16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden od poniedziałku ogranicza podróże z RPA i siedmiu innych krajów

Biden od poniedziałku ogranicza podróże z RPA i siedmiu innych krajów
działając za radą czołowego epidemiologa w kraju, dr Anthony Fassi, a amerykańskie centra kontroli i zapobiegania chorobom administracja Biden ograniczy podróżowanie z RPA, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesotho, Eswatini, Mozambiku i Malawi.

Decyzja o ograniczeniu podróży pojawia się, gdy rząd federalny wciąż próbuje dowiedzieć się więcej o nowym wariancie o nazwie Omicron. Nadal chcieli zobaczyć sekwencję, ale po omówieniu tego, co widzieli do tej pory, władze postanowiły przestać podróżować z tych innych krajów z powodu obaw o to, czego nie wiedzieli.

Powiedział w piątek w oświadczeniu, że Python został poinformowany o nowym wariancie wirusa koronowego w obiegu w RPA.

Podczas gdy Światowa Organizacja Zdrowia zidentyfikowała to jako wariant obaw, urzędnicy stwierdzili, że polityka została wdrożona z wyjątkową ostrożnością.

„Nasi naukowcy i urzędnicy ds. zdrowia publicznego pracują szybko, aby dowiedzieć się więcej o tej odmianie” – powiedział urzędnik.

Szef wyższego szczebla Biden powiedział, że należy podjąć szereg środków, w tym formalną deklarację USA, dyrektywy dotyczące zarządzania bezpieczeństwem ruchu i koordynację z liniami lotniczymi, zanim ograniczenia zaczną się w poniedziałek.

„To krótki harmonogram, ale są rzeczy do zrobienia wcześniej” – powiedział urzędnik.

Źródło linii lotniczych poinformowało, że kierownictwo linii lotniczych CNN i Biały Dom skontaktowały się w piątek, zanim ogłoszono nowe ograniczenia w podróżowaniu.

Inne źródło zaznajomione z sytuacją powiedziało, że otrzymał dziś po południu telefon od rządu federalnego i departamentu lotnictwa. Rząd federalny jest w trakcie opracowywania oficjalnego rozporządzenia, które będzie zawierało wytyczne dla linii lotniczych, które wejdą w życie w poniedziałek po północy.

Minister zdrowia Republiki Południowej Afryki ogłosił w czwartek odkrycie tej odmiany, która szybko rozprzestrzenia się w niektórych częściach kraju.

Obecnie „nic nie wskazuje”, że nowy wariant jest obecnie w Stanach Zjednoczonych – a amerykańscy naukowcy wraz z kolegami z RPA powiedzieli Brianie Kayler z CNN przed ogłoszeniem ograniczeń w podróżowaniu, aby dowiedzieć się więcej na temat rosnącego wariantu. Piątek.

READ  Elita amerykańskiego biznesu zgotowała Xi Jinpingowi owację na stojąco

„W tej chwili pracujemy z naszymi południowoafrykańskimi odpowiednikami, aby uzyskać sytuację, którą naprawdę testujesz. Więc teraz mówisz o czerwonej fladze, co może być problemem – ale nie wiemy” – powiedział Fauzi.

Zapytany o możliwe ograniczenia w podróżowaniu, Fauzi powiedział: „Musisz dowiedzieć się, czy to naprawdę pozwala uniknąć szczepień, które robimy”. „Jesteś gotów zrobić wszystko, aby chronić Amerykanów, ale musisz upewnić się, że istnieją ku temu podstawy”.

Wiele krajów, w tym Wielka Brytania, zakazało lotów z RPA i sąsiednich krajów afrykańskich.

Ograniczenia w podróży nie dotyczą obywateli USA i legalnych stałych rezydentów. Podobnie jak wszyscy podróżujący zagraniczni, przed wyjazdem muszą przejść negatywny test.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Allie Malloy z CNN, Jeff Zeleny i Pete Muntean przyczynili się do powstania raportu.