5 maja, 2024

Boston Celtics gotowy po reaktywacji w 3. kwartale, blokuje Golden State Warriors, aby wygrać 3. mecz finału NBA

BOSTON – Po raz kolejny Celtics pokonali Golden State Warriors w trzeciej kwarcie.

I jako Stephen CurryRzut za 3 wpadł do kosza w 3 minuty i 45 sekund w trzeciej kwarcie finału NBA w środę wieczorem, stając się 10-0 Golden State Run i 83-82 Warriors. Zbiorowy jęk wyprzedanego tłumu w DD Garden:

Chodźmy ponownie.

Po raz drugi w serii Celtics – z własnym producentem słomy w trzeciej kwarcie – znaleźli sposób na odpowiedź na uderzenie Warriors w trzeciej kwarcie, a Golden State zdobył zaledwie 11 punktów w czwartej kwarcie. Boston wygrał 116-100, dając C prowadzenie 2-1 w serii.

„W tych momentach wydawało się, że nasz zespół jest naprawdę gotowy”, powiedział centrum Celtics Al Harford Powiedział. – Wiesz, na początku roku mogło szybciej iść na południe.

„Ale mieliśmy rację, zamknęliśmy się i dalej graliśmy bez strachu”.

Jak zauważył Harford, Boston nie był zespołem, który mógłby to zrobić przez cały sezon. Ale odkąd Celtics odwrócili swoją kampanię pod koniec stycznia, okazali się niesamowicie elastyczni. Środowe zwycięstwo w trzecim meczu dało Bostonowi prowadzenie 7-0 w play-off po porażce, ponieważ Celtics nie przegrali jeszcze meczu w postsezonie.

Od 23 stycznia Celtics osiągnęli wynik 13-1 po porażce.

„Kiedy wracamy do naszego sezonu, myślę, że to trochę tak, jakbyśmy skręcali z tego zakrętu”, powiedział Boston. Jason Tottam Powiedział. „Na początku sezonu pozostajemy na prowadzeniu i przegrywamy takie mecze, ale teraz – wszystko się dzieje, w porządku. To świetny zespół. Mają świetnych zawodników. Zamierzają strzelać , Będą uciekać, ale to zależy od tego, jak zareagujesz.

„Nie schylaliśmy głowy ani nic takiego. Ogłosiliśmy termin, zjednoczyliśmy się, znaleźliśmy go i stworzyliśmy udane gry. Z tego powodu jestem zdecydowanie dumny z zespołu”.

READ  Celtics kontra. Nets Playoff Preview: Kevin Durant kontra. Boston's Switches, stanowisko Bena Simmonsa w sprawie kluczowych wątków

Celtics musieli to zrobić, ponieważ ponownie w trzeciej kwarcie nie zdołali uzyskać żadnej przyczepności. Golden State wyprzedził Boston o 43 punkty w trzech trzecich kwartach tej serii, ponieważ Warriors wielokrotnie zamieniali Celtics w węzły w obronie.

Jest oczywiście napędzany Stephen Curry, Ukończył z 31 punktami z 12 na 22 w 37 minut. Zdobył siedem punktów w trzeciej kwarcie, kiedy został sfaulowany nago przez Harford, zdobywając 3 przejazdy. Otto Porter Jr. Kolejne 3 uderzenia.

Minutę później curry podniosło 3 Golden State – sprowadzając Boston z powrotem do poziomu pięt.

Ale zamiast upaść, Celtics odpowiedzieli. W ostatnich minutach trzeciej kwarty objęli prowadzenie 11-6 i awansowali na czwarte miejsce. Stamtąd Celtics pokonali Golden State 23-11, utrzymując Warriors w koszu przez pierwsze trzy minuty, gdy Boston szybko pokonał 9-2, aby podwoić przewagę.

„Dla mnie było gotowe”, powiedział celtycki strażnik Marcus Smart Powiedział. „Zachowaj spokój. Byliśmy tu już wcześniej. To bardzo dobra drużyna. Będą biegać, ale my też tam będziemy.

