pracownikówI Twórca robaków Team17 również dostrzegł głębokie nacięcia.

Ryan Dinsdale jest niezależnym reporterem w IGN. Cały dzień będzie opowiadał o Wiedźminie.