18 maja, 2024

Asy Liberty lądują w pierwszej bitwie między super drużynami WNBA

Asy wyglądają teraz na nie do zatrzymania. (Zdjęcie autorstwa Ethana Millera/Getty Images)

Las Vegas Aces i New York Liberty weszły w sezon 2023 jako drużyny pozornie supergwiazd, ale czwartek pokazał, że elita WNBA może być jedną klasą.

Dzięki prawdziwemu zespołowemu wysiłkowi, Aces stabilnie, ale stanowczo potoczyli się po Liberty, wygrywając u siebie 98-81, poprawiając swój rekord do najlepszego rekordu w WNBA do 14-1. Liberty spadło do 10-4, pozostawiając ich z tyłu na 12-4 w Connecticut Sun za pierwszy znak na Wschodzie.

Asy nigdy nie traciły tempa, ale Liberty przynajmniej utrzymywało tempo przez większą część pierwszej kwarty. Potem przewaga wciąż rosła i rosła w drugiej i trzeciej kwarcie, gdy Vegas dostawało prawie każdy strzał, jaki chcieli.

Każdy członek wyjściowego składu Aces — Kelsey Bloom, Aja Wilson, Candace Parker, Chelsea Gray i Jackie Young — miał co najmniej 10 punktów i trzy asysty do końca trzeciej kwarty, a wtedy Aces prowadzili 76-56 . Bloom prowadził wszystkich strzelców z 18 punktami w strzelaniach 7 na 12, a także ośmioma asystami.

Jako zespół, Asy osiągnęły sześć obrotów.

Liberty weszło do gry z czterema zwycięstwami z rzędu i wydawało się, że zbliża się do tego, czego oczekiwano, gdy Breanna Stewart, Jonquel Jones i Courtney Vandersloot połączyli siły z Betnijah Laney i Sabriną Ionescu. Nie byli całkowicie zagubieni w Vegas – przynajmniej w pierwszej połowie – ale z pewnością wyszli z Michelob Ultra Arena z kilkoma pytaniami do odpowiedzi.

Vandersloot miała jeden z jasnych punktów Liberty, kiedy w pierwszej kwarcie złapała swoją 2500. asystę, stając się dopiero trzecią zawodniczką w historii WNBA, która osiągnęła ten poziom.

Tymczasem asy mogą stawić czoła bardziej intensywnemu wyzwaniu w sobotę, kiedy słońce przyjdzie do miasta. Jeśli zdadzą ten test, być może nadszedł czas, aby zacząć się zastanawiać, kiedy stracą drugą porażkę, ponieważ będą mieli passę 10 zwycięstw z drużynami poniżej 500 w składzie, dopóki nie zmierzą się ponownie z Freedom 6 sierpnia.

READ  Creighton 78-71 Xavier (10 lutego 2024 r.) Podsumowanie meczu