To pomogło Bostonowi Robert Williams III Patrol malarski. Totem, sprytny i Jaylan Brown Ponad 20 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst – pierwsze trzy drużyny, które osiągnęły ten wyczyn w finale NBA Magiczny Johnson, Kareem Abdul-Jabbar A Michael Cooper przeciwko Celtics dla Los Angeles Lakers w 1984 roku – Williams był najlepszy w drużynie z wynikiem 21 w 25 minut, kończąc z ośmioma punktami, 10 zbiórkami, czterema zablokowanymi strzałami i trekkingiem. .

Harford powiedział o Williamsie: „On zmienia zasady gry.” Rob tak naprawdę zmienia zasady gry. Byliśmy tak szczęśliwi, że mieliśmy faceta, który wpłynął na sukces w taki sposób, jak on to robi, ponieważ z nim nie było to żadnych liczb. To wszystko, co przynosi, we właściwych miejscach. Byłem pod wrażeniem Roba, tylko jego zdolność do dalszego doskonalenia się i uczenia się.

READ  Fala upałów w Pekinie zachmurzyła długi weekend i ustanowiła wielodniowy rekord temperatury

„Uczy się. Rozmawiamy z nim, czuję, że możemy go dużo prosić. Zawsze to bierze, znalazł to. To jest świetne.

Williams miał problemy z lewym kolanem od ponad dwóch miesięcy i przez te play-offy obserwował fluktuacje z meczu na mecz. Pod koniec marca przeszedł operację menstruacyjną kolana, która znokautowała go pod koniec sezonu zasadniczego i na początku pierwszej rundy play-off Bostonu przeciwko Brooklyn Nets.

Doznał kontuzji kości w to samo kolano w drugiej rundzie Bostonu przeciwko Milwaukee Bucks, przez co opuścił ostatnie trzy mecze tej serii i trzeci mecz finału Konferencji Wschodniej przeciwko Miami Heat. Od tego czasu Williams był kwestionowany w każdej grze – tylko po to, by zostać wymazanym w godzinach poprzedzających Diffoff.

„To było trudne”, powiedział Williams o zarządzaniu kolanem. „Wyrzucanie wszystkiego. Zwykle następnego dnia po meczu ból jest wysoki i najwyraźniej adrenalina spada. Ale dzisiaj zrobiliśmy kilka dziwnych rzeczy i wsiedliśmy na rower tuż przed meczem. Więc odniosłem korzyści”.

Było jasne, że czuje się lepiej. Williams był wszędzie na boisku, często goniąc za luźnymi piłkami, przelatując przez tor, aby walczyć o strzały i stale znajdował się w centrum akcji.

„Ciągle rozmawiam z Robem i wiem, co robi” – powiedział Smart. „Jest ranny i chociaż jest kontuzjowany, nadal chce się wydostać i pomóc swojemu zespołowi. Ale jednocześnie myśli o swoim życiu. Jak mu powiedziałem: „Znasz swoje ciało. Wiesz, co możesz to zrobić. Ale wiedz, że mamy szansę zrobić coś lepszego. Nie ma gwarancji, że tu przyjedziemy. Jeśli możesz iść, lepiej zabierzemy 20 procent ciebie. Pozdrawiam.

„Rozumiał to. Postanowił tam wyjść, założyć swoje duże spodnie i ssać to do szaleństwa”.

Celtics mówili o potrzebie rozegrania trzech dni między ich brzydką porażką w meczu 2 a meczem 3 z większą energią i wysiłkiem. Ponieważ Boston natychmiast nadał ton swojej fizycznej grze na obu końcach, przesłanie było jasne od punktu wyjścia. Boston wygrał 16 przejazdami, w tym 15 zbiórek ofensywnych, a Golden State nie pozwolił na przyspieszenie, osiągając zaledwie 12 strat, w tym jeden w czwartym kwartale.

READ  2023 MLB Draft Lottery Szanse

W rezultacie Bostonowi dzielą teraz dwa zwycięstwa od mistrzostwa. Po ponownym odzyskaniu sił po porażce – a także fizycznym ciosie wojowników podczas gry – Celtics muszą teraz zrobić to, czego nie udało im się konsekwentnie w tych play-offach: odpowiedzieć na zwycięstwo w ten sposób. .

– Kolejny odskok od nas – powiedział trener Celtics Ime Utoka. „Moje przesłanie dla zespołu brzmi: 'Zrobiliśmy to po porażkach; teraz zareagujemy we właściwy sposób po wygranej.’