1 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aparat Leica ma wbudowaną ochronę przed agresywną sztuczną inteligencją, kosztuje 9125 dolarów – Ars Technica

Aparat Leica ma wbudowaną ochronę przed agresywną sztuczną inteligencją, kosztuje 9125 dolarów – Ars Technica
Zbliżenie / Zdjęcie zrobione M11-P.

W czwartek Leica Camera zaprezentowała swój pierwszy aparat, który może robić zdjęcia z automatycznie szyfrowanymi metadanymi i oferuje takie funkcje, jak edycja historii. Firma ma nadzieję, że system o nazwie Content Credentials pomoże fotoreporterom chronić ich pracę i udowodnić wiarygodność w świecie nękanym treściami manipulowanymi przez sztuczną inteligencję.

Leica M11-P może przechowywać każdy zarejestrowany obraz wraz z dowodami treści, w oparciu o Alliance for Content Evidence and Authenticity (C2PA) jest propagowany przez Inicjatywę Otwartych Standardów i Autentyczności Treści (CAI) ogłoszone w październiku, dane uwierzytelniające zawartość obejmują zaszyfrowane metadane opisujące, gdzie i kiedy zdjęcie zostało zrobione, jakim aparatem i modelem. Śledzi wersje i narzędzia używane do wprowadzania poprawek.

Gdy fotograf zdecyduje się skorzystać z tej funkcji, na wyświetlaczu aparatu zobaczy logo Poświadczenia treści, a zdjęcia zostaną podpisane przy użyciu algorytmu.

Zdjęcie zrobione za pomocą M11-P z danymi uwierzytelniającymi zawartość.
Zbliżenie / Zdjęcie zrobione za pomocą M11-P z danymi uwierzytelniającymi zawartość.

Aparat musi używać specjalnego chipsetu do przechowywania certyfikatu cyfrowego. Poświadczenia można zweryfikować za pomocą aplikacji Leica FOTOS lub Poświadczenia treści Strona internetowa.

W komunikacie prasowym Leica stwierdziła:

Dane uwierzytelniające treści są aktualizowane w bazie danych za każdym razem, gdy ktoś edytuje zdjęcie, a zmiany są rejestrowane w zaktualizowanym manifeście, ponownie łączone z obrazem i ponownie udostępniane w mediach społecznościowych. Użytkownicy, którzy znajdą te obrazy w Internecie, mogą kliknąć ikonę CR [pictures’] Aby wyciągnąć wszystkie te historycznie oczywiste informacje, zapewnia to wyraźną ciągłość, prawdopodobnie wstecz do pierwotnego fotografa.

Poświadczenia zawartości M11-P są funkcją opcjonalną i można je usunąć. Jak zauważył wcześniej Ars, obraz edytowany za pomocą narzędzi, które nie obsługują poświadczeń treści, może również powodować luki w obrazie. Dane źródłowe.

Weryfikacja danych uwierzytelniających online.
Zbliżenie / Weryfikacja danych uwierzytelniających online.

Wysiłki mające na celu śledzenie zmian w obrazach, zwłaszcza tych wykorzystywanych w dziennikarstwie, stanowią pilną troskę organów regulacyjnych i społeczeństwa w miarę rozprzestrzeniania się obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję. Poświadczenia treści mogą pomóc w budowaniu zaufania do udostępnianych obrazów, ale tylko wtedy, gdy zostaną zauważone Znacząca adopcja. Aparat Leiki był pierwszym sprzętem łatwo dostępnym do użytku komputerowego.

READ  Jak konwencja w Jackson Hole stała się obsesją ekonomiczną

„Wprowadzenie Leica M11-P stanowi kontynuację misji CAI polegającej na umożliwieniu fotografom na całym świecie łączenia ich zdjęć z treścią, historią i kontekstem” – powiedział CAI, którego lista 2000 członków obejmuje Leica, Adobe, Associated Press, Microsoft i Reuters. Bloga Czwartek.

Płytkę i dolną osłonę stanowią mosiężne bloki w wersji srebrnej (na zdjęciu) oraz aluminiowe w wersji czarnej.
Zbliżenie / Płytkę i dolną osłonę stanowią mosiężne bloki w wersji srebrnej (na zdjęciu) oraz aluminiowe w wersji czarnej.

Inne specyfikacje M11-P obejmują czujnik BSI CMOS 60 MP, procesor Leica Maestro-III i 256 GB pamięci. Cena aparatu wynosi 9195 dolarów Czarny Lub Piątek.