23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Barry Bonds zostanie umieszczony w Galerii Sław – nie, nie w tej

Barry Bonds zostanie umieszczony w Galerii Sław – nie, nie w tej

Barry Bonds dołączy do swojego byłego menadżera Jima Leylanda jako członek Pirates Hall of Fame. (Richard Maxon/Sports Illustrated za pośrednictwem Getty Images)

To nie Cooperstown.

Ale Barry Bonds jest nowym członkiem Hall of Fame.

the Ogłoszono to we wtorek przez Pittsburgh Pirates Wprowadzają Bonda do Galerii sław zespołu. Dołączy do klasy, w skład której wchodzą jego były menadżer Jim Leyland i łapacz gwiazd z lat 70. Manny Sanguilin. Zespół zagra koncert w PNC Park 24 sierpnia.

„Co możesz powiedzieć?” – stwierdził Bonds, zgodnie z zapowiedzią Piratów. „Brak mi słów. Mogłem powiedzieć moim dzieciom: «Twój tata został wprowadzony do Galerii Sław Piratów». To było naprawdę fajne. Wspaniale będzie wrócić do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło”.

Oczywiście Bonds nie może powiedzieć swoim dzieciom, że jest członkiem National Baseball Hall of Fame. Pomimo statusu najbardziej budzącego postrach gracza swojego pokolenia i wszechczasów, Bonds nie jest mile widziany w Cooperstown. Jego głośne powiązania z erą sterydów baseballu w latach 90. i na początku XXI wieku doprowadziły do ​​jego obalenia.

Referencje Bonda są nietykalne. Jest siedmiokrotnym MVP, 14-krotnym uczestnikiem All-Star, ośmiokrotnym Złotym Gloverem i dwukrotnym mistrzem odbijania. Jest także królem home runów w baseballu w jednym sezonie (73) i karierze (762). To znaczy, jeśli chcesz potwierdzić home runy, które zaliczył podczas wspomnianej ery sterydów.

Wielu wyborców Baseball Hall of Fame tak nie jest. Bondsowi nie udało się zakwalifikować do dziesiątego i ostatniego sezonu w głosowaniu Stowarzyszenia Pisarzy Baseballowych Ameryki w 2022 r. Jego 66% procent głosów w tym roku był znacznie poniżej progu honoru wynoszącego 75%. Pozostaje uprawniony dzięki głosom komisji, ale nic nie wskazuje na to, że odźwierni baseballu są gotowi powitać Bondsa i inne twarze ery sterydów w Galerii sław.

READ  Flames wymienia Chrisa Taneva na Stars za Artema Grushnikova, wybór w drugiej rundzie wyborów w 2024 r., warunkowy wybór w trzeciej rundzie w 2026 r.

Jednak Piraci chętnie doceniają osiągnięcia Bondsa w serii. Dołączył do Piratów jako debiutant w 1986 roku i spędził pierwsze siedem sezonów MLB w Pittsburghu. Utworzył dwie drużyny All-Star i zdobył swoje pierwsze dwa tytuły MVP z Buccaneers, zanim dołączył do San Francisco Giants w 1993. Tam zakończył karierę jako wieczny pretendent do tytułu MVP i pięciokrotny zwycięzca przez 15 sezonów.

Sezony Bonda w Pittsburghu nie są kojarzone z erą sterydów. Grając zauważalnie mniejszą sylwetką niż w San Francisco, Bonds osiągnął wynik 0,275/0,380/0,503, notując średnio 25 home runów, 79 RBI i 36 skradzionych baz w sezonie. Zakończył karierę w Pittsburghu z odpowiednio 33, 25 i 34 home runami w ostatnich trzech sezonach – to wysoki wynik, ale nie porównywalny z tym, co miało miejsce w San Francisco.

W ciągu 15 sezonów spędzonych w Giants Bonds dorównał lub przekroczył rekord Pittsburgha u siebie (34) 11 razy (46, 37, 42, 40, 37, 34, 49, 73, 46, 45, 45). Uzyskał wynik 0,312/0,477/0,666, notując średnio 39 home runów i 96 RBI w sezonie. Pomimo częstego prowadzenia w lidze pod względem liczby spacerów (11 razy) i odsetka zdobytych baz (osiem razy) w San Francisco, zaobserwował gwałtowny spadek liczby skradzionych baz (17,5 na sezon).

Ten hołd dla Piratów opowiada o początkach Bondsa w MLB. Oczywiście to, czy znajdzie się w Baseball Hall of Fame, nie będzie miało większego znaczenia dla Bondsa 24 sierpnia. I wydaje się być naprawdę podekscytowany możliwością bycia częścią zajęć w Pittsburghu.

„Leland i ja będziemy musieli spróbować zapanować nad emocjami, bo myślę, że tego dnia możemy więcej płakać niż rozmawiać. Ale i tak będzie wspaniale” – powiedziała Bonds.