25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brenda Lee reaguje, gdy usłyszała hit nr 1 „Rockin’around the Christmas Tree”.

Brenda Lee reaguje, gdy usłyszała hit nr 1 „Rockin’around the Christmas Tree”.

On ogląda: „Rockin’around the Christmas Tree” po raz pierwszy zajmuje pierwsze miejsca na listach przebojów

Legenda muzyki Brenda Lee kończy 11 grudnia 79 lat i będzie miała co świętować: jej klasyczna piosenka „Rockin’ Around the Christmas Tree” po raz pierwszy znalazła się na szczycie listy Billboard Hot 100, 65 lat po jej wydaniu. .

„Rockin’ Around the Christmas Tree” jest teraz trzecią świąteczną piosenką w historii, która znalazła się na szczycie listy przebojów magazynu Billboard Hot 100, dołączając do „All I Want for Christmas Is You” Mariah Carey i „The Chipmunk Song” zespołu The Chipmunks z Davidem Civilem.

Więcej: 3 klasyczne przepisy na świąteczne ciasteczka, które możesz przygotować w tym sezonie

„Rockin’ Around the Christmas Tree”, napisany przez Johnny’ego Marksa, został wydany w 1958 roku, ale osiągnął listy przebojów dopiero w 1960 roku, osiągając w tym roku 14. miejsce. W latach 2019 i 2022 awansował na drugie miejsce.

W poniedziałek Billboard opublikował na Instagramie film przedstawiający reakcję Lee na pierwsze miejsce w rankingu.

Piosenka Lee ustanowiła kolejny nowy rekord: najdłuższy czas oczekiwania między wydaniem utworu a osiągnięciem przez niego pierwszego miejsca na listach przebojów. Carey była wcześniej rekordzistką przez 25 lat, od wydania swojego hitu w 1994 r. do wzniesienia się na szczyt list przebojów w 2019 r.

Lee jest także najstarszą kobietą, która kiedykolwiek zajęła pierwsze miejsce na listach przebojów, wyprzedzając Cher, która miała 52 lata, gdy „Believe” znalazło się na szczycie listy przebojów. Lee miała 13 lat, kiedy nagrała „Rockin’ Around the „Christmas Tree”.

To trzecia piosenka Lee, która znalazła się na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard Hot 100, po „I’m Sorry” i „I Want to Be Wanted” z lat 60. W latach 60. miała 46 hitów na liście Hot 100, najwięcej w historii jakiejkolwiek artystki.

READ  Christina Ricci dołącza do rodziny Addamsów w serwisie Netflix — ostateczny termin

Więcej: Zrobisz to czy nie: Sztuczki dekoratorskie, trendy w fałszywych choinkach i nie tylko

To nie jedyna świąteczna piosenka, która znalazła się w pierwszej dziesiątce tego tygodnia. Na drugim miejscu znalazła się piosenka Carey, na trzecim „Jingle Bell Rock” Bobby’ego Helmsa, a na trzecim „Last Christmas” Wham! Na piątym miejscu uplasował się Burl Ives. „A Holly Jolly Christmas” zajmuje 6. miejsce, a „The Best Time of the Year” Andy’ego Williamsa – 10.