14 maja, 2024

Arkansas wygrywa Liberty Bowl 55-53 w 3OT nad Kansas po stracie 18 punktów w czwartej kwarcie

Arkansas przetrwał próbę powrotu Kansas, wygrywając 55-53 Liberty Bowl nad Jayhawks w potrójnej dogrywce.

Razorbacks (7-6) osiągnęli w pewnym momencie 38-13 w trzeciej kwarcie i objęli 18-punktową przewagę w czwartej. Ale Kansas (6-7) dostało się do dogrywki, zanim KJ Jefferson pokonał Rashod Dubinion, zdobywając dwupunktowe zwycięstwo.

Kansas, grając w swoim pierwszym meczu od 2008 roku, miało szansę na remis dzięki zasadom futbolu uniwersyteckiego po dwóch dogrywkach. Jayhawks pobiegli z powrotem do rozgrywającego Jasona Beana, ale jego długie podanie poszybowało z tyłu strefy końcowej.

KU i Arkansas wymieniały się przyłożeniami w pierwszych dwóch dogrywkach, a Arkansas myślało, że wygrali drugi mecz. Zasady dotyczące godzin nadliczbowych w college’u nakazują, aby zespoły dokonały konwersji 2-punktowej po zdobyciu DT w drugiej tercji dogrywki. Arkansas strzelił osiem bramek, aby rozpocząć drugą dogrywkę i zatrzymał KU QB Jalon Daniels tuż przed linią bramkową w próbie wyrównania remisu przez Kansas.

Ale urzędnicy wezwali Danielsa do wycelowania w trafienie i podtrzymali wezwanie w długiej powtórce. Wezwanie do celu dało Kansas kolejną szansę na remis, a Jayhawks wymusili trzecią dogrywkę.

Każdy mecz po dwóch dogrywkach staje się rzutami karnymi za dwa punkty – zasadniczo wersją rzutów karnych w futbolu uniwersyteckim. Rzuty za dwa punkty zostały wprowadzone w celu skrócenia czasu gry.

Gdyby Kansas zapewnił sobie zwycięstwo w dogrywce, zakończyłby jeden z najlepszych powrotów gry w kręgle w niedawnej pamięci. Tylko Houston pokonało 18-punktowy lub większy deficyt w czwartej kwarcie w 2022 roku, a Jayhawks musieli dostać rzut spalony, aby mieć szansę w dogrywce przeciwko Arkansas.

KU zdobyło wszystkie 17 punktów, które zdobyło w czwartej kwarcie i zmniejszyło prowadzenie do 38-20 na 1:05 przed końcem. KU musiał skorzystać z rzutu spalonego, ponieważ nie miał limitu czasu, a Arkansas nie ruszył się, by odzyskać kopnięcie w niewytłumaczalny sposób. Kansas doszedł do siebie i był na minusie po pierwszej grze ofensywnej.

READ  Brian Harman odniósł dominujące zwycięstwo nad Royal Liverpool w ich pierwszym dużym turnieju

Podanie TD do Luke’a Grimma i dwupunktowe podanie do Lawrence’a Arnolda, które zremisowało na 38-38 na 41 sekund przed końcem. Następnie Arkansas grał do dogrywki, zamiast grać o potencjalnego gola z gry w regulaminie.

Daniels zakończył mecz 37 z 55 podań na 544 jardy i pięć niszczycieli, a także dwa przechwyty. Arkansas QB KJ Jefferson był 19 z 29 podań na 287 jardów i rzucił dwa niszczyciele czołgów i jedno przechwycenie, jednocześnie rzucając się 14 razy na 130 jardów i dwa punkty. Razorbacks grali przez większość meczu bez powrotu gwiazdy Rocket Sanders po tym, jak został znokautowany po trzecim prowadzeniu.

Kansas przegrywał 31-13 po pierwszej połowie dzięki trzem stratom w pierwszej połowie. Ale wrócił do gry w drugiej połowie po tym, jak Arkansas trafił cztery razy z rzędu, a następnie grzebał w przedostatnim wyniku Kansas.

Rozgrywający z Arkansas, KJ Jefferson, zdobył cztery TD w zwycięstwie Arkansas w Liberty Bowl nad Kansas. (AP Photo/Rogelio V. Solis)